Futbalisti banskobystrickej Dukly v sobotu 19. marca o 14.30 h privítali v stretnutí 21. kola II. ligy MŠK Púchov, ktorý vstúpil do jarnej časti tromi výhrami. Z duelu, v ktorom zverenci Stanislava Vargu aj vďaka červenej karte hostí či dvom gólom Petra Mazana jednoznačne zvíťazili, vám prinášame aj fotogalériu, pozápasové vyjadrenia a podrobné štatistiky.

Ešte pred zápasom si na hlavnej ploche Štadióna SNP na Štiavničkách prevzal pamätný dres bývalý hráč Dukly a mládežnícky tréner Norbert Dikácz, ktorý oslávil okrúhlu päťdesiatku.

Po vlažnom úvode zápasu videli diváci prvú strelu na bránu v 18. minúte, kedy z priameho kopu z približne 20 metrov vystrelil Jakub Michlík len do rukavíc brankára domácich Matúša Hrušku. V 26. minúte mali k dispozícii priamy kop aj Bystričania a loptu si postavil Róbert Polievka, ktorý približne z 25 metrov vystrelil ponad múr tesne vedľa, z jeho pohľadu, ľavej tyče. Kapitán Dukly v 29. minúte posunul loptu na os ihriska Dávidovi Richtárechovi, ten vypálil spoza šestnástky a brankár Púchova Kristián Strelčík vytesnil loptu na roh.

Hráčom Dukly vyšiel protiútok v 36. minúte, keď loptu vybojoval Patrik Prikryl a na konci brejku našiel Polievka prienikovou prihrávkou v šestnástke Petra Mazana, ktorý si loptu dobre prebral a poslal ju povedľa Strelčíka po trávniku do siete – 1:0. Domáci pohrozili opäť v 40. minúte, kedy Rchtárech vysunul na prvé krídlo Mazana, a ten odcentroval na Jakuba Šulca, ktorý ani na dvakrát na prednej tyči gólmana hostí neprekonal. Vzápätí vyštartovali Púchovčania do protiútoku a Erik Pucheľ odcentroval z ľavého krídla do pokutového územia, kde osamotený Ondřej Ullman zakončil presne a vyrovnal na 1:1. V závere prvého polčasu prišiel možno rozhodujúci moment zápasu, keď Ramon Rodrigues videl po faule na Jurčišina druhý žltú kartu, a hostia tak hrali od 43. minúty o desiatich.

Dukla tak hrala celý druhý polčas v početnej prevahe. V 55. minúte prihral Richtárech do šestnástky Mazanovi, ktorý posunul loptu Polievkovi, a ten z blízkosti rohu päťky prevetral Strelčíkove rukavice. Krátko na to pálil z vnútra pokutového územia kapitán domácich opäť, no tentokrát jeho pokus zblokoval obranca hostí. Bystričania si prinavrátili vedenie v 63. minúte, keď Mazan z pravej strany šestnástky našiel Polievku, ktorý približne z 10 metrov vystrelil po trávniku a lopta prešla pomedzi viacerých hráčov až k pravej tyči brány Púchova – 2:1.

Polievka mohol pridať svoj druhý gól v 74. minúte, kedy z pravej strany odcentroval Mazan a najlepší strelec Dukly vypálil z voleja z prvej tesne vedľa pravej tyče z jeho pohľadu. Aktívny Mazan si v 77. minúte vypýtal na pravej strane šestnástky pokutový kop, ktorý penaltový exekútor Polievka prenechal útočníkovi Jakubovi Šulcovi, a ten strelou do ľavého horného rohu brány hostí zvýšil na 3:1. Hráči Dukly pridali aj štvrtý gól, keď v 82. minúte prihral Mazan Šulcovi, ktorého strela ešte do brány neprešla, no Mazan išiel za dorážkou, čo sa mu vyplatilo, keďže lopta sa práve od neho odrazila za bránkovú čiaru. Peter Mazan tak svojím druhým gólom v zápase spečatil stav na konečných 4:1.

