Volejbalistky VK Pirane Brusno stále čakajú na svoje prvé víťazstvo v sezóne. Z odvetného duelu pohárového štvrťfinále, v ktorom Pirane uhrali proti favorizovaným Trnavčankám jeden set, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Po predchádzajúcom domácom súboji s Trnavou prehrali Pirane aj ďalší domáci extraligový duel, keď 12. novembra podľahli Projektu RD SVF v troch setoch. Medzitým, 9. novembra, sa volejbalistky Brusna stretli s Trnavou aj vonku, a to v rámci prvého štvrťfinálového zápasu Niké Slovenského pohára žien, keď domáce vyhrali 3:1. Odveta bola na programe v stredu 16. novembra o 18.00 h na palubovke Piraní.

Prvý set priniesol spočiatku vyrovnaný priebeh, keď sa obe družstvá viackrát prestriedali vo vedení. Ako rozhodujúca sa ukázala 4-bodová séria hostiek na 16 – 21, po ktorej už hráčky Trnavy dohrali prvý set do úspešného konca (19 – 25).

Pirane v úvode druhého setu mierne zaostávali, no otočili priebežný stav a 4-krát viedli o 2 body. Od stavu 11 – 9 však Trnavčanky predviedli 8-bodovú šnúru, ktorou urobili dôležitý krok smerom k zisku druhej sady. Brusnianky ešte zdramatizovali koncovku druhého dejstva znížením na 21 – 23, ale hostky ďalšie dve výmeny zvládli, čím už rozhodli o svojom postupe do semifinále.

Tréner Trnavy Rastislav Filípek tak dal v treťom sete šancu aj menej skúseným hráčkam, čo Pirane využili a tretiu časť ovládli jednoznačne 25 – 8. Obrat sa však nekonal, keďže po úvode štvrtej sady platil stav 1 – 8 a Trnavčanky si udržiavali komfortný náskok až do konca zápasu.

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Kapitánka potiahla svoj tím k postupu v pohári. Gratulujem celému tímu.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM Trnava pre svf.sk: „Boli sme dobre pripravení na varianty, ktoré sa v priebehu ostatných zápasov ukazovali. Taktiež sme dobre zareagovali na novovzniknuté situácie. Po druhom sete, keď sme mali istý postup do ďalšieho kola, dostali priestor hráčky z lavičky, ktoré sa podľa mojich očakávaní v treťom sete iba zahrievali. Som veľmi rád, že vo štvrtom sete ukázali svoju kvalitu a zaslúžene sme vyhrali.“

Niké Slovenský pohár žien – štvrťfinále – odveta – streda 16.11.2022, 18.00 h – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – Hit UCM Trnava 1:3 (-19, -21, 8, -17)

Analýza bodov: Útoky: 40 – 50. Esá: 10 – 10. Bloky: 6 – 6. Chyby súpera: 26 – 17. Rozhodovali: Porvazník a Holčík. Diváci: 80

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 5, Nikolova 18, Safari 11, Kováčová 5, Poláčiková 9, Moroz 4, liberá T. Dlhošová a Patáková (Birčáková 1, M. Jančová 3). Tréner: L. Šmída.

Zostava Hit UCM Trnava a body: Sukovská 5, Sivičeková 1, Rosinská 4, Límová 5, Povrazníková 15, Konárová 11, liberá Poláčková a Pagáčová (Chovanová 8, Čerpáková 2, Tomčíková 4, Jánošíková 6, Ritterová 5). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Shekoufeh Safari (VK Pirane Brusno) – Alžbeta Pagáčová (Hit UCM Trnava)

Volejbalistky Brusna vycestujú v rámci nasledujúceho 9. kola Niké Extraliga žien v sobotu 19. novembra do Prešova. Najbližší domáci duel odohrajú Pirane v stredu 23. novembra od 18.00 h, keď v Slovenskej Ľupči v prvom zápase 2. kola európskeho Challenge Cupu privítajú družstvo lotyšskej Rigy.