Futbalové súťaže v našom regióne sa dostali do svojho cieľa, pretože na ne čakali záverečné súboje. V nasledujúcom článku Vám prinášame kompletný prehľad zápasov zo zelených trávnikov aj s fotogalériou a videom.

TIPOS III. liga Stred – 28. kolo

Banskobystrickí futbalisti oslávili uplynulý víkend so svojimi fanúšikmi postup do II. ligy. Rozlúčka so sezónou a treťou ligou ju čakala v Tepličke nad Váhom. Domáci OFK prvýkrát inkasoval v 31. minúte z kopačky Gabriela Snitku, na čo nadviazal druhým gólom o sedem minút neskôr Lukáš Laksik. Červeno-bieli si udržali v druhom zápase po sebe čisté konto, tentokrát zásluhou gólmana Jána Ďurča. V závere druhej 45-minútovky ešte zveľadil výsledok na 0:3 Marek Búry a Dukla sa rozlúčila víťazne. Detva taktiež opúšťa tretiu ligu, ale narozdiel od Dukly putuje o súťaž nižšie. Detva v domácej derniére narazila na Žarnovicu. Dve stovky divákov potešil na konci prvého polčasu gólom Danijel Čeprnja a zariadil polčasový tesný náskok. Ten však vydržal len do 54. minúty, kedy vyrovnával Ľubomír Vrana. Hosťom sa napokon podarilo otočiť nepriaznivý stav, pričom ich hrdinom sa stal dvojgólový Vrana. Detve tak záverečný duel napokon nevyšiel.

IV. liga JUH – 26. kolo

Hneď dva derby zápasy pútali oči divákov v IV. lige. V prvom Rakytovce chceli po nevydarenej sezóne potešiť domácich fanúšikov výhrou nad Šalkovou. V osemnástej minúte ich plány naštrbil presným zásahom Maroš Kútik. Definitívne zmarenie cieľa prišlo v 61., respektíve v 65. minúte. Vtedy sa presadil Pavol Dobrík a Zoran Vučković. Raky tak ukončili tento ročník prehrou, Šalková skončila na bronzovej priečke. V druhom prestížnom zápase Medzibrod hostil Jupie. Dve kolá pred koncom boli Medzibrodčania na čele tabuľky, ale minulý víkend len remizovali v Čiernom Balogu a na vedúci Poltár strácali bod. V nedeľu podvečer teda proti Jupie nemohol zakopnúť a čakať, že Poltár nezdolá Hriňovú. Tri stovky divákov v Medzibrode videlo skôr než gól červenú kartu. V 57. minúte odišiel z ihriska po druhej žltej karte Lukáš Haviar. Napriek početnej nevýhode sa Sokol ujal vedenia v 73. minúte zásluhou Petra Belka. Už o tri minúty ale schladil domácich vyrovnaním Marek Plško. Viac sa už neudialo. V súbežne hrajúcom sa stretnutí líder z Poltára nepripustil prekvapenie s Hriňovou, takže aj keby Medzibrod nezaváhal, Poltár by aj tak získal titul.

V. liga skupina C – 26. kolo

Veľký šláger sa konal v nedeľu v Hrochoti, ktorá ako druhý tím tabuľky privítala prvú Kováčovú. Toto derby mohlo byť dramatickým vyústením celej sezóny, avšak po minulotýždňovej remíze s Jakubom Hrochoť stratila šancu priamo bojovať s Kováčovou o titul. Stopäťdesiat divákov na futbalovom ihrisku v Hrochoti videlo len štyri žlté karty a gólu sa nedočkali. O gólových suchotách sa nedalo hovoriť v Sásovej, kde sa v sobotu otváralo posledné hracie kolo. Lieskovec nestačil na favorita a počet inkasovaných gólov sa zastavil na čísle päť. Z toho štyri si pripísal Peter Stacho a to v rozmedzí 23 minút. Autorom posledného gólu Sásovej v tejto sezóne bol Marek Haring upravujúci v 85. minúte na konečných 5:2. Sásovčania na diaľku bojovali o tretie miesto s Jakubom. Jakub vyhorel v nedeľu Štiavnických Baniach, za ktoré sa zaskvel hetrikom ich kapitán Michalek. Sásovčania teda napokon obsadili tretiu pozíciu, Jakub padol na piate miesto. Už v sobotu odohral zostupujúci Priechod rozlúčkový zápas s vlastnými fanúšikmi čo sa týka sezóny, ale aj V. ligy. A bol v ňom úspešný. Dobrú Nivu už v prvom polčase dvomi gólmi pokoril Martin Štulajter a skóroval aj Patrik Klačan. Čisté konto pokazil gólmanovi Veselovi v 65. minúte Kucbel keď znížil na 3:1, ale posledné slovo mal striedajúci Miroslav Mořingl. On bol posledným strelcom Priechodu v tomto ročníku. Aj Selčania sa rozlúčili so sezónou víťazne, pričom k ich výhre 3:5 v Ladomerskej Vieske prispel hetrikom Jakub Kľačan.

