Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v sobotňajšom prvom zápase série druhého kola play-off o piate až ôsme miesto tesne prehrali na palubovke Young Angels Košice.

Do zostavy bystrických sovičiek sa po zranení vrátila Jana Matejčíková. Chýbala im však Vanda Kozáková, jedna z opôr. Prvé body patrili hráčkam UMB, ktoré síce neskôr tesne prehrávali, no napokon si v závere prvej štvrtiny vypracovali 5-bodový náskok – 15:20. V druhej desaťminútovke však mali navrch domáce, keď v nej otočili na polčasových 37:36.

Košičanky sa v tretej štvrtine držali vo vedení, ale len s náskokom na úrovni pár košov. Sovičky však v úvode záverečnej časti po druhej trojke Kataríny Mrváňovej vyrovnali na 56:56 a šesť minút pred koncom zápasu sa dokonca dostali do vedenia, keď svoju druhú presnú strelu z diaľky pridala Martina Dovčíková – 60:62. Zvyšný úsek duelu ale ovládli Young Angels, ktoré sa ujali vedenia v sérii po výhre o 6 bodov. Hostky zaznamenali až 28 strát, po ktorých inkasovali 26 bodov.

Séria o to, kto bude bojovať o konečnú 5. priečku, sa presunie do Banskej Bystrice. Basketbalistky BK ŠK UMB si budú chcieť vynútiť tretí duel vo štvrtok 11. apríla od 18.30 h v telocvični na Tajovského 40.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB: „Určite nás mrzí výsledok zápasu, vzhľadom na dobre rozbehnutý úvod. Bol to náročný zápas po fyzickej aj mentálnej stránke. Napriek tomu sme zo seba vydali maximum, no nevyšlo nám to. Verím, že vo štvrtok využijeme výhodu domáceho prostredia a vyrovnáme sériu na 1:1. Gratulujem súperovi.“

Martina Krajčírová, hráčka BK ŠK UMB, 13 bodov: „Vedeli sme, čo nás čaká. Žiaľ, v súvislosti so zdravotným stavom viacerých hráčok sme nemali možnosť dostatočne sa pripraviť na tento duel. Napriek tomu sme zápas začali celkom dobre, ale postupne sme niekoľkými chybami dostali súperky na koňa. Polčas bol vyrovnaný a v šatni sme si povedali, čo nám nevychádza, ale nedarilo sa nám to napĺňať. Tímovou hrou sme to dobehli. Škoda, že nám v závere chýbali sily. Verím, že sa počas najbližších dní dáme zdravotne dokopy a v netradičnom štvrtkovom termíne nás prídu podporiť naši diváci. Môžem povedať za všetky dievčatá, že ideme zápas vyhrať a chceme sa vrátiť opäť do Košíc.“

Niké Extraliga žien – 2. kolo play-off – o 5. až 8. miesto – 1. zápas – sobota 06.04.2024, 18.00 h – Košice-Šaca

Young Angels Košice – BK ŠK UMB Banská Bystrica 72:66 (15:20, 37:36, 56:51)

Štvrtiny: 15:20, 22:16, 19:15, 16:15. Rozhodovali: Cibulka, Bullo, Čurilla. Diváci: 50. Stav série: 1:0 (na 2 víťazstvá).

Zostava Young Angels a body: Šedivá 16, Pelánová 10, Szmereková 10, Bohušová 6, Pomothyová 0 (Plavnická (C) 10, Mandelíková 9, Maliarová 6, Fleischerová 3, Molčíková 2, Holomaniová 0).
Tréner: D. Jendrichovský.

Zostava BK ŠK UMB a body: Krajčírová 13, Dovčíková 12, Vaigl 7, Mrváňová 6, Háberová 6 (Turčanová (C) 8, Vyšná 7, Neuschlová 4, Cvoligová 3, Matejčíková 0).
Trénerka: A. Izáková.

TH: 23/30 – 12/23, trojky: 3/8 – 6/14, fauly: 22 – 29, doskoky: 41 – 45, asistencie: 14 – 12, zisky: 12 – 11, straty: 22 – 28, bloky: 3 – 0, streľba z poľa: 23/62 (37%) – 24/63 (38%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.