Nie len so sezónou 2017/18, ale aj s III. ligou sa lúčila banskobystrická Dukla. Záverečný duel ju čakal na pôde Tepličky nad Váhom, s ktorou na jeseň doma stratila body po remíze 0:0.

Tréner Dukly Dušan Tóth postavil od začiatku pozmenenú základnú zostavu a dal príležitosť viacerým hráčom, ktorí nedostávali na jar príliš veľa priestoru. V bránke dostal prednosť pred jednotkou Adamom Krejčím náhradný gólman Ján Ďurčo. Hostia chceli ukončiť sezónu víťazne a od úvodných minút ukazovali svoju kvalitu. Prvopolčasovú prevahu potvrdili v 31. minúte, keď Snitka po dobrej prihrávke Laksika otvoril skóre stretnutia. Do prestávky sa Banskobystričania dokázali presadiť ešte raz. Agilný Lukáš Laksik sa dostal do úniku a svojím sedemnástim gólom v sezóne zvýšil náskok hostí na 2:0.

Po zmene strán sa domáca Teplička snažila vrátiť späť do zápasu. Hra sa vyrovnala, no stav 0:2 v prospech Dukly sa na svetelnej tabuli nemenil. Tento výsledok vydržal do 79. minúty. Striedajúci Marek Búry sa dostal do rýchleho brejku, ktorý zakončil presnou strelou a domáci brankár Ďuríček musel vyťahovať loptu zo svojej siete už po tretíkrát. Na posledných desať minút sa do hry dostal aj brankár Krejčí, ktorého tréneri postavili do poľa a svoje účinkovanie na netradičnom poste mohol okoreniť gólom, proti však bola žŕdka domácej bránky. Dukla svoj záverečný duel ovládla jasným výsledkom 3:0.

TIPOS III. liga Stred – 26. kolo – Teplička nad Váhom

OFK Teplička nad Váhom vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 31. Snitka, 38. Laksik, 79. Búry. Zápas sledovalo v Tepličke nad Váhom 100 divákov.

Zostava OFK Teplička nad Váhom: Ďuríček – Muráň, Milec, Hložný, Pleva (54. Masnica), Kubica, Blaščik, Bugala, Zajac (54. Riecky), Kapusniak (69. Hronec), Líška

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Ďurčo – Gaško, Laksik (81. Krejčí), Kolláti (46. Búry), Urgela, Kollár (46. Lukáč), Snitka, Kovanič, Valent (57. Tóth), Neušel, Savić