Futsalisti MIBA Ridop našli vo svojich radoch až dvoch strelcov hetriku a na záver základnej časti si proti poslednému celku tabuľky najvyššej slovenskej súťaže schuti zastrieľali. Banskobystrickí futsalisti vstúpia do play-off z druhého miesta, čo je najlepšie umiestnenie v histórii klubu. Zo zápasu proti Komárnu vám prinášame aj fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Do stretnutia 18. kola 1. SLF, ktoré sa odohralo v piatok 22. apríla od 20.00 h, vstúpili lepšie hostia. Komárno totiž už v 1. minúte poslal do vedenia Attila Bottyán, ktorý zachytil rozohrávku domácich a svoj samostatný protiútok zakončil presnou strelou po palubovke – 0:1. Hráči MIBA Ridop však odpovedali už v 2. minúte, keď strelou od ľavej tyče brány hostí vyrovnal na 1:1 Matúš Kyjovský.

Domáci sa ujali vedenia v 7. minúte po spolupráci Mariána Hudeka s Patrikom Krištofíkom a presnom zakončení k ľavej tyči v podaní prvého menovaného. V 12. minúte predviedli bystrickí futsalisti nádhernú kombináciu, na konci ktorej našiel Hudek pred bránou voľného Krištofíka, ktorý poľahky zvýšil na 3:1. Po 20 minútach napokon platil stav 4:1 pre MIBA Ridop, keďže v závere prvého polčasu prihral Krištofík smerom na bránu a Vajda prepustil pomedzi svoje nohy loptu, ktorá brankárovi a kapitánovi hostí Lukášovi Jurčinovi prešla až za bránkovú čiaru.

Hráči MIBA Ridop po zmene strán pokračovali v dominantnom výkone a postupne navyšovali skóre. V 22. minúte pridal svoj druhý gól Hudek, ktorý osamotený z osi ihriska vystrelil presne – 5:1. V 26. minúte platil už stav 7:1, keďže v krátkom slede sa dvakrát presadil Marek Belaník, ktorý najprv z vlastnej polovice trafil opustenú bránu Komárna a krátko na to rýchlo rozohral štandardku, vymenil si loptu s Kyjovským a zblízka prekonal brankára hostí. V 30. minúte zas pred bránou súpera ťažil z prihrávky Kyjovského Hudek, ktorý skompletizoval hetrik – 8:1.

Medzi strelcov hetriku sa zapísal aj Krištofík, keď v 34. minúte zakončil do odkrytej brány akciu domácich po rohovom kope – 9:1. Hráči MIBA Ridop Banská Bystrica napokon pridali aj desiaty gól, o ktorý sa v poslednej minúte zápasu postaral po ďalšej kombinácii na jeden dotyk kapitán domácich Peter Vajda. Banskobystrickí futsalisti tak zakončili základnú časť na 2. priečke, čo je najlepšie umiestnenie v histórii klubu. MIBA Ridop Banská Bystrica sa v štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej futsalovej súťaže stretne s bratislavským tímom 4FSC.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Samozrejme, takýto zápas padol vhod, aj keď som sa trošku bál podcenenia. Súper prišiel v celkom dobrej zostave. Dostali sme úvodný gól, takže v prvej minúte mi nebolo všetko jedno, ale chalani to dnes mali našťastie v hlavách v poriadku a nepripustili sme drámu. Od začiatku sme išli za víťazstvom, dali sme až desať gólov, dva hetriky a mohli tam byť aj ďalšie. Góly boli pekné, veľa z nich do prázdnej brány. Chalani sa ponúkali a nikto nehral sebecky, takže bola to radosť, pozerať sa na kombinačné akcie zakončené gólmi, ale aj na niektoré, ktoré neskončili gólom.“

Marián Hudek, strelec hetriku: „Do zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať, keďže to nám zaručovalo druhé miesto. Nechceli sme nič dopustiť, ale v prvej minúte sme dostali na 0:1 a boli sme trošku zaskočení. Povedali sme si ale s chlapcami aj na lavičke, že takto to nejde, vybehla druhá štvorka, podarilo sa nám hneď vyrovnať a už to potom išlo samo. Nedal som už prvý hetrik, ale v tejto sezóne áno a človeka to poteší, som za to rád. Bez chlapcov by som ho nedal, ale ten výkon sa určite aj od toho odvíjal, že keď dá človek prvý gól, tak sa mu hrá lepšie, potom druhý, tretí a už to išlo takisto samo. Do play-off ideme s jasným cieľom postúpiť až do finále, ale musíme ísť krôčik po krôčiku a uvidíme, aký výsledok spravíme.“

Patrik Krištofík, strelec hetriku: „Zápas začal presne tak ako sme nechceli, dostali sme hneď gól, ale našťastie sme boli koncentrovaní a dokázali sme odpovedať na súperov gól. Myslím si, že futsalovo sme súpera jasne prevýšili a výsledok hovorí za všetko. Pokiaľ ide o môj hetrik, nie je to o mojich góloch, je to o víťazstve tímu. Ja som len rád, že sa mi podarilo skórovať. Sme radi, že sme vyhrali, tým pádom sme si udržali druhé miesto a máme výbornú východiskovú pozíciu do play-off.“

1. SLF – 18. kolo – piatok 22.04.2022 – ŠH Dukla na Štiavničkách

MIBA Ridop Banská Bystrica – Futsal Team Komárno 10:1 (4:1)

Góly: 2. Kyjovský, 7., 22. a 30. Hudek, 12., 20. a 34. Krištofík, 25. a 26. Belaník, 40. Vajda – 1. Bottyán. Bez kariet. Rozhodovali: Peško – Antalík, Nagy.

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: Pecho (Mičuda) – Belaník, Krištofík, Kršák, Hudek, Vajda (C), Kyjovský, Kaľavský, Lukáč, Čief, Tužinský. Tréner: M. Majling

Zostava Futsal Team Komárno: Jurčina (C) – Benča, Csicsó, Horák, Janik, Oršolík, Gál, Palacka, Bottyán