Banskú Bystricu čaká podujatie roka, ale organizátori zrejme ešte počasie neobjednávali. Zostáva veriť, že chladnejšie počasie jarmočenie neovplyvní.

355. Radvanský jarmok pocasiePondelok (9.9.) prinesie oproti víkendu výrazné ochladenie i nárast oblačnosti. Najmä popoludní je potrebné počítať aj s dažďovými zrážkami. Teplota vzduchu sa vyšplhá na maximálne 19 stupňov Celzia.

Utorok (10.9.) má priniesť dočasne slnečné počasie bez zrážok i výraznejšej oblačnosti. V Banskej Bystrici sa teplota vyšplhá na maximálne 22 stupňov Celzia. Ráno ale počítajte s teplotou len okolo desať stupňov.

Streda (11.9.) bude už znova prevažne zamračená a daždivá. Vzduch sa ohreje na maximálne 19 stupňov Celzia.

Štvrtok (12.9.) sa už bude niesť v znamení otvorenia prvých jarmočných stánkov. Obloha bude polo oblačná. Riziko zrážok len minimálne. Teplota stúpne na maximálne 19 stupňov Celzia.

Piatok (13.9.) bude polooblačný, neskôr prevažne zamračený. Popoludní sú možné aj zrážky. Teplota vzduchu stúpne na maximálne 16 stupňov Celzia.

Sobota (14.9.) môže ešte v ranných a dopoludňajších hodinách priniesť dažďové zrážky, ale obloha sa postupne vyjasní. Teplota vzduchu by sa mala vyšplhať na maximálne 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (15.9.) a záver 356. Radvanského jarmoku sa má odohrať pod polo oblačnou oblohou, z ktorej by nad Banskou Bystricou nemalo pršať, naopak bude presvitať Slnko. Maximálna teplota vzduchu sa vyšplhá na 19 až 20 stupňov Celzia.