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „Musím povedať, že to bol dosť ťažký zápas. Púchov bol v laufe a čo si pamätám mužstvá Vlada Cifraniča, vždy to bolo ťažké. Musím priznať, že to vylúčenie nám pomohlo k tomu, aby sme vyhrali 4:1. Mali o jedného hráča menej a tá trpezlivosť a keď sme pridali góly, bolo to dobré. V prvom polčase hral Púchov veľmi dobre. Boli v laufe, vyhrali tri zápasy za sebou, posilnili sa o piatich nových hráčov. Musím povedať, že prvý zápas jarnej časti nám nevyšiel, ale dúfam, že ďalej budeme pokračovať tak ako doteraz a budeme vyhrávať.“

Peter Mazan, strelec dvoch gólov Dukly: „Ťažký zápas. Vedeli sme, že Púchov je úplne iný súper ako na jeseň. Obmenili polovičku kádra, prišli tam skúsení hráči. Vedeli sme, že nás nečakná nič ľahké. To sa v prvom polčase potvrdilo. Našou aktivitou dostali červenú kartu, čo nám určite pomohlo. Trochu sme sa hľadali, ale dali sme gól. Skoro sme dostali na 1:1, ale my máme charakterný tím a vedel som, že to zvládneme. Dnes nám určite pomohli aj striedajúci hráči. Sme silný kolektív. To sme potvrdili a v druhom polčase to bolo jasne v našej réžii.“

Róbert Polievka, kapitán a strelec druhého gólu Dukly: „Znovu ťažký zápas. Púchov sem prišiel hrať futbal, čo je na jednej strane dobre a proti nám to je lepšie. Dovolím si tvrdiť, že dnešný zápas rozhodla aj červená karta. Do toho momentu to bol vyrovnaný zápas a až karta naklonila misky váh na našu stranu. „Mazi“ (Peter Mazan, pozn. red.) je veľmi skúsený hráč a futbalista, ktorý sa dokáže veľmi rýchlo prispôsobiť. Potrebuje veľmi málo času na to, aby zapadol. S takým futbalistom sa dá rozumieť, keď chcete hrať futbal. Do mužstva priniesol to, čo nám možno na jeseň chýbalo. Penaltu som prenechal Kubovi Šulcovi, tak sme sa dohodli. Kubo to chcel kopať a mal tú smolu, že sa trochu strelecky trápil. Som rád, že mu to dnes vyšlo. Verím, že tento moment ho nakopne ešte viac, bude gólovejší a pomôže nám k tomu cieľu.“

II. liga – 21. kolo – sobota 19.03.2022 – Štadión SNP na Štiavničkách – B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Púchov 4:1 (1:1)

Góly: 36. a 82. Mazan, 63. Polievka, 79. Šulc (pen.) – 40. Ullman. ŽK: 61. Ľupták, 90. Willwéber – 13. Ramon, 69. Krčula, 76. Pavlovič. ČK: 43. Ramon (po druhej ŽK). Rozhodovali: Ruc – Bobko, Železňák. Diváci: 712

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Slaninka, Prikryl, Pišoja, Uhrinčať (46. Willwéber) – Jurčišin (46. Migaľa, 85. Kojnok), Richtárech (60. Franko), Ľupták, Mazan – Polievka (C) (85. Záhumenský), Šulc. Tréner: S. Varga

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Mráz (C) (73. Lacko), Straňák, Ramon, Majdan – Pavlovčík (73. Kapusniak) – Pucheľ (46. Pavlovič), Holáň, Michlík, Ullman (56. Krčula) – Hundák (56. Holiš). Tréner: V. Cifranič

Ofsajdy: 1:3 (1:2)

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v sobotu 26. marca od 14.30 h v rámci 22. kola II. ligy na pôde Komárna.