Treťoligisti z Banskej Bystrice a okolia čelili v desiatom kole silným súperom z horných poschodí tabuľky. Futbalisti RSC Hamsik Academy a MFK Zvolen získali po bode, Podkonice vonku na svojho súpera nestačili.

RSC Hamsik Academy šesť zápasov bez prehry

A-mužstvo RSC Hamsik Academy Banská Bystrica vycestovalo v sobotu 7. októbra do Galanty, kde o 15.00 h nastúpilo na stretnutie 10. kola III. ligy Západ proti domácemu štvrtému celku tabuľky. Od úvodu zápasu mali viac z hry domáci, ktorí v prvom polčase hrozili najmä po priamych a rohových kopoch. Galanta mal azda najväčšiu šancu zápasu v 31. minúte. Viktor Radványi zo štandardnej situácie z diaľky odcentroval pred bránu, kde hlavičkoval osamotený Tomáš Horák a lopta sa koníčkom odrazila nad bránu RSC Hamsik Academy.

Hamšíkovci sa postupne dostali do hry, ale vyložené šance tomu chýbali. Najviac streleckých pokusov si vypracovali v záverečnej polhodine, no buď boli nepresné, alebo ich obrana Galanty zblokovala. V priebehu celého duelu prevládal medzišestnástkový futbal, z ktorého tutovky nepramenili. Futbalisti RSC Hamsik Academy tak uhrali na ihrisku Galanty bezgólovú remízu, vďaka čomu natiahli svoju treťoligovú sériu bez prehry na šesť zápasov, pričom na ihriskách súperov ešte v tejto sezóne neprehrali. Hamšíkovci odohrajú nasledujúci zápas doma v Rakytovciach, kde v sobotu 14. októbra o 15.00 h privítajú v rámci 11. kola III. ligy Západ ŠKF Sereď.

Povedali o zápase pre webovú stránku RSC Hamsik Academy

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký zápas. Domáci prehrali v poslednom zápase vonku 3:0, takže si chceli napraviť chuť. Zápas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami, obe mužstvá si vypracovali minimum šancí. My sme boli aktívnejší hlavne v druhom polčase a od 60. minúty sme si vypracovali niekoľko zaujímavých situácií, no zradila nás opäť finálna a predfinálna fáza. Musíme tieto situácie riešiť pokojnejšie, jednoduchšie a kvalitnejšie. Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať, ale samozrejme s pokorou. Vzhľadom na priebeh zápasu berieme aj ten jeden bod. Stále sme na ihriskách súperov neporazeným mužstvom, čo nás veľmi teší. Musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na domáci zápas so Sereďou, v ktorom urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní.“

Adrián Slančík, brankár RSC Hamsik Academy: „Dnes sme odohrali ťažký zápas, hlavne kvôli terénu, ale myslím si, že po taktickej stránke sme ho zvládli dobre. Vzadu sme si udržali nulu, na čom má zásluhu celé mužstvo. V prvom polčase bol súper nebezpečný hlavne po štandardných situáciách, ktoré zahrával veľmi dobre, ale v druhom polčase sme ho už nepúšťali do šancí. Naopak, viacej šancí sme si vytvorili my. Jediné, čo nás môže mrzieť je, že sme nepremenili dve väčšie príležitosti, ale nesieme si bod z vonkajšieho zápasu. Teraz sa už musíme sústrediť na najbližší domáci zápas, v ktorom chceme získať tri body.“

Samuel Jenat, stredný obranca RSC Hamsik Academy: „Do dnešného zápasu sme išli s cieľom natiahnuť sériu bez prehry a pokúsiť sa doniesť domov tri body. Vedeli sme, že súper hrá doma dobre a potreboval vyhrať. Prvých pätnásť-dvadsať minút sme dokázali ustáť, potom sa hra vyrovnala, až preklopila na našu stranu. Dobre sme kombinovali, dostávali sa do situácií jedna na jedna, kde nám vo viacerých prípadoch zlyhala predfinálna fáza. Napriek tomu sme si dokázali vytvoriť dve-tri dobré gólové šance, ktoré musíme premeniť, keď chceme byť vonku úspešní. Dnes pracovalo celé mužstvo dopredu aj dozadu, takže z tohto pohľadu je to super do budúcna. Zišli sme sa tu skvelá partia chalanov, podporená trénermi, s ktorými je šatňa naladená na rovnakej nôte. Bod z ihriska súpera berieme a osobne ma teší ďalšia nula vzadu.“

III. liga Západ – 10. kolo – sobota 07.10.2023, 15.00 h – Galanta

FC Slovan Galanta – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 0:0 (0:0)

ŽK: 56. Dibala, 73. Cehula – 48. Griglak, 56. A. Jackuliak, 80. Nketan. Rozhodovali: Bláha – Kardelis, Maslen. Diváci: 200.

Zostava FC Slovan Galanta: Németh – Baša, Horník, T. Hučko st. (C), Cehula – Mego (78. Rajt), Vass (67. Pinheiro), Dibala – Davalos (78. Kočík), Horák, Radványi (90. Solotruk).
Tréner: E. Pagáč.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Ceniga, Jenat, Holub, Griglak – Netolický, Nketan (89. Výbošťok) – A. Jackuliak (81. Novak), Jančo, Rosenberger (72. Somov). Abrahám (C).
Tréner: D. Tomaškovič.

