Druhý júnový víkend priniesol posledné kolo sezóny vo väčšine nižších futbalových súťaží, okrem siedmej ligy. Sezónu zakončili víťazne futbalisti RSC Hamsik Academy, Badína či Šalkovej. S fotoaparátom sme zavítali do Uľanky a Slovenskej Ľupče.

Hamšíkovci aj Zvolen zakončili sezónu víťazne

Futbalisti RSC Hamsik Academy vycestovali v sobotu 8. júna do Nového Mesta nad Váhom. Skóre stretnutia sa menilo už v 5. minúte, keď poslal hostí do vedenia Adam Jackuliak, ale po štvrťhodine hry už vyhrávali domáci, a to zásluhou ich dvojgólového kapitána Lukáša Šebeka. Hamšíkovci si však stihli prinavrátiť vedenie ešte do polčasovej prestávky. Marek Puškár najprv v 38. minúte vyrovnal a potom pridal ešte gól do šatne. Po zmene strán menili skóre už len hostia. Dvakrát rozvlnil sieť súpera Denis Jančo, medzitým sa do streleckej listiny zapísal aj kapitán Milovan Kapor. Hamšíkovci tak na záver sezóny ukončili 5-zápasové čakanie na víťazstvo, keď vysokým rozdielom porazili predposledný celok tabuľky, ktorý zostúpil.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy pre klubový web: „Zápas hodnotím veľmi pozitívne. Nielen vzhľadom na výsledok, ale hlavne preto, že sme dali príležitosť veľmi mladým hráčom, aj hráčom z kategórie U19, ktorí sa príležitosti zhostili veľmi dobre. V zápase sme hrali veľmi dobre kombinačne, dobre sme sa hýbali v medzipriestoroch a dokázali sme si vypracovať veľa gólových príležitostí. V prvom polčase bol úsek hry, kde sme pri výstavbe útoku boli veľmi nepresní, na čom musíme v budúcnosti popracovať. V Novom Meste nad Váhom nám pripravili veľmi priateľské prostredie, za čo im patrí veľké uznanie a vďaka. Myslím si, že určite patria do tretej ligy a prajem im čo najskorší možný návrat.“

Podkonice zakončili sezónu v sobotu prehrou rozdielom triedy v Malackách. O všetky tri góly domácich sa postaral Jozef Hermann, keď skóroval v závere prvého aj druhého polčasu, medzitým ešte v 66. minúte. Hostia dohrávali od 69. minúty o desiatich, keďže po dvoch žltých kartách bol vylúčený Dávid Selecký.

Miloš Foltán, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „Domáci boli lepší a v tejto sezóne neprehrali doma zápas, ale penaltu v závere prvého polčasu sme jednoznačne mali kopať a bol by to iný zápas. Frustrácia sa premietla aj do vylúčení a na prostredie, kde sme všetci boli prvýkrát, nebudeme v dobrom spomínať.“

Víťaz III. ligy Západ zo Zvolena zakončil sezónu víťazne, a teda 11-zápasovou sériou bez prehry. V sobotu zdolal vonku najtesnejším rozdielom Galantu. O jediný presný zásah stretnutia sa v 24. minúte postaral Matej Starší, so 14 gólmi najlepší strelec Zvolena.

III. liga Západ – 30. kolo

AFC Nové Mesto nad Váhom – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:6 (2:3)

Góly: 6. a 15. Šebek – 5. A. Jackuliak, 38. a 45. Puškár, 53. a 85. Jančo, 83. Kapor. ŽK: 48. Jakub, 87. Kolembus – 31. Jenat, 40. Holub, 68. Kajsin. Rozhodovali: Barát – Slatárovič, Uram. Diváci: 110.

Zostava RSC Hamsik Academy: Dovec – S. Hachek, Jenat, Kapor (C), P. Hanes (85. Ajeti) – Holub, Klandúch (53. Kajsin) – Krištof (71. Y. Hachek), Jančo (85. Palko), A. Jackuliak – Puškár (71. Beran).
Tréner: D. Tomaškovič.

