Banskobystrickí hokejisti cestovali do Trenčína po dvoch výhrach na domácom ľade s cieľom ukončiť sériu hranú na tri víťazné duely.

Hráči Dukly od úvodných sekúnd ukazovali svoj zámer diktovať tempo stretnutia. V drese Bystrice vystrčil rožky už po minúte hry Tamáši, Trenčania kontrovali šancou Bezúcha na začiatku 7. minúty. „Vojaci“ nevyužili presilovú hru, čo mohol potrestať v 12. minúte Cardwell, no svoje umenie ukázal Bowns, chytajúci po prvýkrát v sérii. Domáci si zahrali v krátkom slede aj druhú početnú výhodu, počas ktorej mal príležitost na skórovanie Švec a ten istý hráč mohol rozvlniť sieť aj na konci 16. minúty.

Na gól sa čakalo do 27. minúty, do útočného pásma hostí si to namieril Bezúch, na osi ihriska videl dobre postaveného Krajča, ktorý oklamal Weningera pohybom a poľahky skóroval – 1:0. Barani mohli odpovedať krátko na to, keď dostali k dispozícii presilovú hru. Dvakrát sa dobre prezentoval Bowns v bráne Trenčína, najprv pri strele Šoltésa a následne aj po zásahu Bergera. V 34. minúte bolo už 2:0, individuálne sa presadil Bezúch, ktorý strelou k žrdi nedal Weningerovi žiadnu šancu. Na tento pekný gólový moment takmer nadviazal Mahbod, ktorý si v 37. minúte výborne položil Cardwella, bol však už príliš blízko na to, aby prekonal hosťujúceho brankára. Napriek tomu však mohli byť domáci spokojní, po štyridsiatich minútach viedli dvojgólovým rozdielom.

Banskobystričanom však stačilo 135 sekúnd z tretej časti hry na to, aby vyrovnali na 2:2. Už po dvadsiatich sekundách zakončoval od modrej Bačik, jeho pokus však tečom usmernil do siete Berger. Už po chvíli bol puk opäť pred Bownsom, najlepšie sa v prehustenom priestore zorientoval Cardwell, ktorý dokázal poslať puk za chrbát trenčianskeho brankára – 2:2. V 46. minúte vzplanuli vášne po tvrdom narazení Crevier-Morina a následnej snahe Baču vyzvať na pästný súboj Nemčíka. V polovici tretiny mohol poslať „baranov“ do vedenia Urbánek, väčšiu príležitosť nakloniť misky váh vo svoj prospech mali v závere Trenčania. Na konci 54. minúty sa nechal na štyri minúty vylúčiť Bačik a zverenci trénera Radivojeviča mohli roztočiť svoj kolotoč. Z neho napokon nevyťažili nič s výnimkou niekoľkých striel, ktoré Weninger kontroloval.

Zápas po úprave ľadovej plochy dospel do dvadsaťminútového predĺženia piatich proti piatim. Po šiestich minútach mal gól na hokejke Honzek, ten však zoči-voči Weningerovi zlyhal. Rozhodujúci zásah napokon prišiel na radosť trenčianskych tribún z hokejok domáceho tímu. V 73. minúte rozvlnil sieť Marek Valach, ktorý sa tesne po vhadzovaní odhodlal k presne mierenej strele. Tá mala prívlastok víťazný a séria medzi Duklou Trenčín a Banskou Bystricou bude mať svoje ďalšie pokračovanie.

Tipos extraliga – 3. zápas kvalifikácie o play-off – 19.03.2022 – Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:0, 2:0, 0:2 – 1:0)

Góly: 27. Krajč (Bezúch, Sojčík), 34. Bezúch (Chovan), 73. Valach – 41. Berger (Bačík), 43. Cardwell (Berger). Rozhodovali: Stano, Goga – Crman, Kacej, vylúčení 4:7, presilovky: 0:0, oslabovky 0:0. Diváci: 2680.

Stav série: 1:2

HK Dukla Trenčín: Bowns – Martin Chovan, Kudla, Lemcke, Nemčík, J.Chromiak, Starosta, Žiak – Bezúch, Mahbod, Krajč – Tybor, Sojčík, Honzek- Berisha, Rehuš, M.Valach – Krajčovič, J.Švec, J.Minárik – Gaťár

HC ’05 Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Crevier-Morin, Bdžoch, Kostromitin – Urbánek, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, Melcher – Fossier, Tamáši, Kabáč – Bača, Paukovček, Gabor – K.Jendroľ

Štvrtý zápas série je na programe už v nedeľu 20. marca. Banskobystrickí hokejisti budú mať šancu na reparát a prípadným víťazstvom by rozhodli o svojom postupe do štvrťfinále. Duel sa začne o 18:30 h.