Ani druhý zápas na vynovenom domácom štadióne banskobystrickým hokejistom nevyšiel. Tréner Ivan Droppa a strelec druhého gólu baranov v súboji s Popradom Miloš Bubela sa však snažili hľadať pozitíva. 

Bystričania prehrávali už v od 4. minúty, v ktorej poslal Poprad do vedenia River Rymsha. Necelých 72 hracích minút na vynovenom štadióne potrebovali barani ku vstreleniu prvého gólu pred novou západnou tribúnou. Na 1:1 vyrovnal Gilbert Gabor, ktorý v presilovke tečoval strelu Fossiera. V samom závere prvej tretiny však prinavrátil hosťom vedenie James Gregory Arniel, ktorý sa presadil v presilovke o dvoch hráčov. Druhú časť hry poznačili viaceré vylúčenia na domácej strane. Kanadský legionár v službách kamzíkov v 26. minúte svojím druhým gólom zvýšil na 1:3 a v 29. minúte pridal štvrtý gól Popradu Filip Mešár. Mateja Gajana po góle na 1:4 vystriedal v bránke baranov Filip Belányi.

„Dnes to zas nevyšlo. Nejaké góly tam padli, ale stroskotali sme na vylúčeniach. Rozhodcovia nám nejako nepomohli. Videli to tak, ako to videli, a to nás dnes potopilo. Myslím si, že sme sa zlepšili. Ako sa vymenil tréner, tak od zápasu k zápasu sa lepšíme. Náš hokej vyzerá lepšie a myslím si, že napredujeme a ďalší zápas bude lepší. Presilovky rozhodujú zápasy, a aj z nich by sme mohli dávať viac gólov,“ zhodnotil zápas Miloš Bubela, ktorý v 33. minúte znížil na 2:4 koncovkou do odkrytej bránky po nezištnej prihrávke Šoltésa.

V tretej tretine sa vlnila už len bránková sieť Banskobystričanov. V 58. minúte trafil prázdnu bránku pri power-play baranov Chris Cole Ully a v predposlednej minúte stretnutia inkasoval aj Belányi, ktorého v presilovke hostí prekonal Daniel Brejčák.

S tým, že kameňom úrazu v súboji s kamzíkmi boli vylúčenia, súhlasil aj tréner baranov Ivan Droppa, ktorý však našiel v hre svojich zverencov aj pozitíva: „Ťažko sa mi hodnotí tento duel, pretože si myslím, že predvedená hra nenapovedá tomu, ako to skončilo. Ale musíme si priznať, že v kritických momentoch sme boli nedisciplinovaní a pykali sme za to. Mali sme veľa vyložených šancí, mali sme presilovky, v ktorých brankár Popradu vychytal, čo sa dalo. Hrali sme celkom dobre v našom obrannom pásme, prechod do útoku bol dobrý. Bolo tam veľa pozitívnych vecí, ale disciplína nás zrazila na kolená.“

Banskobystrickí hokejisti tak prehrali štvrtý zápas v rade, pričom z posledných desiatich duelov vyhrali len raz (1:3 na klzisku Liptovského Mikuláša). Podľa súčasného kormidelníka baranov Droppu by mohlo pomôcť doplnenie kádra: „Privítali by sme viac hráčov, respektíve väčší výber hráčov, ako momentálne máme. Ja osobne si myslím, že sa na tom pracuje. Máme stále veľa hráčov zranených a dnes hrali tí, ktorí sú zdraví a môžu hrať. Ja len dúfam, že všetci sú v poriadku a nik z hráčov, ktorí dnes nastúpili, nebude v piatok chýbať.“

Mužstvo Popradu naopak dokázalo víťazne zareagovať na nedeľnú prehru v Liptovskom Mikuláši po samostatných nájazdoch. „Na to, že hrali proti sebe dva tímy, ktoré odohrali tri zápasy za päť dní, to bol oduševnený zápas. Myslím si, že oba tímy chceli veľmi vyhrať. Trochu sme dnes strácali v našom pásme, ale naše presilovky boli veľmi dobré. Náš brankár zachytal dobre a to bolo pravdepodobne rozdielové, minimálne na začiatku zápasu. V tretej tretine sme to chceli trochu spomaliť, hrať viac defenzívne a čakať na protiútoky. Myslím si, že nám to vyšlo,“ vyjadril sa po zápase Corey Nielson, tréner HK Poprad.

Spomedzi hostí sa pred mikrofóny postavil aj Filip Mešár, strelec štvrtého gólu Popradu, ktorý bude na prelome rokov reprezentovať Slovensko v Kanade na MS do 20 rokov. „Tempo bolo celkom slušné. Od začiatku sa korčuľovalo, dohrávali sa súboje, takže si myslím, že to bol dosť náročný zápas. Som rád, že sme to zvládli a dali sme viac gólov ako súper, takže sme zaslúžene vyhrali.“

Viac o samotnom priebehu stretnutia medzi baranmi a kamzíkmi sa dozviete v našej fotoreportáži. Naplánovaná séria domácich zápasov baranov bude pokračovať v piatok, 10. decembra od 17.30 h zápasom proti HC Nové Zámky.