Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v sobotu 18. marca privítali úradujúce majsterky a víťazky základnej časti extraligy. Piešťanské Čajky boli opäť výrazne nad sily sovičiek. Z druhého duelu tejto štvrťfinálovej série vám prinášame aj fotogalériu a pozápasové reakcie z tábora UMB.

Na prvé koše Čajok ešte dokázali hráčky UMB reagovať (6:8), ale hostky si následne 14-bodovu šnúrou vytvorili komfortný náskok. Po prvej štvrtine napokon platil stav 9:25 a v druhej 10-minútovke dominovalo družstvo Piešťan ešte výraznejšie, keď nastrieľalo až 34 bodov (16:59).

V druhom polčase, za rozhodnutého stavu, už boli bodové rozdiely v jednotlivých štvrtinách menšie, pričom na strane Piešťan dostali veľký priestor aj hráčky z lavičky. Sovičky zaznamenali dvojciferný počet bodov len v poslednej 10-minútovke, ktorú zároveň prehrali najtesnejším rozdielom.

Piešťančanky sa prezentovali takmer 60-percentnou úspešnosťou streľby z poľa a aj vďaka tomuto číslu napokon v 38. minúte pridali na ukazovateli skóre na svojej strane tretiu cifru. Čajkám to padalo spoza perimetra, keď nastrieľali až 13 trojok a v streľbe za tri body mali až 54-percentnú úspešnosť. Napriek jasnej dominancii hostiek mali sovičky miernu prevahu v doskokoch (33 – 28). Basketbalistky UMB teraz v rámci play-off čakajú boje o 5. až 8. miesto. Na meno súpera a presný termín najbližšieho zápasu ešte čakajú.

Povedali o zápase

Andrea Orlová, asistentka trénerky BK ŠK UMB: „Už pred začiatkom zápasu sme poznali kvalitu súpera, ktorú nám ukazoval počas celého zápasu. Do zápasu sme si dali niekoľko čiastkových cieľov, týkajúcich sa obrany, doskočených a stratených lôpt. Viaceré z nich sa nám podarilo dodržať, čo je určite veľkým pozitívom zápasu. Poznáme však aj svoje slabé stránky, na ktorých je potrebné do nasledujúcich zápasov zapracovať. Súperkám gratulujeme k výhre a našim dievčatám ďakujeme za snahu a energiu počas celého zápasu.“

Eva Ďurjaková, hráčka BK ŠK UMB, 12 bodov v zápase: „Gratulujem súperovi k zápasu. Nemala by som to ako súper hovoriť, ale dobre sa pozeralo na niektoré akcie Piešťan. Bolo vidno, že si to užívali. Mali vynikajúcu streľbu. My sme sa trápili a nevedeli sme si prihrať. Nevadí, pre nás to bol prípravný zápas. Dôležité budú ďalšie zápasy, ktoré nás čakajú.“

Eliška Heliová, hráčka BK ŠK UMB: „Do dnešného zápasu sme nastúpili s viacerými cieľmi. Niektoré sme zvládli úspešne, no tie zvyšné sme kvôli chybám nedovŕšili. Čakajú nás najdôležitejšie zápasy v sezóne, na ktoré sa musíme koncentrovať a snažiť sa robiť čo najmenej chýb. Som rada, že som dostala od trénerky príležitosť a mohla som si zahrať po dlhšej zdravotnej pauze. Bol to úžasný pocit stáť po takej dobe na palubovke. Súperkám gratulujem a prajem im veľa úspechov.“

Katarína Nina Mrváňová, hráčka BK ŠK UMB: „Vedeli sme, do akého zápasu sme šli. Dali sme si čiastkové ciele, ktoré sa nám napriek kvalite súpera podarilo z veľkej časti splniť. Je dôležité hrať disciplinovane a plniť pokyny trénerky, aby nás to posúvalo ďalej. Súperovi gratulujeme, bola to super skúsenosť, hrať s tak kvalitným súperom. Teraz nás čaká boj o piate až ôsme miesto, ideme sa sústrediť na to.“

Niké Extraliga žien – štvrťfinále play-off – 2. zápas – sobota 18.03.2023, 17.00 h – Telocvičňa FF UMB, Tajovského 40

 BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 35:100 (9:25, 16:59, 24:79)

Štvrtiny: 9:25, 7:34, 8:20, 11:21. Rozhodovali: Sirocký, Donovalová, Višniarová. Diváci: 20. Konečný stav série: 0:2.

Zostava BK ŠK UMB Banská Bystrica a body: Ďurjaková 12, Háberová 10, Kaliuzhna 6, Piperková 2, Mrváňová 0 (Luptáková 3, Šimčíková 2, Turčanová (C) 0, Heliová 0). Trénerka: A. Izáková.

Zostava Piešťanské Čajky a body: James 17, A. Mandić 10, G. Andělová 10, Jurčenková (C) 8, Mujović 6 (Martišková 16, Chovaníková 12, Kraislová 10, Moravčíková 7, Valová 4). Tréner: P. Jankovič.

TH: 2/4 – 3/15, trojky: 3/19 – 13/24, fauly: 17 – 13, doskoky: 33 – 28, asistencie: 9 – 29, zisky: 5 – 24, straty: 32 – 9, bloky: 0 – 3, streľba z poľa: 15/52 (28%) – 37/62 (59%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.