I. Trieda – 26. kolo

Posledné 26. kolo v I. triede odštartovali súboje Poník so Slovenskou Ľupčou a Šalkovej B s Breznom. Ľupča si po výhre 5:2 na Ponikách udržala bronzovú priečku. Zaujímavé bolo, že sedem gólov padlo až od 55. minúty. Za víťazný tím sa presadili Ternuščák, Lupták, Dula, Foltáni a Krajčír. Za Poniky to boli Trnka a Kubašiak. V druhom spomínanom zápase v Šalkovej padlo ešte viac gólov a to jedenásť. Šalková potrebovala bodovať, aby sa dostala z posledného miesta na úkor Nemeckej. Druhé Brezno ale bolo ťažkým súperom pre zverencov trénera Barana. Šalková ani raz v zápase neprehrávala, Brezno doťahovalo výsledok. Po štvrtom góle Maroša Zimnikovala vyhrávala v 78. minúte domáci 5:4, ale vzápätí Boháčik a Trajteľ ju obrali o všetky body. Nemecká nanešťastie pre rezervu Šalkovej zdolala Hronec 2:0 gólmi Adama Klinčíka a tým sa narozdiel od Šalkovčanov zachránila. Valaská sa postarala o veľké prekvapenie, keď zdolala Podkonice. V 77. minúte sa hrdinom domácich stal vďaka víťaznému gólu Michal Ružička, posledný gól majstra v sezóne zaznamenal v 43. minúte vyrovnávajúc ešte na 1:1 Andrej Šimko.

Mičiná na záver sezóny zvíťazila v Ľubietovej po divokej prestrelke

V prvom vzájomnom dueli Selce B deklasovali Harmanec 8:2. Šancu na odvetu Harmanec nezužitkoval a podľahol Selciam opäť vysokým rozdielom 3:6. V sobotňajšom otváracom súboji 26. kola dal o sebe vedieť tromi gólmi do siete domácich Marwan Mohamed Lasheen, ktorý aj uzatvoril strelecký účet Selčanov v tejto sezóne. Dúbravica sa lúčila pred vlastnými fanúšikmi, keď privítala Hiadeľ. Zaváhanie domáci nepripustili, o čo sa postaral najmä hetrikom Andrej Drako. Sériu troch výhier Ľubietovej stopla Mičiná. Aj tento zápas mal strelca hetriku a to na strane Mičinej. Bol ním Martin Baran, ktorého gól z 57. minúty znamenal výhru 4:5. Už do 57. minúty vo veľkej prestrelke padlo všetkých deväť gólov. Desiaty gól zápasu a vyrovnanie mal na kopačke Frederik Sauka ale penaltu v 85. minúte nepremenil. Nevídaným výsledkom uzavrel sezónu majstrovský Lučatín, ktorý si schuti zastrieľal proti Horným Pršanom. Tri góly zaznamenal Martin Martinec, ale to bolo nič oproti šesťgólovému Adamovi Šimiakovi.

TJ Tatran Harmanec vs. ŠK Selce B 3:6
TJ Slovan Malachov vs. TJ Hronsek 3:0
TJ Mladosť Lučatín vs. TJ Iskra Horné Pršany 14:0
TJ Družstevník Dúbravica vs. TJ Partizán Hiadeľ 5:1
FK – Baník Ľubietová vs. TJ Družstevník Mičiná 4:5
TJ Slovan Tajov vs. ŠK Sokol FO Staré Hory 0:3