Historicky najrozsiahlejšia rekonštrukcia zimného štadióna v Banskej Bystrici je v plnom prúde. Po viac ako mesiaci od prebratia stavebného objektu zhotoviteľom, už na banskobystrickom zimáku možno badať prvé zmeny.

Ako vyzerá domovský stánok banskobystrických baranov v týchto dňoch, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Starú západnú tribúnu, tzv. ,„béčko”, nahradí nová tribúna s vyššou kapacitou. Pod ňou vznikne centrálny vstup, ktorý prepojí južnú a severnú tribúnu.

„V zázemí pod západnou tribúnou pribudnú štyri nové rozľahlé šatne pre mladých hokejistov, nové centrálne sociálne zariadenia, fan shop a športový obchod, reštaurácia a piváreň s krytou terasou i brúsiareň korčúľ,“ povedal na decembrovom mediálnom brífingu predseda predstavenstva MBB a. s., Dušan Argaláš.

Zhotoviteľ stavebných prác sa zaviazal dokončiť rekonštrukčné práce do desiatich mesiacov od prevzatia stavebného objektu, ktoré sa uskutočnilo 14. decembra 2020.

“Všetci si uvedomujú, že hokejová sezóna sa začína v septembri. Zmluvný termín je o niečo dlhší, ale dali sme prísľub, že urobíme maximum, aby sa hokejistom umožnilo hrať v tom začiatku ako to všetci očakávajú,” povedal na decembrovom mediálnom brífingu obchodný riaditeľ spoločnosti INGSTEEL, spol. s. r. o. Juraj Škorvánek.

Ide o historicky najväčšiu rekonštrukciu oboch hál banskobystrického zimného štadióna v očakávanom konečnom objeme 5,5 mil. eur.

Stavebné práce a potrebné vybavenie sú okrem úverových zdrojov MBB a. s. financované aj vďaka dotácii Vlády SR vo výške 3,35 mil. eur, ktorú poskytla Banskej Bystrici v súvislosti s organizáciou Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2022.

Ako to na banskobystrickom zimnom štadióne aktuálne vyzerá, si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii. Viac o samotnej rekonštrukcii sa dočítate v tomto článku.