FC Žolík Malacky – FK Podkonice 3:0 (1:0)

Góly: 45., 66. a 90. Hermann. ŽK: 65. Škuta – 45. Kostúr, 47. Turňa, 65. Selecký, 70. B. Slobodník (RT), 73. D. Rusko. ČK: 69. Selecký (po druhej ŽK), 83. B. Slobodník (RT, po druhej ŽK). Rozhodovali: Bočková – Juhos, Mokrý. Diváci: 250.

Zostava FK Podkonice: Gábriš (46. Petrík) – A. Molčan, Turňa (C), Očenáš – Mózer, Hudák, Kukoľ (58. J. Rusko), D. Molčan (88. Klučiar) – Kostúr, D. Rusko (88. Maslo), Selecký.
Tréner: M. Foltán.

FC Slovan Galanta – MFK Zvolen 0:1 (0:1)

Gól: 24. Starší. ŽK: 28. Horník, 61. Kočík. Rozhodovali: Malárik – Štrbo, Štofík. Diváci: 410.

Zostava MFK Zvolen: Mráz – Gaško, Pollák, Prikryl – Solivajs (46. Kalmár), Snitka (C), Konder, Lichý (46. Blahutiak), Šteiniger (63. Sudimak) – Telúch, Starší (46. Muráň, 85. Krejčí).

Badín vonku vyhral, Medzibrod doma prehral

Štvrtoligový Badín v sobotňajšom dueli posledného kola vyhral najtesnejším rozdielom v Liptovskej Štiavnici. Ako jediný zmenil skóre už v 3. minúte Michal Caban.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Napriek tomu, že hneď v úvode zápasu sme po rohovom kope strelili gól, sa zápas niesol v réžii domácich. Boli agresívnejší, rýchlejší a dobre kombinovali. V prvom polčase sme mali problém s organizáciou, hlavne v obrannej fáze, a domáci si vytvorili tri dobré príležitosti, ktoré nevyužili. Aktivita domácich pokračovala aj v druhom polčase, ale už sme sa lepšie zorganizovali, lepšie sme bránili, dokázali sme viac podržať loptu a začali sme sa viac dostávať do hry. V poslednej minúte nás podržal brankár Sršeň, ktorý chytil najväčšiu šancu domácich.“

Medzibrod v sobotu v domácom prostredí podľahol tesne favorizovanému Kysuckému Novému Mestu. Hostia strelili jediný gól stretnutia už v 13. minúte. V 36. minúte mohol vyrovnať z bieleho bodu Juraj Samuelčík, ale penaltu nepremenil.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Vstup do zápasu nebol z našej strany ideálny. Súper bol ďaleko lepší a ukázal, prečo je na druhom mieste. Vysoko nás napádali, dobre kombinovali, my sme boli všade neskoro, nedostupovali sme hráčov. Po našej chybe sme dostali prvý gól, potom sme vymenili nejaké posty a konečne sa to začalo podobať futbalu, ktorý sme chceli hrať. Vypracovali sme si dve-tri šance, zahodili sme pokutový kop, bohužiaľ, to patrí k futbalu. Premieňanie šancí bolo počas celej jari naším obrovským problémom. V druhom polčase to už hostia umne zavreli na svojej polovici. My sme hrali maximálne po šestnástku, ale vo finálnej fáze to nevyšlo. Kým jeseň nám prinášala radosť, na jar to také ideálne nebolo. Borili sme sa s úzkym kádrom, zraneniami, tréningová morálka nám trošku začala upadať, ale je to škola pre nás všetkých, trénerov, vedenie aj hráčov. Chcel by som sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prišli počas celej sezóny do Medzibrodu na futbal a podporovali nás. Verím, že sme im spravili nejaké dôvody na radosť. Umiestnenie je aké je, všetci sme mali vyššie ciele. Je to pre nás škola a musíme sa pripraviť lepšie na ďalšiu sezónu.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 25. kolo

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Badín 0:1 (0:1)

Gól: 3. Caban. ŽK: 30. Hernandez, 50. Volko. Rozhodovali: Halfar – Moják, Šlapka. Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Volko, Žilinec, M. Giertl, Pavlík, V. Slovák, Caban, Bíreš (C), Hernandez (84. Kučera), Rafanides, Vician (58. Mesiarik).
Tréner: M. Hudec.

