Volejbalistky VK Pirane Brusno odohrali počas prvého marcového víkendu ďalšie dva zápasy v nadstavbovej skupine o 5. až 10. miesto. V piatok podľahli domácej Nitre. Z nedeľňajšieho domáceho stretnutia, v ktorom Pirane nestačili na Nové Mesto nad Váhom, vám prinášame aj fotogalériu.

V piatok prehra v Nitre

Uplynulý vonkajší zápas odohrali Pirane v piatok 3. marca v Nitre. Domáce vyhrali prvý set jednoznačne 25 – 14, o čom rozhodli najmä 8-bodovu šnúrou od stavu 8 – 8. Druhý set vyhrali o 3 body, aj vďaka dobrému úvodu, hostky. Obrat sa však nekonal a Nitrianky v ďalších dvoch setoch dominovali, keď oba vyhrali 25 – 15.

František Bočkay, tréner Volley project UKF Nitra pre svf.sk: „Po dlhšom čase sme do zápasu vstúpili dobre. Vyhrali sme prvý set, ale potom sme si situáciu skomplikovali zle vyriešenými riešeniami v obrane a v útoku po obrane. Súper nám robil problémy neštandardnými útokmi, a ja na to nemienim svoj tím pripravovať.“

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Dobre sme zahrali v druhom sete, minimálne takto sme mali hrať celý zápas. Žiaľ, ostatné tri sety mali podobný priebeh. Začiatok chvíľu vyrovnané, potom prišla jedna hráčka na podanie a spravila rozdiel niekedy až osem bodov. Tam sme sa väčšinou zlomili a nechali Nitrianky pohodlne zvíťaziť. Prehra je v poriadku, uznávam kvalitu súpera, no problém je náš prejav, naša bojovnosť, ktorá v tomto zápase chýbala po väčšinu času. Postupne sa dávame dokopy a je fajn, že priestor dostali všetky hráčky. Potrebujeme byť čo najlepšie pripravení na vrchol sezóny.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – skupina o 5. až 10. miesto – 8. kolo – piatok 03.03.2023, 19.00 h – Nitra

Volley project UKF Nitra – VK Pirane Brusno 3:1 (14, -22, 15, 15)

Analýza bodov: Útoky: 40 – 24. Esá: 14 – 7. Bloky: 5 – 5. Chyby súpera: 38 – 33. Rozhodovali: Kováč a Toman. Diváci: 120.

Zostava Volley project UKF Nitra a body: Bodnárová 11, Vojtechová 3, Bobáňová 4, Matejovová 11, Baráthová 9, Laučíková 2, liberka Justhová (Maiorano 14, Sedláčková 5, Königová 0). Tréner: F. Bočkay.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 3, Tomková 7, Šmídová 2, M. Jančová 4, Birčáková 6, Moroz 5, liberka T. Dlhošová (D. Dlhošová 1, Peťková 4). Tréner: L. Šmída.

Hráčky zápasu: Ema Matejovová (Volley project UKF Nitra) – Ema Tomková (VK Pirane Brusno).

Proti Novému Mestu dobrý úvod, no napokon prehra

V nedeľu 5. marca sa brusnianske Pirane predstavili na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči. Prvý set im vyšiel na výbornú, keď si postupne vypracovali náskok a po skvelej koncovke ho vyhrali 25 – 17.

V druhej sade sa hráčky Nového Mesta nad Váhom dostali po 8-bodovej šnúre do vedenia o 7 bodov (9 – 16). Pirane ale reagovali skvele, keď postupne otočili na 20 – 18. Dôležitú koncovku druhého dejstva však zvládli lepšie hostky, ktoré tak vyrovnali stav setov na 1:1. Novomešťankám sa po prestávke podarilo dokonať obrat. Navrch mali po väčšinu ďalších dvoch setov. Brusnianky síce dokázali párkrát nádejne znížiť, avšak osud stretnutia už nezvrátili.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno: „Začali sme dobre. V druhom sete škoda tej série, keď sme niekoľkokrát nevedeli spraviť príjem podania, tam sme dostali osem es, čo rozhodlo o víťazovi druhého setu. Myslel som, že ten boj bude po prestávke pokračovať, ale žiaľ neviem, čo sa udialo v hlavách dievčat. Prepli sme na úplne iný mód, prestali sme bojovať, bol to taký odovzdanejší výkon. Občas nejaká iskierka nádeje tam svitla, ale to už bolo málo.“

Erika Rešutíková, hráčka zápasu VK Pirane Brusno: „Vedeli sme, že súper má dobrý servis, vedia dobre brániť. Začali sme veľmi dobre, z čoho sme boli až prekvapené. Všetko nám vychádzalo, robili sme málo vlastných chýb. Potom súper ešte viac pritlačil na servise, nevedeli sme si to zdvihnúť a mali sme problém útočiť nejakými kombináciami, ktoré sa nám nedarili. Koncovky setov sú vždy hop alebo trop. Tam sa treba sústrediť, dať dokopy hlavy a my sme mladé družstvo, takže sa snažíme hrať čo najlepšie. V treťom a štvrtom sete sa nám už nedarilo a začali sme doťahovať až v koncovke, kde už bolo neskoro.“

Juraj Šujan, tréner VK Nové Mesto nad Váhom: „Je super, že sme vyhrali a prestriedali sme všetky hráčky, aj mladučké. Určite sme zvíťaziť chceli, aj keď na druhej strane, motivácia možno obom družstvám chýbala, keďže z tabuľkového postavenia sa už nič nemohlo zmeniť. Víťazstvo sa ale počíta. Určite nie som spokojný s niektorými individuálnymi výkonmi. V príprave pred play-off sme mohli podať aj lepší výkon, ale asi mal vplyv ten motivačný faktor.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – skupina o 5. až 10. miesto – 9. kolo – nedeľa 05.03.2023, 17.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – VK Nové Mesto nad Váhom 1:3 (17, -23, -15, -22)

Analýza bodov: Útoky: 41 – 35. Esá: 10 – 13. Bloky: 6 – 10. Chyby súpera: 28 – 34. Rozhodovali: Dunčko a I. Hudák. Diváci: 300.

Zostava VK Pirane Brusno a body: M. Jančová 16, Birčáková 7, Moroz 8, Rešutíková 8, Tomková 11, Šmídová 6, liberka T. Dlhošová (Mederly 1, D. Dlhošová 0). Tréner: L. Šmída.

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Moníková 1, Čierna 16, Balberčáková 1, Veliká 16, Viedenská 3, Bíliková 7, liberka V. Valachová (Martáková 5, Vassová 0, N. Kubová 0, Kovalčíková 3, Koldová 6). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Erika Rešutíková (VK Pirane Brusno) – Nicol Kubová (VK Nové Mesto nad Váhom).

Tabuľka Niké Extraligy žien – skupiny o 5. až 10. miesto po 9. kole


Volejbalistky VK Pirane Brusno zakončia nadstavbovú časť Niké Extraligy žien v sobotu 11. marca od 16.00 h na palubovke VA UNIZA Žilina.