Centrum Banskej Bystrice žije Vianočnými trhmi pod novou vianočnou výzdobou. Jej rozsvietenie mal v utorok na starosti, spolu so všetkými deťmi na Námestí SNP, samotný Mikuláš.

Vianocne trhy, mikulas, Banskobystricke vianoce, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skOd utorka sa na banskobystrickom Námestí SNP, ako aj Námestí Štefana Moyzesa otvorili ďalšie stánky s občerstvením, ale aj remeselnými výrobkami a vianočným tovarom, ktoré tak doplnili ponuku predvianočných trhov. Ich prvá fáza trvá už od konca novembra. Trhy v rozšírenej podobe budú návštevníkom Námestia SNP k dispozícii až do 23. decembra. Predajné stánky budú každý deň otvorené od 9.00 do 20.00 h a stánky so občerstvením až do 23.00 h. Atmosféru bude dotvárať aj pestrý kultúrny program, ktorý mesto na najbližšie dva týždne pripravilo.

Mikuláš, ale aj jeho pomocníci – anjel a zlý čert, prišli na banskobystrické námestie na koči. Deti pozdravili z pódia, ale čertovi to nedalo a deti chcel postrašiť aj zblízka. Mikuláš s anjelom ale strašenie čerta nedopustili a vybrali sa medzi deti tiež. To už na pódiu spievala speváčka a herečka Mirka Partlová. Predtým sa ale spolu s návštevníkmi námestia Mikuláš a zúčastnené deti postarali o rozsvietenie centrálneho vianočného stromu, ktorý spolu s ďalšími časťami centra Banskej Bystrice zdobí tento rok nová svetelná výzdoba. Tú si mesto prenajalo za takmer 24-tisíc eur.

Mikuláš ale z Banskej Bystrice a nášho regiónu ešte ani po svojom sviatku neodišiel, deti ho budú môcť stretnúť ešte aj v ďalších dňoch až do víkendu.