IMG_5872Banskobystrická Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, bola v sobotu dejiskom otváracieho podujatia projektu (Pre)Javy ulice.

Projekt „(Pre)Javy ulice“ nadväzuje na myšlienku využívania verejných priestranstiev v meste Banská Bystrica a aktívnej participácie miestnych komunít na reflektovaní tejto potreby. Projekt sa bude realizovať do októbra 2013 a jeho súčasťou bude cyklus eventov, workshopov a diksusií, pričom každý mesiac bude prezentovaná určitá outdoorová aktivita formou exibície s prizvanými profesionálmi a miestnou komunitou.

Súčasťou prvého podujatia bola v sobotu 29. júna exhibícia outdoorovej aktivity „slackline“. Slackline je moderná forma povrazochodectva, čiže balansovania na lane, natiahnutom medzi dvoma pevnými bodmi. Súčasťou je exhibícia členov tímu Gibbon Slacklines.cz a miestnych slacklinerov a tiež diskusia na tému využitia verejných priestranstiev. Predstavili sa tiež parkouristi a freeruneri zo Slovak Freerun Family.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore spoločnosti Telefónica Slovensko v rámci programu O2 Think Big a v spolupráci s Nadáciou Ekopolis.