Jarná časť v banskobystrickom malom futbale odštartovala v piatok 1. a sobotu 2. apríla zápasmi 1. ligy. Program 9. kola priniesol aj 22-gólovú prestrelku či dve remízy. Prinášame vám sumár výsledkov najvyššej súťaže, ktorú organizuje Banskobystrický zväz malého futbalu.

1. liga – 9. kolo – piatok 01.04.2022 a sobota 02.04.2022 – Jakub

Jarná časť súťaží BBZMF odštartovala v piatok 1. apríla o 17.30 h v Jakube. Neporazený líder tabuľky Oranjes vykročil do súboja proti FC Nemce gólmi Jamnického a Högera. Na 2:1 znížil Janovec, no Oranjes si do prestávky prinavrátili dvojgólové vedenie presným zásahom Bobora. Po zmene strán pridali po druhom góle Jamnický s Högerom a keďže dvakrát sa presadil aj Baláž, Oranjes razom viedli už 7:1. FC Nemce mierne zdramatizovali zápas tromi gólmi v priebehu šiestich minút, no Oranjes dvomi gólmi v závere stretnutia spečatili stav na konečných 9:4.

Oranjes – FC Nemce 9:4 (3:1)

Góly: L. Höger 2, V. Bobor 2, Ľ. Jamnický 2, M. Baláž 2, M. Kováčik – M. Janovec 2, L. Kamenský, M. Sitarčík

Až 22 gólov priniesol súboj medzi Nemcami 2012 a Hančurka Teamom. Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, keď zakaždým išli do vedenia Nemce 2012, ale Hančurka dokázala reagovať a po 25 minútach prehrávala len 5:4. V druhom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi. Ivan Varga, ktorý stihol zaznamenať hetrik už v prvom dejstve, pridal po zmene strán ďalšie 4 kúsky. So štyrmi gólmi mu sekundoval spoluhráč Stanislav Václavík. Hančurke nestačilo na bodový zisk ani 5 presných zásahov Andreja Glembu, ktorý je súčasťou banskobystrického výberu v národnej lige. Nemce 2012 tak preskočili v tabuľke práve Hančurka Team.

Nemce 2012 – Hančurka Team 15:7 (5:4)

Góly: I. Varga 7, S. Václavík 4, M. Blaško 2, S. Ježík, J. Bartkovič – A. Glemba 5, M. Črep, A. Sokol

IQ sa v súboji so Slovenskou Ľupčou ujalo vedenia gólom Tomáša Bíreša, no v závere prvého polčasu vyrovnal na 1:1 Marek Vaňo. Obaja strelci sa po zmene strán presadili opäť. IQ išlo po druhýkrát do vedenia zásluhou Tučnáka, ale Slovenská Ľupča otočila gólmi Szarowskiho a Varadiho na 4:3. Hrdinom IQ sa stal Bíreš, ktorý v závere duelu zavŕšil hetrik a vyrovnal na konečných 4:4.

FK 98 Slovenská Ľupča – IQ 4:4 (1:1)

Góly: M. Vaňo 2, J. Varadi, A. Szarowski – T. Bíreš 3, M. Tučnák

Stav 1:1 platil po prvej 25-minútovke aj v súboji Uniosu a Lazia, ktorý uzavrel piatkový večerný program v Jakube. Druhý menovaný tím ťažil v priebehu 34. a 38. minúty aj z červenej karty Eleka, keď skóroval dvakrát. Unios však dvomi gólmi v závere zápasu vydoloval aspoň bod.

Unios – Lazio 3:3 (1:1)

Góly: M. Gašpar, M. Čief, R. Hejčík – J. Medveď ml., R. Hermánek, P. Reptiš. ČK: R. Elek (Unios)

Galacticos vyhrali na jeseň všetkých 7 zápasov, no majú odohratý o jeden duel menej ako líder Oranjes. Zatiaľ stopercentný celok nezaváhal ani v sobotu dopoludnia v rámci prvého jarného kola a po prvom polčase viedol 2:5 aj vďaka hetriku Róberta Greška. Tri góly strelil aj hráč tímu 1. FC Dan Peter Kobora. V druhej polovici zápasu Galacticos navýšili svoje vedenie, keď hetrik zaknihoval aj Filip Rafanides a Greško pridal ďalšie dva góly.

1. FC DAN – Galacticos 6:13 (2:5)

Góly: P. Kobora 3, J. Korba, M. Figúr, M. Kukolík – R. Greško 5, F. Rafanides 3, M. Poliak 2, P. Solivajs, F. Kaľavský, S. Pecník

Na záver 9. kola 1. ligy sa proti sebe v sobotu o 10.00 h postavili mužstvá Skackavej a Simaceku. Skackavá potvrdila rolu favorita, keď najmä vďaka dobrému druhému polčasu zvíťazila jednoznačne 8:1.

Skackavá – Simacek 8:1 (3:1)

Góly: V. Slovák 2, E. Hric 2, P. Vajda 2, P. Ďurčík, T. Ondrejka – P. Mesík