V piatok 26. februára sa odohralo druhé finále v preplnenej športovej hale Badín pri Banskej Bystrici. V prvom meraní síl Banskobystričania prehrali v Trnave 5:6 a do odvety bolo všetko otvorené.

MIBA Banská Bystrica vs. FC Spartak Trnava-futsal 3:1 (1:0) – prvý zápas 5:6, Banská Bystrica sa stala víťazom Openligy

Góly: R. Greško 2, M. Konder – M. Pecho. ŽK: R. Kútik, M. Čief – E. Takáč, R. Márföldi, D. Dzíbela. ČK: E. Takáč, M. Kukučka (obidvaja Trnava). Zápas sledovalo 350 divákov.

Zostava MIBA: D. Škubák (P. Butáš) – M. Konder „K“, R. Greško, R. Kútik, D. Kohút, M. Giertl, V. Giertl, M. Číž, P. Vajda, L. Riša, M. Čief

Futsal - Openliga - MIBA Banska Bystrica vs. Spartak Trnava futsal - 26.02.2016 - Banska Bystrica

Začiatok zápasu sa niesol v opatrnom duchu. Trnavčania si boli vedomí svojho náskoku a tak sa zamerali na pozornú defenzívu. Domáci mali loptu vo svojej moci, avšak veľkú príležitosť na skórovanie si nevypracovali. Prvé vážnejšie ohrozenie hosťujúcej brány prišlo v 8. minúte po tečovanej strele Kohúta, Putera ale perfektným zákrokom vyrazil jeho pokus na roh. Trnavčania sa spoliehali na rýchle protiútoky a jeden z takých mohol využiť Magdolen. Proti nemu ale vybehol domáci brankár Škubák, zmenšil mu uhol, a trnavský hráč tak už zakončil iba do neho. V 16. minúte si domáci kanonier Greško narazil loptu s Čiefom a strelou pomedzi nohy Puteru otvoril skóre. V závere prvého polčasu Banskobystričania zabudli na osamoteného Novotu, jeho hlavičku ale dobrým zákrokom zneškodnil Škubák.

Futsal - Openliga - MIBA Banska Bystrica vs. Spartak Trnava futsal - 26.02.2016 - Banska Bystrica

Aj druhá dvadsaťminútovka sa niesla v znamení taktizovania a pozorných obrán. Nikto nechcel spraviť chybu a poslať tak súpera na koňa. Jednu z ojedinelých šancí mali domáci v polovici druhej časti, ale Greško nevyriešil situáciu traja proti jednému ideálne. V 34. minúte hostia stratili loptu a Čief sa po prihrávke Martina Giertla rútil sám na Puteru. Trnavský brankár ale výborným zákrokom zneškodnil tutovú šancu domácich. Táto nepremenená šanca nakoniec Bystričanov mrzela dvojnásobne, pretože o necelých 120 sekúnd sa nenápadnou strelou z uhla presadil hosťujúci kapitán Pecho a poslal Trnavu do pozície majstra. Zverenci trénera Rastislava Kollára ihneď siahli k powerplay. Tá nakoniec domácim priniesla úspech, keď v 39. minúte banskobystrický kapitán Konder prestrelil Puteru a naklonil misky váh opäť na stranu MIBY. Hostia, ak chceli pomýšľať na titul, museli streliť gól a tak siahli k hre bez brankára. V úplnom závere sa zrodila diskutabilná situácia, keď Trnavčan Dzíbela nastrelil ruku Róberta Greška, avšak rozhodcovia nechali pokračovať v hre a Greško z vlastnej polovice trafil prázdnu bránu a spečatil triumf Banskej Bystrice. Záverečné sekundy sa niesli ešte v dramatickom duchu, rozhodcovia udelili dve červené karty trnavským hráčom. Na výsledku sa ale už nič nezmenilo a tak po výhre 3:1 získala MIBA Banská Bystrica svoj premiérový titul v Openlige.

Sezóna sa pre Banskobystričanov ešte nekončí. Zverenci trénera Rastislava Kollára sa predstavia v baráži o postup do prvej slovenskej ligy vo futsale. Termíny barážových zápasov ešte nie sú známe.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Od začiatku bolo citeľné, že ani jeden z tímov nechcel inkasovať gól ako prvý. Obrany sa snažili fungovať stopercentne a útočenie nebolo bezhlavé. Všetko podstatné sa z pohľadu výsledku zápasu udialo v závere stretnutia. Po prvom polčase sme viedli 1:0 a keď sa súperovi podarilo vyrovnať, museli sme streliť ešte jeden gól. Rozhodli sme sa hrať bez brankára, čo sa nám spočiatku nie veľmi darilo, keďže súper výborne bránil. Až keď si naši hráči vymenili miesta, prišli krásna strela znamenajúca v tej chvíli víťazstvo. V závere sme sa naopak my bránili hre bez brankára a v posledných sekundách sme spečatili víťazstvo.“

Michal Konder (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Začiatok zápasu bol taktický, trošku sme boli nervózni, ale po vstrelení prvého gólu sme sa upokojili. Mali sme šance zvýšiť náskok na 2:0 a rozhodnúť zápas, čo sa nám ale nepodarilo. Potom prišiel smolný moment, v ktorom sme štyri minút pred koncom zápasu inkasovali gól na 1:1. Museli sme streliť gól, tak sme začali hrať power play, v ktorej sa nám po niekoľkých strelách podarilo vsietiť gól na 2:1. V závere sme ešte do opustenej brány potvrdili výhru. Som šťastný, že sme dokázali vyhrať a mohli sa tešiť z celkového triumfu v Openlige.“