Basketbalistkám BK ŠK UMB Banská Bystrica v štvrtkovom druhom zápase série proti Young Angels Košice vôbec nevyšiel prvý polčas, keď v ňom dali len osem bodov. Po zmene strán sa síce rozbehli a z výrazného manka poriadne ukrojili, ale na vynútenie si tretieho duelu to nestačilo.

Mladé Košičanky sa ujali vedenia v sérii semifinále o 5. až 8. miesto v sobotu na domácej palubovke. Ak chceli bystrické sovičky pomýšľať na postup, museli vo štvrtok doma vyhrať. Do zápasu však hráčky UMB vôbec nevstúpili dobre. Prvý kôš dali takmer až po siedmich minútach a po prvej štvrtine prehrávali 4:15. Druhá desaťminútovka skončila takmer identickým skóre, domáce v nej dali opäť len 4 bodíky a po polčase zaostávali už o 21 bodov – 8:29. V obrane to pritom nebola katastrofa, ale v koncovke boli veľmi nepresné.

Po zmene strán hrali sovičky v ofenzíve zrazu ako vymenené. V tretej štvrtine dali 19 bodov, no hostky ešte o jeden viac. Zverenkyniam trénerky Andrey Izákovej vyšla najlepšie záverečná časť. Z veľkej straty rýchlo ukrajovali a takmer siahali na zázrak, keď jeden a pol minúty pred koncom znížili po trojke 26-bodovej Martiny Krajčírovej na 49:54, ale na obrat už bolo neskoro. Young Angels si už, najmä vďaka bodovému vankúšu z prvého polčasu, postup do série o konečné 5. miesto postrážili.

Basketbalistky UMB čaká teraz séria o konečnú 7. priečku proti BK AS Trenčín, ktorú odštartujú v sobotu 20. apríla na domácej palubovke. Čas začiatku stretnutia ešte nie je určený, preto odporúčame sledovať facebookový profil BK ŠK UMB.

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Povedali po zápase pre BBonline.sk

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB: „Prvý polčas rozhodol. Určite to beriem aj na seba. Každá jedna vedela veľmi, čo chce. Možno nám veľmi silná motivácia zviazala ruky, pretože nepadlo nám do toho koša ani to, čo tam naozaj malo padnúť. Do druhého polčasu sme vyskúšali zmeniť obranu, aj to bolo celkom účelné, darilo sa nám pár lôpt získať, dostali sme súpera pod tlak. Dali sme za druhý polčas 39 bodov a verila som, že to zvládneme. Asi nám chýbali aj nejaké sily. Už nám neostáva nič iné, len zabojovať o to siedme miesto. Samozrejme, že pôjdeme s cieľom, aby sme si ho z minuloročnej sezóny udržali. Budeme musieť vypustiť z hláv tento zápas. Prvý zápas máme doma, tak verím, že to bude výhoda.“

Martina Krajčírová, hráčka BK ŠK UMB, 26 bodov a 15 doskokov: „V prvom polčase sme nehrali nič, žiadnu kombinovanú hru, každá sme hrali sama za seba. Odhadzovali sme koše. Keď sme si už vytvorili pozíciu, tak nám to nepadlo. Zbytočne sme si na seba vytvorili tlak a odhadzovali sme aj ľahké koše spod koša, aj otvorené strely. Nevedeli sme sa chytiť v prvej ani v druhej štvrtine a bolo stratených dvadsať minút zápasu. Basketbal sa hrá štyridsať minút, nie iba dvadsať. Verila som, že to dáme a v sobotu budeme cestovať do Košíc, ale mladé baby z Košíc ukázali silu, po psychickej aj fyzickej stránke. Proti Trenčínu nechceme vyhrať tesne ako naposledy, ale jasne od prvej minúty viesť a vyhrať vysokým rozdielom.“

Simona Neuschlová, hráčka BK ŠK UMB, 6 bodov: „Pocity nie sú úplne najlepšie, keďže sme očakávali iný zápas. Nevychytali sme ten začiatok a celkovo ten prvý polčas, to sa nedá poriadne ani hodnotiť. Osem bodov za dve štvrtiny, to je veľmi smutné. Stálo nás to veľa energie a síl, vrátiť sa do zápasu. Už potom, keď sme sa aj vracali, tak nás už čas nepustil a nedalo sa to už nijak zachrániť. Úprimne neviem, čím to bolo. Boli sme vyhecované, ale prvý polčas bol sebecký od každej, nehrali sme tímovo. Súperky podľa mňa tiež nehrali úplne dobre, ale hrali lepšie.“

Niké Extraliga žien – 2. kolo play-off – o 5. až 8. miesto – 2. zápas – štvrtok 11.04.2024, 18.30 h – Tajovského 40, B. Bystrica

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Young Angels Košice 49:56 (4:15, 8:29, 27:49)

Štvrtiny: 4:15, 4:14, 19:20, 22:7. Rozhodovali: Bartoš, Uhrin, Obertová. Diváci: 30. Konečný stav série: 0:2.

Zostava BK ŠK UMB a body: Krajčírová 26/15 doskokov, Neuschlová 6, Mrváňová 5, Háberová 1, Turčanová (C) 0 (Vyšná 4, Kozáková 4, Vaigl 3, Poliaková 0, Cvoligová 0, Luptáková 0).
Trénerka: A. Izáková.

Zostava Young Angels a body: Šedivá 12, Szmereková 9, Bohušová 7, Pelánová 3, Holomaniová 0 (Molčíková 11, Plavnická 7, Dubecká 5, Fleischerová 2, Hudecová 0, Maliarová 0).
Tréner: D. Jendrichovský.

TH: 8/15 – 11/19, trojky: 3/21 – 5/18, fauly: 22 – 19, doskoky: 53 – 46, asistencie: 9 – 13, zisky: 21 – 13, straty: 25 – 31, bloky: 1 – 6, streľba z poľa: 19/75 (25%) – 20/55 (36%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.