Jarmočná sobota vytiahla Banskobystričanov do ulíc. Lákali stovky stánkov predajcov, prezentácie remeselníkov, zábava na kolotočoch i pestrý kultúrny program na pódiách na Námestí SNP a v areáli mestského hradu. Jubilejný 360. Radvanský jarmok sa však už blíži k záveru.

Jarmok už vytiahol ľudí do ulíc vo štvrtok a samozrejme aj v piatok, kedy prebehlo oficiálne otvorenie.

Sobota je však každý rok najtradičnejším dňom jarmoku, počas ktorého sa stretávajú celé rodiny, aby sa prešli jarmočnými ulicami, nakúpili si a aj sa dobre zabavili. Okrem predajných stánkov a stánkov remeselníkov či kolotočov na nábreží a na Námestí Slobody, organizátori pripravili hneď niekoľko lákadiel v rámci kultúrneho programu, pre ktoré sa oplatilo prísť aj priamo srdca historického centra mesta.

Program v areáli mestského hradu pri Barbakane bol v sobotu venovaný najmä bábkovému divadlu a úcte tunajším bábkarským rodom. Hneď niekoľko domácich i hosťujúcich divadiel tu vystúpilo so svojimi predstaveniami venovanými deťom.

Na Námestí SNP si mohli návštevníci pozrieť napríklad galaprogram 10. ročníka medzinárodného festivalu detského folklóru Na baňu klopajú. Popoludní boli  na programe aj koncerty kapiel Balkansambel či Mukatado a večer sa potom priestor Námestia SNP zaplnil až za morový stĺp pri koncerte speváčky Jany Kirschner. Tá spolu s kapelou pripravila pre publikum svojho študentského mesta komorný koncert, ktorého atmosféru priestor banskobystrického námestia so zaplneným davom znásoboval často až k zimomriavkam.

Kultúrny program na Námestí SNP bude v nedeľu popoludní od 13-tej vrcholiť koncertom sláčikového kvarteta Danube MonARCHI, tradičným poďakovaním remeselníkom či programom folklórneho súboru Partizán.

Stánky s ľudovo-umeleckými výrobkami a ďalšie predajné stánky sa definitívne zatvoria okolo 16-tej hodiny. Kolotoče budú k dispozícii aj dnes až do polnoci.