Predposledný májový víkend priniesol viacero zaujímavých zápasov v regióne. Badín si pripísal najcennejší možný skalp v súťaži a pokračuje na víťaznej vlne. Podkonice ukončili sériu prehier. Jakub nepremenil dve penalty, Selce vycestovali len o desiatich a Ľubietová po prvýkrát na jar vyhrala. S fotoaparátom sme zavítali na derby najnižšej súťaže medzi Starými Horami a Harmancom.

Podkonice ukončili sériu troch prehier

A-mužstvo RSC Hamsik Academy sa v sobotu 18. mája na Mestskom mládežníckom štadióne stretlo v rámci 27. kola III. ligy Západ s FK Beluša. V poslednom domácom zápase Hamšíkovcov v sezóne sa skóre nemenilo ani raz. Zverenci trénera Denisa Tomaškoviča tak na víťazstvo čakajú tri kolá.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy pre klubový web: „Prvý polčas bol vyrovnaný, no súper si vypracoval určite o jednu-dve nebezpečnejšie situácie viacej, ale nejaká vyložená príležitosť nebola ani na jednej strane. V druhom polčase sme hrali veľmi dobre kombinačne, dokázali sme sa dobre hýbať v medzipriestoroch a boli sme nebezpeční pred bránou súpera. Vypracovali sme si dve vyložené príležitosti, no súpera sme nedokázali prekonať. Hráčom ale nemám čo vyčítať. Práve naopak, chcel by som všetkých pochváliť. Sobota bola ale veľmi šťastný deň pre celú našu akadémiu, keďže starším dorastencom sa podarilo zdolať kvalitného súpera v boji o postup. A-mužstvo čakajú ešte tri zápasy, na ktoré sa kvalitne pripravíme.“

Podkonice hostili v nedeľu 19. mája Častkovce. O jediný gól duelu sa v 22. minúte postaral Vladimír Kukoľ, keď brankára hostí prehodil parádnym banánom z halfvoleja spoza šestnástky. Podkonice tak po troch prehrách v rade bodovali naplno.

Miloš Foltán, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „V prvom polčase sme sa dostali do vedenia, keď Kukoľ prehodil brankára, ale potom sme so šťastím ustáli tri gólové príležitosti súpera. V druhom polčase nás súper dostal pod tlak, mal hernú prevahu, ale tri gólové šance sme pre zmenu mali my. V tabuľke pravdy máme mínus desať bodov, potrebujeme aj s tým niečo urobiť.“

Líder tabuľky zo Zvolena hostil v sobotu Malacky. Po góle z 34. minúty sa zdalo, že domáci splnia úlohu favorita. Matej Starší vyhral hlavičkový súboj po štandardke a Austin Agwata vrátil loptu pred bránu, kde zakončil hlavou presne stopér Ján Nosko. Hostia však v závere prvého polčasu vyrovnali. Jozef Hermann si po narážačke v šestnástke na pravej strane päťky obhodil Adama Krejčího a zakončil do odkrytej brány. Po zmene strán sa už skóre nemenilo. Zverenci trénera Dušana Tótha tak ťahajú 8-zápasovú sériu bez prehry.

III. liga Západ – 27. kolo

RSC Hamsik Academy – FK Beluša 0:0 (0:0)

Bez kariet. Rozhodovali: Krčová – Uram, Slatárovič. Diváci: 70.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – A. Jackuliak, Jenat, Kapor (C), P. Hanes – Holub (73. Beran), Netolický – Puškár, Jančo, Ajeti – Somov (85. Kukučka).
Tréner: D. Tomaškovič.

FK Podkonice – OK Častkovce 1:0 (1:0)

Gól: 22. Kukoľ. ŽK: 39. Patrnčiak, 51. Maslo – 45. Lichner, 86. Lopušan. Rozhodovali: Henček – Gregorec, Krivošík. Diváci: 200.

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Maslo, Očenáš (C), A. Molčan, Patrnčiak – D. Molčan (90. O. Slobodník), Hudák, V. Kukoľ, J. Rusko – D. Rusko (88. Macuľa), Mózer (80. Klučiar).
Tréner: M. Foltán.

