Prvé stánky tohtoročného Radvanského jarmoku sa už tradične otvorili vo štvrtok popoludní, aby prilákali prvých jarmočníkov. BBonline.sk pri tom nechýbalo a  jarmočnú atmosféru sme pre vás zachytili vo fotografiách.

Radvanský jarmok 2013, atmosféra jarmoku, Banska Bystrica, 12.9.2013
V najbližších dňoch sa budú Bystričania zabávať.

356. Radvanský jarmok oficiálne odštartuje v piatok podvečer Slávnosťou remeselných cechov, počas ktorej bude oficiálne otvorený. Piatkový kultúrny program vyvrcholí koncertom českej folkovej kapely Čechomor. Tohtoročný jarmok sa síce organizáciou výrazne nelíši oproti predchádzajúcim ročníkom, ale mierne vyšší je počet predajcov i remeselníkov. Tých je v Banskej Bystrici tento rok až takmer 400.

Kolotoče a ďalšie zábavné atrakcie nájdete na Huštáku, Hronskom nábreží, na parkovisku pod Pamätníkom SNP a rovnako pred Múzeom SNP. Najväčšia gastrozóna je sústredená na Huštáku. Ďalších predajcov nájdete na Dolnej ulici, kde sa už budú miešať s remeselníkmi predstavujúcimi svoju prácu v rámci Trhu ľudových remesiel. Tí sú ďalej na Námestí SNP, Námestí Štefana Moyzesa i na Tržnici. Kultúrne podujatia sú naplánované na hlavnom pódiu na Námestí SNP  a pri Barbakane. V parku pod Pamätníkom budú v piatok podvečer a v sobotu prebiehať folklórne hry pre širokú verejnosť. Tohtoročný Radvanský jarmok vyvrcholí v nedeľu o 15-tej hodine slávnostným ukončením jarmočenia na Námestí SNP, stánky s občerstvením a kolotoče budú v nedeľu k dispozícii až do večerných hodín.

Dôležité informácie:  Program jarmoku 2013 | Zaujímavosti jarmoku 2013 | Predpoveď počasia