Bystrickí basketbalisti v domácom zápase na prvú adventnú nedeľu privítali družstvo Košíc.

Vstup do zápasu domácemu družstvo vyšiel a v 3. minúte viedli v pomere 6:0. Bystrickí basketbalisti využívali podkošovú dvojicu Vojtek, Vido, ktorým prienikmi sekundoval Minárik. Na obrannej polovici dovolili hosťom skórovať len sedem bodov. V druhej štvrtine obidvom družstvám „zvlhol“ strelný prach, nízke polčasové skóre bolo odrazom veľkého množstva neúspešných striel.

Po prestávke domáci basketbalisti ešte navýšili bodový rozdiel na 24 bodov. V poslednej štvrtine domáci hráči poľavili a dovolili hosťom z Košíc skorigovať výsledok.

V poslednom zápase v tomto roku privítajú bystrickí basketbalisti v nedeľu 8. decembra o 16.00 hod v športovej hale Dukla na Štiavničkách rezervu Svitu.

1. liga mužov – skupina východ – 10. kolo – Banská Bystrica:

ŠKP BBC Banská Bystrica – KB Slávia TU Košice 76:56 (32:19)

Štvrtiny: 17:7, 15:12, 21:10, 23:27, fauly: 13 – 13, TH: 17/15 – 12/5, Trojky: 5 – 5

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Minárik 18, Vojtek 13, Vido 12, Muránsky 9, Siládi 7, Melezinek 6, Furčák 5, Rozim 4, Mokroš 2, Suriak 0, Demian 0.

Body KB Slávia TU Košice: Tchúr 19, Járay 9, Hegeduš 8, Halász 7, Mišinský 4, Čech 4, Dubovský 4, Babinčák 1, Baron 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Získali sme pohodové víťazstvo o 20 bodov. Som spokojný s víťazstvom, no nemôžem byť spokojný s predvedenou hrou. Dnes družstvo Košíc nekládlo takmer žiadny odpor a my sme sa im prispôsobili. Verím, že v poslednom zápase v tomto roku sa odvďačíme verným fanúšikom lepším výkonom.“