Zvolen remizoval s lídrom

Futbalisti MFK Zvolen hostili v sobotu od 15.00 h lídra tabuľky III. ligy Západ zo Šale. Skóre stretnutia otvorili už v 9. minúte domáci. Ivan Šteiniger zareagoval na odraz lopty najlepšie a z ľavej strany šestnástky, z úrovne bránkovej čiary, prihral pred bránu, kde poľahky zakončil Matej Starší – 1:0. Zverenci trénera Dušana Tótha si udržiavali tesné vedenie až do záveru zápasu. V 82. minúte však Michal Konder fauloval v pokutovom území Rogéria a penaltu premenil strelou do stredu brány Thomas Hučko – 1:1. Zvolenčania tak remizovali po druhýkrát v rade. Nasledujúci zápas ich čaká v nedeľu 15. októbra o 10.30 h na ihrisku FK Rača Bratislava.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre BBonline.sk: „Išli sme do zápasu s tým, že ho chceme vyhrať a pripraviť súperovi prvú prehru. Vyšiel nám úvod, dali sme prvý gól, dokázali sme si vypracovať ďalšie šance a povedal by som, že prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. V druhom polčase, kedy sme aj prestriedali, už mala Šaľa navrch. Vyvrcholením bol ten gól z penalty, ale aj v druhom polčase sme mali tri-štyri veľmi dobré strelecké príležitosti, kde sme mohli pridať druhý gól.“

III. liga Západ – 10. kolo – sobota 07.10.2023, 15.00 h – Zvolen

MFK Zvolen – FK Slovan Duslo Šaľa 1:1 (1:0)

Góly: 9. Starší – 83. T. Hučko ml.. ŽK: 43. Sučák, 83. Nosko – 77. Kotlár, 83. Rogério, 90. F. Kukučka. Rozhodovali: Somoláni – Ralbovský, Hudy. Diváci: 235.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – J. Tóth (5. Muráň, 46. Bobok), Nosko, Gaško, P. Telúch ml. – Solivajs, Snitka (C), Konder, Sučák (51. Juríček) – Starší, Šteiniger (61. Štefko).
Tréner: D. Tóth.

Zostava FK Slovan Duslo Šaľa: Laky – T. Tóth, Orság, Delov, Kotlár, Krivošík, Rogério, Krištof (76. F. Kukučka), Kochan (C), T. Hučko ml. (90. Effiong), Hudák.
Tréner: M. Šarmír.

Podkonice víťaznú šnúru nenatiahli

Mužstvo Podkoníc vycestovalo v nedeľu 8. októbra do Serede po štyroch treťoligových výhrach v rade, ale piatu nepridalo. Domáci otvorili skóre v závere prvého polčasu a dvomi gólmi v rozmedzí 71. a 78. minúty zlomili zápas na svoju stranu. Hostia ešte v 86. minúte skorigovali na 3:1 zásluhou Adama Kostúra, ale posledné slovo mala Sereď, ktorá tak ťahá 3-zápasovú víťaznú šnúru. Podkoničania sa najbližšie predstavia na domácom trávniku, kde v nedeľu 15. októbra o 15.00 h privítajú Belušu.

Peter Venglarčík, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „Jednoznačný výsledok sa zrodil po výbornom výkone Serede. Za celý zápas sme mali možno jednu desaťminútovú pasáž, kedy sme boli ako tak konkurencieschopní. Súper jednoznačne dominoval vo všetkom – v presnosti prihrávok, súbojoch, nasadení… Výsledok mohol byť aj horší, možno až trikrát nás zachránila konštrukcia brány, náš brankár takisto chytil nejaké šance. Góly sme dostali po štandardkách a penalte. Gratulujem Seredi k dominantnému výkonu, odrazom čoho bol aj jednoznačný výsledok. V kabíne sme sa ešte rozprávali o tom, čo sa asi mohlo stať. Ja si myslím, že nás trošku dobehol ten nahustený program, ktorý sme teraz absolvovali. Predtým sme boli konkurencieschopní silným tímom, v Seredi sme neboli vôbec. Teraz si potrebujeme trošku oddýchnuť a dobre sa pripraviť na domáci zápas.“

III. liga Západ – 10. kolo – nedeľa 08.10.2023, 15.00 h – Sereď

ŠKF Sereď – FK Podkonice 4:1 (1:0)

Góly: 43. Assuncao, 71. Janso (pen.), 78. Vida, 90. Mpofu – 86. Kostúr. ŽK: 56. Mpofu – 70. Očenáš, 88. Jiang, 90. Petrík, 90. Hudák. Rozhodovali: Barát – Haring, Cabaj. Diváci: 235.

Zostava ŠKF Sereď: Yakubu – Janso, Mikeš (82. Juriš), Vantruba (90. Dedok), Mpofu, Buchel, Vida (82. Sklenár), Hladík (C), Remeň, Assuncao (72. Michalička), Kovchar (90. Krchnák).
Tréner: R. Slezák.

Zostava FK Podkonice: Petrík – Očenáš, Turňa (C), Hudák – Molčan (62. Selecký), Melich, Kukoľ, Gonda (62. D. Rusko), Patrnčiak (62. Jiang) – Lovyniuk, Kostúr.
Tréner: P. Venglarčík.