Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica prehrávali v sobotu v Priechode s favorizovanými Ružomberčankami trojgólovým rozdielom, ale nevzdali sa a v záverečnej štvrťhodine vybojovali bod. Po remíze na Slovane tak pridali druhú v nadstavbovej skupine o titul.

Hostky, ktoré okupujú druhú priečku tabuľky, si do uplynutia 67. minúty vypracovali trojgólové vedenie. Domáce sa ale nepoložili a dve ich najlepšie strelkyne zariadili gólovo remízu. Reprezentantka Lenka Mazúchová sa najprv v 75. minúte presadila strelecky v pokutovom území a v 87. minúte znížila na rozdiel jediného gólu, keď využila zaváhanie súperky, dostala sa do nájazdu, obhodila si brankárku a poslala loptu do siete. O vyrovnanie na 3:3 sa postarala kapitánka Dukly Monika Havranová. V samom závere skórovala hlavou po rohovom kope z ľavej strany. Ženy MFK Dukla si tak aj bod náležite užili.

Duklistky v spoločnosti najlepších spočiatku len prehrávali, ale teraz bodovali po druhýkrát v rade. Nasledujúci zápas ich čaká v sobotu 25. mája o 17.30 h v Myjave.

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Povedali o zápase

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Posledné dva zápasy dievčatá potešili výkonmi. Teraz proti Ružomberku mal zápas iný obraz, aj keď skóre sa spočiatku nevyvíjalo v náš prospech, a to aj napriek tomu, že sme súpera do nejakého veľkého tlaku nepustili. Prvý gól padol po krásnej strele spoza šestnástky. Náš výkon bol sústredený a futbalovo najsebavedomejší v skupine o titul, hoci sme neboli v najsilnejšom zložení. Nespoliehali sme sa len na protiútoky, ale dokázali sme loptu podržať a kombinovať. Urobili sme však aj chyby, čo taký silný súper samozrejme využil. Dievčatá po každom inkasovanom góle bojovali ďalej, udržali veľké nasadenie a hrali stále svoju hru. Strelený gól ich tak povzbudil, že sa im v závere podarilo priam zázračne vyrovnať. Veľkým pozitívom je aj vstup mladých dorasteniek do zápasu, keď museli nahradiť zranené či vyčerpané hráčky. Najlepším poznatkom je fakt, že kým na začiatku jari sme proti silným súperom po prvom inkasovanom góle rýchlo skladali zbrane, teraz sme bojovali a hrali sebavedomo aj po treťom góle. Verím, že pri takomto nasadení, pohode a sebavedomí budeme v kompletnom zložení vedieť uhrať ešte lepšie výsledky.“

Monika Havranová, strelkyňa tretieho gólu MFK Dukla ženy: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme uhrať dobrý výsledok. Vedeli sme, že Ružomberok bude mať väčšie držanie lopty, keďže sme s nimi hrali už niekoľkokrát. V prvom polčase sme dostali prvý gól, no hlavy sme nedali dole a pokračovali sme v našej hre. Mali sme niekoľko šancí, no do polčasu sa nám nepodarilo streliť gól. Do druhého polčasu sme išli s väčším nasadením a začali sme Ružomberok viac napádať. Po našich chybách sme dostali dva góly a už sme boli nervózne. Posledných dvadsať minút sme zatlačili ešte viac a zápas bol dramatický do samého konca. V 90. minúte prišiel náš posledný roh, z ktorého som dala gól hlavou, a tak sme sa mohli tešiť, že sme zápas dotiahli aspoň do remízy. Chcem sa poďakovať každej jednej, aj tým babám, ktoré do zápasu naskočili z lavičky. Každá jedna nechala na ihrisku bojovnosť. S výsledkom 3:3 som spokojná, máme jeden bod, čo sa do tabuľky ráta. Ešte nás čakajú dva zápasy, kde budeme chcieť uhrať ešte nejaké bodíky do tabuľky.“

Simona Dobrocká, pätnásťročná hráčka MFK Dukla ženy: „Moje pocity zo zápasu sú dobré. Kým som sedela na lavičke, videla som, že moje spoluhráčky bojovali, ako sa len dalo. Skúšali nové veci a veci, ktoré im tréneri kážu. Po druhom polčase som nastúpila do hry aj ja. Mala som stres, že čo ak urobím dáke chyby. Našťastie ma moje spoluhráčky a tréneri podržali a verili v to, že dám do toho všetko. Aj keď sme prehrávali, tak sme sa to snažili otočiť. Robili sme na ihrisku všetko pre to, aby sme mali aspoň remízu. Bol to ťažký a bojovný zápas, ale so silami všetkých báb sme to zvládli a išli s úsmevom dole z ihriska. Som rada, že hrám za taký tím, a že mi tréneri aj moje nové spoluhráčky veria. Veľa mi to dáva do života, aj do toho futbalového, keď mi vedia povedať, čo robím zle a čo robím dobre.“

Demišport liga – 1. liga ženy – sk. o titul – 7. kolo – sobota 18.05.2024, 11.00 h – Priechod

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 3:3 (0:1)

Góly: 75. a 87. Mazúchová, 90. Havranová – 18. Adamčiaková, 57. Žihlavníková, 67. Hrúziková. Bez kariet. Rozhodovali: Hanes – Pavlendová, Fábry. Diváci: 17.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Kopernická – Jančová, Havranová (C), Ždánska, Tesáková (56. Dobrocká) – Brandysová, Morovjanová – Mileiová, Jančíková (75. Voskárová), Lukach – Mazúchová.
Tréner: J. Boroviak.

Zostava MFK Ružomberok: Budinská – Žihlavníková, Bruníková (C), Harezníková, Adamčiaková, Kovalíková, Pivarníková, Hrúziková, Žihlavníková, Maslová (83. Šingliarová), Latiaková (62. Ogureková).
Tréner: J. Súkeník.