TJ Sokol Medzibrod – MŠK Kysucké Nové Mesto 0:1 (0:1)

Gól: 13. Mizera. Nepr. pen.: 36. Samuelčík. ŽK: 42. Kohút, 78. Neušel. Rozhodovali: Širanec – Závodský, Dubovec. Diváci: 150.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš (46. Holko) – Šimúth, Belko (C), Rajčok, Čilík (78. Huťka), Samuelčík (62. Plško), Neušel, Pánik, Bobrovský, Kohút, Lacko.

Ľupča zakončila sezónu dvomi prehrami

Piatoligová Slovenská Ľupča vo štvrtok 6. júna na domácom trávniku v dohrávke 23. kola podľahla po 7-gólovej prestrelke Poltáru. Domáci trikrát znížili na rozdiel jediného gólu, no vyrovnať sa im ani raz nepodarilo.

V nedeľu 9. júna zas v rámci posledného kola Ľupča nestačila vonku na Veľký Krtíš. Hostia hrali už od 4. minúty o desiatich, keďže po ručnej brzde videl červenú kartu kapitán Peter Lakomčík.

V. liga skupina Juh – 25. kolo

OFK Slovenská Ľupča – TJ Sklotatran Poltár 3:4 (0:1) – dohrávka 23. kola

Góly: 52. Čief, 82. Riša, 90. Szarowski – 41. a 50. J. Slovák, 70. Kovanič, 89. Montalvo. ŽK: 62. Radič, 83. C. Tóth, 88. Balco. Rozhodovali: Remeň – Valíček, Števček. Diváci: 150.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: L. Lakomčík – Vaňo, P. Lakomčík (C), Ternuščák, V. Giertl, Pet. Vajda, Solárik (83. Majer), M. Bartoš (83. Szarowski), Dula (46. Riša), Foltáni, Čief.
Tréner: M. Holécy.

MFK Baník Veľký Krtíš – OFK Slovenská Ľupča 3:1 (0:0)

Góly: 47. V. Giertl (vl.), 54. Ádam, 79. Ondrejkov – 73. Dula. ŽK: 29. Bolla, 45. Havrila – 76. L. Lakomčík, 76. V. Giertl, 90. Hamza. ČK: 4. P. Lakomčík. Rozhodovali: Debnár – Hlaváčová, Kuchár. Diváci: 200.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: L. Lakomčík – Sládeček, V. Giertl, P. Lakomčík (C), Hamza, Riša, Čief (62. Gašperan), Solárik, Foltáni (79. Vasilovčík), Pet. Vajda, Kostúrik (62. Dula).

Priechod v závere vybojoval v Sásovej bod

Šiestoligová Šalková si v sobotu na záver sezóny doma vychutnala predposledný tím tabuľky z Hriňovej, ktorý nastúpil len s desiatimi mužmi. Po polčase 8:1 sa už ten druhý nehral.

V nedeľu bol na programe regionálny súboj medzi Sásovou a Priechodom. Domácich poslal do vedenia po polhodine hry Samuel Straka a dlho to vyzeralo, že tesné vedenie udržia. Sásovej zahralo do karát aj vylúčenie Patrika Vajdu v 71. minúte, ale Priechodu sa predsa len podarilo vyrovnať, keď v samom závere skóroval Richard Reptiš.

Béčko RSC Hamsik Academy zakončilo sezónu nedeľňajšou výhrou rozdielom triedy v Dudinciach.

