Čarovnú predvianočnú atmosféru vyzdobeného Námestia SNP v Banskej Bystrici si počas víkendu nenechalo ujsť množstvo Banskobystričanov. Aj keď na ňom chýbajú vianočné trhy, aspoň čiastočne ich nahrádzajú otvorené terasy podnikov.

V závere minulého týždňa bol na Námestí SNP inštalovaný centrálny vianočný strom, na ktorom postupne pribudla výzdoba. Tá sa spolu s ostatnými svetelnými prvkami v centre mesta pred pár dňami začala rozsvecovať. Tentokrát síce bez veľkých osláv vítania Mikuláša, ale čarovná atmosféra Banskú Bystricu neobišla.

Aj keď na Námestí SNP chýbajú tradičné stánky vianočných trhov, punč určite zacítite i tak. Kvôli pokračujúcej platnosti protiepidemických opatrení chýbajú stánky s občerstvením, mesto však umožnilo prevádzkovateľom terás pokračovať v ich prevádzke aj v zime.

Pri zachovaní nariadených opatrení sú to tak práve terasy podnikov, ktoré dotvárajú sviatočnú atmosféru adventu pre návštevníkov námestia. Svoju štandardnú ponuku mnohé podniky rozšírili o punč či ďalšie dobroty, ktoré k predvianočnému obdobiu patria.

Samotné mesto umiestnilo na námestie okrem centrálneho vianočného stromu aj tento rok zvoničku prianí a z reproduktorov znejú vianočné koledy. Inštalované svetelné prvky navyše lákajú a udivujú najmladších. Chýbať však tento rok budú remeselné trhy a obmedzená je tiež ponuka kultúrnych podujatí, ktoré mesto organizuje.