MFK Zvolen – FC Žolík Malacky 1:1 (1:1)

Góly: 34. Nosko – 45. Hermann. ŽK: 45. Starší – 38. Čech, 84. Černák. Rozhodovali: Židišin – Mihalík, Verdžák. Diváci: 247.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Gaško, Nosko, Prikryl – Solivajs (70. Telúch), Snitka (C), Lichý, Konder (70. Pollák), Šteiniger (53. Sučák) – Starší, Agwata.

Badín prvým premožiteľom lídra

Štvrtoligový Badín pridal po prvej výhre v jarnej časti hneď ďalšie dve. V sobotu si na domácom trávniku pripísal najcennejší možný skalp, keď najtesnejším rozdielom zdolal suverénneho lídra tabuľky z Krásna nad Kysucou, ktorý dovtedy v sezóne neprehral. Jediný gól stretnutia vsietil v 33. minúte Peter Výlupok, keď sa presadil hlavou po rohovom kope z pravej strany.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Z našej strany dobrý zápas. V prvom polčase to bolo herne vyrovnané a presadili sme sa po rohovom kope. V druhom polčase sa hralo viac na našej polovici, ale Krásno sme dobrou organizovanou defenzívou do nejakej vyloženej šance nepustili. Chalani si siahli na dno síl a kolektívnym výkonom dotiahli zápas do víťazného konca.“

Medzibrod v nedeľu nestačil vonku na Stráňavy, a tak zaznamenal už štvrtú prehru v rade.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Vycestovali sme bez šiestich hráčov, ktorí by pravdepodobne hrali v základnej zostave. Piati s nami ani vôbec neboli, jeden sedel na lavičke po dlhšom zranení, čiže sme museli improvizovať so zostavou. Ja ďakujem chalanom, ktorí aj so sebazaprením do zápasu nastúpili. Vypomohli nám aj chlapci z dorastu, čiže okúsili, aké je to hrať najvyššiu stredoslovenskú súťaž. My sme išli do zápasu s cieľom hlavne neinkasovať, čo sa nám v prvom polčase aj darilo. Zamerali sme sa na pozornú obranu, chceli sme hrať na brejky. Boli sme aj nebezpeční, škoda riešenia niektorých situácií. Domáci hrozili hlavne po kolmých loptách, ktoré sa nám darilo zachytávať. A keď sa nám to nedarilo, tak to vyriešil brankár Sekereš. Do druhého polčasu sme išli s rovnakým zámerom. Bohužiaľ, o všetkom rozhodol jeden moment, keď sme stratili úplne ľahkú loptu. Nasledovala prihrávka za našu obranu, postavenie hráča zaváňalo ofsajdom, veľmi sporný moment. Rozhodca sa však rozhodol, že to bolo v poriadku. Domácich gól upokojil a už sa ani oni potom nehnali nejak za gólom. Bohužiaľ, my sme na gól potrebovali možno šťastie, možno nejakú vydarenú štandardnú situáciu. Domáci pridali druhý gól a zápas sa už viac-menej dohrával. My teraz nemôžeme vešať hlavy, potrebujeme sa dobre pripraviť na derby zápas s Badínom. Verím, že chalani sa dajú dokopy a bude to vyzerať z našej strany lepšie.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 22. kolo

ŠK Badín – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:0 (1:0)

Gól: 33. Výlupok. ŽK: 40. V. Slovák, 44. Vician, 62. Studený, 81. M. Hudec (tréner), 81. Rafanides, 90. Hernandez. Rozhodovali: Jančo – Hraško, Mensár. Diváci: 50.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Volko, V. Slovák (90. Hernandez), Kolláti (74. M. Giertl), Caban, Bíreš (C), Rafanides, Výlupok, Valent, Vician, Studený (66. Mesiarik).
Tréner: M. Hudec.

OŠK Baník Stráňavy – TJ Sokol Medzibrod 2:0 (0:0)

Góly: 56. a 73. Melo. ŽK: 68. Becík, 90. Prášek. Rozhodovali: Belko – Moják, Dubovec. Diváci: 80.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš – Šimúth, Plško (84. Holko), Belko (C), Lacko, Hámorník, Huťka (84. Škubák), Neušel, Burger (66. Milrád), Pánik, Kohút (76. But).