VI. liga skupina C – 25. kolo

FK Šalková – MFK Spartak Hriňová 8:1 (8:1)

Góly: 9. Pázmány, 10. a 24. Matis, 21. Mikulec, 22. Mayor (vl.), 32. Palovič (pen.), 37. Revaj, 44. Šimčík – 30. Cotta. ŽK: 32. Sendrei. Rozhodovali: Balga – Gallo, Dobosová. Diváci: 150.

Zostava FK Šalková: Gnida – Dobrík (C), Štubniak, Majer, Revaj, Palovič, Mikulec, Pázmány, Matis, Šimčík, Lašút.
Tréner: D. Vernarský.

ŠK Sásová – OFK 1950 Priechod 1:1 (1:0)

Góly: 30. Straka – 90. R. Reptiš. ŽK: 61. P. Rebek, 71. Barta. ČK: 71. Pat. Vajda. Rozhodovali: Kováč – Verdžák, Melicher. Diváci: 250.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš (89. Stacho), Brašeň, Malík (60. M. Turčan), Marković, Ďurta, O. Poljovka, Tkáč (45. D. Vozár), Straka, Savić (C), R. Turčan.
Tréner: A. Dubovický.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel (C), R. Reptiš, Pat. Vajda, Rebek, Rakyta (46. Fojtík), P. Vozár, Janík (89. Hudec), H. Kollár, Chrobák (46. Lasheen), Barta (89. P. Slobodník).
Tréner: N. Dikácz.

TJ Slovan Dudince – RSC Hamsik Academy B 1:4 (0:3)

Góly: 68. Villareal – 28. Palko (pen.), 38. E. Mlynárik, 45. Netolický, 88. Y. Hachek (pen.). ŽK: Ližbetin. Rozhodovali: Bálint – Singlárová, Považan. Diváci: 100.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Gočaltovský – Y. Hachek, Boľf, S. Hachek (60. Žirko), Hraško (70. Baitar), Palko, Netolický, Mandík, E. Mlynárik (70. Tomahogh), Mota (86. Mazúch), Kukučka (60. Ceniga).

Malachov zdolal Ľubietovú, Poniky s prvou jarnou prehrou

V 7. lige ObFZ BB bolo v nedeľu na programe predposledné kolo. Zaujímavý zápas sa hral v Malachove, kde sa domáci ujali vedenia už v 2. minúte, potom Ľubietová do uplynutia 26. minúty otočila na 1:2, ale Malachov do polčasu vyrovnal a po zmene strán dokonal obrat.

Béčko Podkoníc doma v Lučatíne sfúklo Poniky, ktoré tak po štyroch výhrach v rade zaznamenali prvú prehru v jarnej časti.

Brusno si doma rozdelilo body s Valaskou, a na výhru tak čaká štyri kolá.

Harmanec prevýšil Tajov, prestrelka v Riečke

Druhý júnový víkend priniesol posledné kolo sezóny aj vo 8. lige ObFZ BB. Víťaz súťaže z Hiadľa sa v sobotu doma vytrápil s béčkom Priechodu, ale napokon po góle v samom závere v 7-gólovej prestrelke zvíťazil.

Rezerva Šalkovej v sobotu na domácom trávniku zakončila sezónu ôsmou výhrou v rade, keď najtesnejším rozdielom zdolala Mičinú.

V sobotu sa hralo aj v Uľanke, kde domáci Harmanec porazil rozdielom triedy Tajov.

Dúbravica v nedeľu v priamom súboji o predposledné miesto nestačila na Dolnú Lehotu.

Riečka sa v nedeľu doma proti Horným Pršanom ujala vedenia, ale hostia následne do konca 34. minúty otočili na 1:4, pričom čistým hetrikom sa zaskvel Branislav Krajčír. Domáci ešte v prvom polčase znížili na 2:4 a po zmene strán z penalty aj na 3:4, ale následne z bieleho bodu skórovali aj hostia. Riečka ešte raz znížila na kontakt, ale Horné Pršany už tesný náskok ubránili, a tak na záver sezóny pridali štvrtú výhru v rade.

Staré Hory v nedeľu s prehľadom zvládli duel v Pohronskej Polhore.