Po dvoch rokoch komplikácií, bolo tohtoročné osádzanie stromčeka na Námestí SNP bez problémov. Vianočný stromček tentokrát pochádza až Pohronského Bukovca.

Mesiac pred sviatkami sa na Námestí SNP už tradične osadil vianočný stromček. Predminulý, ale hlavne minulý rok túto udalosť sprevádzalo viacero komplikácií. Stromček z Ľubietovej sa po spílení cesty do centra mesta nedočkal. Druhou možnosťou bol stromček z Harmanca, no pri pohľade naň zostali viacerí Bystričania rozpačití. Stromček bol totiž po osadení značne poškodený. Napokon slúžil v minulom roku až tretí osadený strom, ktorý spílili na neďalekom cintoríne.

Tentokrát, vo štvrtok 26. novembra v dopoludňajších hodinách, ZAaRES na Námestí SNP osadil stromček z Pohronského Bukovca, obce pri okrese Brezno. „Vhodný vianočný stromček sme tento rok našli až v Pohronskom Bukovci. Jedná sa o 19-metrový smrek obyčajný,“ hovorí riaditeľ ZAaRES-u Ivan Šabo. Tento rok udalosť prebehla bez komplikácií.

Stromček je každý rok dôležitou súčasťou Vianoc, nielen v domácnostiach, ale aj na námestiach. Výnimkou nie je ani Banská Bystrica. Aj keď mnohé tradície sa tento rok kvôli pandémii neuskutočnia ani na bystrickom námestí, stromčeka sa opatrenia netýkajú. Atmosféru na námestí budú vytvárať aj koledy z reproduktorov, punč sa bude ponúkať na terasách podnikov.