Ľupča u lídra neprekvapila

Piatoligová Slovenská Ľupča sa v piatok v Osrblí ujala vedenia v 12. minúte zásluhou Miroslava Bartoša, ale domáci líder tabuľky duel otočil.

V. liga skupina Juh – 22. kolo

TJ Partizán Osrblie – OFK Slovenská Ľupča 3:1 (2:1)

Góly: 23. Laksík (pen.), 42. Švéda, 70. Krnáč – 12. M. Bartoš. ŽK: 85. Jakuba – 26. Čief, 43. Riša, 87. Vaňo. Rozhodovali: Čutka – Páleš, Schober. Diváci: 137.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Sládeček (86. Vaňo), V. Giertl, Ternuščák, J. Medveď, Riša, J. Chromek, P. Lakomčík (C) (86. Solárik), M. Bartoš, Pet. Vajda (67. Foltáni), Čief.

Sásová v šlágri vysoko prehrala

Šiestoligová Sásová hostila v sobotu v súboji tretieho s druhým Hliník nad Hronom. V štvrtom zápase po sebe nezvíťazila, keď hosťom podľahla celkom jednoznačne.

Aj Šalková čaká na víťazstvo štyri kolá. V sobotu v Krupine prehrávala od 18. minúty, ale aspoň bod jej vystrelil takmer po hodine hry Dušan Matis.

Priechod v nedeľu doma prehrával s Dudincami dvakrát, ale v oboch prípadoch dokázal vyrovnať. Najprv v úvode druhého dejstva zásluhou Mateja Bartu a potom aj v 82. minúte po góle Richarda Reptiša zo štandardky. Domáci mohli zavŕšiť obrat, ale kanonier Martin Štulajter v 84. minúte nepremenil penaltu.

Béčko RSC Hamsik Academy zareagovalo na prvú prehru v jarnej časti, v nedeľu doma v Hrochoti uštedrilo predposlednej Hriňovej kanára. Všetky góly si rozdelilo šesť rôznych strelcov.

Jakub strieda výhry s prehrami. Po domácom skvelom víťazstve nad rezervou Hamšíkovcov v nedeľu v Bacúchu schytal 5-gólový debakel. Hostia nepremenili hneď dva pokutové kopy.

Posledné Selce v Čiernom Balogu dvakrát viedli, ale napokon prehrali rozdielom triedy. Treba však podotknúť, že hostí bolo aj s brankárom len desať.

VI. liga skupina C – 22. kolo

ŠK Sásová – OFK Hliník nad Hronom 0:4 (0:3)

Góly: 6. Neto, 10. a 38. Gordulič, 75. Vrana. Bez kariet. Rozhodovali: Dodok – Fajčík, Šlosiariková. Diváci: 100.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš, Brašeň, Malík, Marković, Ďurta, Veselovský, O. Poljovka, Tkáč, Straka, Savić (C).
Tréner: D. Vidiečan.

MFK Strojár Krupina – FK Šalková 1:1 (1:0)

Góly: 18. Paľov – 59. Matis. ŽK: 41. Babiak, 45. Selecký – 34. Mikulec, 69. Šimčík, 78. Lašút. Rozhodovali: Barboriak – Osvald, Hromník. Diváci: 150.

Zostava FK Šalková: Gnida – Štubniak, Šimčík, Libič (33. Mesík), Mikulec (C), Majer, Palovič, Matis, Revaj, Alakša (58. Lašút), Pázmány.
Tréner: D. Vernarský.

OFK 1950 Priechod – TJ Slovan Dudince 2:2 (0:1)

Góly: 48. Barta, 82. R. Reptiš – 43. Alfonso, 67. Marunčiak. Nepr. pen.: 84. Štulajter. ŽK: 44. Chrobák, 69. Janík, 78. Pat. Vajda – 37. Strieborný, 56. Stankovič. Rozhodovali: Belán – Bálint, Kúchen. Diváci: 200.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – R. Reptiš, Pat. Vajda, P. Reptiš, P. Slobodník, Fojtík (46. Barta), Janík (75. Rebek), Chrobák (46. Lasheen), H. Kollár, Vozár, Štulajter (C).
Tréner: N. Dikácz.

RSC Hamsik Academy B – MFK Spartak Hriňová 6:0 (2:0)

Góly: 11. Krasniqi (pen.), 21. Tomahogh, 49. Baitar, 53. Palko, 72. Mandík, 85. Sláva. Nepr. pen.: 64. Mazúch. ČK: 82. Chovan. Rozhodovali: Barboriak – Šága, Hromník. Diváci: 120.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Dovec – Hraško (C), Žirko (46. Baitar), Boľf, Jursa, Palko, Mandík, Mota, Krištof, Krasniqi (46. Mazúch), Tomahogh (66. Sláva).
Tréner: P. Zlevský.

FK 09 Bacúch – TJ ŠK Sokol Jakub 5:0 (2:0)

Góly: 39. a 45. Brozman, 52. a 57. Švidráň, 60. Baník. Nepr. pen.: 8. Hroš, 81. Bednár. ŽK: 43. Lenďák, 82. Malachovský – 83. Handzuš. ČK: 83. Dekrét. Rozhodovali: Kruppa – Pôbiš, Tokár. Diváci: 120.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Kubacký (C), Trnka, Datko, Bednár, Handzuš, Chmelík (77. Bednár), Hroš (56. Samson), R. Greško, Badinský, Majoroš.
Tréner: J. Slobodník.

TJ Tatran Čierny Balog – FK Selce 5:2 (2:2)

Góly: 15. Giertl, 32. a 63. Strelec, 52. Borov, 69. Zemko – 7. J. Mesík, 23. Klačan (pen.). ŽK: 40. Kupec – 49. M. Blaško. Rozhodovali: Balga – Kováč, Jačmeník. Diváci: 150.

Zostava FK Selce: Kučera – Uhliarik, M. Blaško (C), Miartuš, Klačan, Maruniak, Patráš, V. Túry, J. Mesík, Švantner.

Ľubietová s prvou jarnou výhrou, Poniky naďalej vo forme

V nedeľu sa odohralo aj 22. kolo 7. ligy ObFZ BB. Ľubietovský Baník nadviazal na remízu v Beňuši, keď sa na domácom trávniku radoval z prvej výhry v jarnej časti. Béčko Tatrana Čierny Balog reagovalo na góly Adama Lajku aj Miroslava Triznu, ale v 83. minúte pridal Trizna svoj druhý gól, čím rozhodol o výhre domácich.

Malachov ukončil 6-zápasové čakanie na víťazstvo. Aj vďaka hetriku Ondreja Holána doma deklasoval Brusno.

Poniky sú na jar naďalej nezdolané. Tentokrát po dvoch góloch Vladimíra Filipču v domácom prostredí zdolali tabuľkovo vyššie postavené Braväcovo.

Rezerva Podkoníc siedmu výhru v rade nepridala, keď prehrala šláger v Hronci.

Derby vyhral Harmanec, Mičiná na jar stále nezdolaná

V nedeľu bolo na programe aj 19. kolo 8. ligy ObFZ BB. Horné Pršany po dvoch prehrách bodovali naplno, keď si poradili s poslednou Dolnou Lehotou. Dvakrát skóroval Martin Riečan.

Prvý Hiadeľ vonku nasúkal päť kúskov Pohronskej Polhore, pričom hetrikom sa zaskvel najlepší strelec súťaže Martin Sedliak, ktorý má na kontre už 40 presných zásahov.

Šlágrom kola bolo derby medzi tretím Starými Horami a druhým Harmancom. Domáci hrali od 47. minúty o desiatich, keďže Peter Širáň bol vylúčený za sotenie súpera v prerušenej hre. O výhre hostí napokon rozhodol po hodine hry z bieleho bodu Stefan Pepinović.

Mičiná ešte tento rok nezažila smútok z prehry. Vďaka gólom Aliakbara Nazhimidena z penalty a Madiho Sultangaliyeva v závere prvého polčasu zdolala tesne Riečku, z ktorú sa presadil Šimon Spišiak. Domáci dohrávali od 85. minúty o desiatich po červenej karte Andreja Bánovského.

Tajov vyhrával nad béčkom Šalkovej po polčase 2:0 a neskôr aj 3:1, ale hostia v záverečnej polhodine predviedli 5-gólový uragán.