Uplynulý víkend prinieslo 9. kolo viacero zaujímavých zápasov. Prinášame Vám kompletný sumár z I. a II. hokejbalovej ligy obohatený o fotogalériu zo zápasov.

I. liga – 9. kolo

Hbk One Taxi vs. Hbk Cocra 3:7 (2:1, 0:4, 1:2)

Strely na bránu: 32:29. Vylúčenia: 1:2. Hviezdy zápasu: Srnka B. – Jakub Vydúrek.

V derby zápase 9. kola skrížili čepele One Taxi a Cocra Radvaň. Zápas začal svižným tempom a už po 47-sekundách lovil loptu zo svojej siete Snitka, keď ho prekvapil Lunter. Taxikári sa ujali vedenia v 9. minúte zásluhou Lauberta po Cabanovej nahrávke. Cocra sa nevedala vymaniť z tlaku súpera. V 12. minúte znižoval Vydúrek. Na začiatku druhej časti tentokrát Peter Mojžiš nachytal Kubíka a bolo vyrovnané. O zápase rozhodla druhá tretina, keď sa presadil prvý útok Cocry až štyrikrát. One Taxi sa síce strelecky vyrovnalo svojmu súperovi, no nevedelo vsietiť žiaden gól. Tretiu tretinu odštartoval presným zásahom Babic, to však bol na dlhšiu dobu všetko a hre dominovala pozorná defenzíva a skvelí brankári. Cocra nakoniec poistila tesne pred koncom stretnutia svoj triumf dvomi gólmi a pripisuje si tak piate víťazstvo v rade.

Hbk Demons Hliník nad Hronom vs. Hbk Eagle 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Strely na bránu: 35:15. Vylúčenia: 1:2. Hviezdy zápasu: Matula – Slávik.

Demons si po minulotýždňovej nakladačke potrebovali napraviť renomé a to sa im podarilo s Eaglami. Prvú tretinu vyhrali 2:0 po góloch Gaja a Sondíka. Demons boli pri chuti a predčili svojho súpera zo Sásovej vo všetkých herných činnostiach. V druhej tretine sa hra vyrovnala, minútu pred koncom sa presadil Spodniak. Demons v tretej tretine nasadil vysoké tempo a dokázal súpera prestrieľať a vsietiť mu 3 góly. Hlinikári si tak pripisujú prvé víťazstvo v sezóne, ktoré nemohlo prísť v lepšom čase.

Hbk Worms vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 3:12 (0:4, 2:1, 1:7)

Strely na bránu: 27:38. Vylúčenia: 1:0. Hviezdy zápasu: Náčin – Heckl.

V treťom zápase prvej ligy si Žiar poľahky poradil s bystrickými Worms. Paluba nenechala nič na náhodu, začala tlakom a v prvej tretine si vytvorila po zásahoch Pukača a Miškovského štvorgólový náskok. V druhej tretine sa hra vyrovnala, po góloch Primusa a Náčina ju dokonca vyhrali Wormsáci. V tretej tretine Žiar zabral a prestrieľal svojho súpera a za Bendíkov chrbát nasúkal sedem kúskov. Žiar si pripísal tri body a derie sa v tabuľke dopredu.

II. liga – 9. kolo

Hbk Foresters vs. Hbk Panthers 9:3 (4:1, 0:1, 5:1)

Strely na bránu: 26:25. Vylúčenia: 1:0. Hviezdy zápasu: Chudý – Kapustík.

Forestri zaťali do Panthers už v úvodnej minúte zápasu po strele Koštála o necelých 60 sekúnd sa pridal Chudý v  minúte už viedli 4:0. Kapustík ešte znížil, no efektivita Forester bola ukážková, keď zo šiestich striel dokázal v prvej tretine vsietiť štyri góly. V ďalšej časti zápasu sa Panthers prebrali k životu a zvýšili početnosť streľby na Prochádzkovu bránu, prekonať sa ho podarilo Truskovi opäť v 15. minúte. O všetkom však rozhodla záverečná pätnásťminútovka, keď v priebehu dvoch minút dokázali foresteri streliť štyri góly a rozhodnúť tak o zápase. Po výsledku 9:3 prerušili víťaznú sériu Panthers.

Hbk Autos vs. Hbk Stars 9:1 (4:1, 2:0, 3:0)

Strely na bránu: 32:15 Vylúčenia: 4:2. Hviezdy zápasu: Danko – Kočvara.

Líder druhej ligy Autos uvítal Stars. Zápas mal jasného favorita a bolo to poznať počas celého zápasu. Autos boli strelecky aktívnejší, čo im aj napriek dobre chytajúcemu Kočvarovi prinieslo ovocie. Autos dokázal skórovať aj počas vlastnej oslabovky a bez problémov tak potvrdili úlohu favorita.

Hbk Viking Warriors vs. Hbk Serafins Eagles Liptovská Lužná 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Strely na bránu: 5:31 Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Lacko – Sila.

Liptáci si zmerali sily s domácimi Vikingami. Ti neostali nič dlžný svojej povesti a predvádzali defenzívnu hru, ktorej základom bol brankár Lacko. V 59. sekunde ho však prekonal Sila. Na druhej strane veľa práce v bráne Serafínov nemal Števák, keď na neho počas celého stretnutia vikingovia vyslali len päť striel. Lacka v druhej tretine prekonali Liptáci ešte trikrát, potom však zatiahol roletu a nepustil aj napriek početnej streľbe za svoj chrbát nič. Serafíni tak berú po výhre 4:0 všetky body.

Hbk Tigers vs. Hbk Kremnica Wolves 4:3 po samostatných nájazdoch (2:2, 1:0, 0:1)

Strely na bránu: 10:29. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Janicová – Reichman.

V poslednom zápase dňa mladíci z Tigers zaskočili Kremnických vlkov. Kremničania aj napriek početnejšej streľbe na bránu nedokázali prekonať vynikajúco chytajúcu Janicovú. Zápas mal skvelé tempo a víťazstvo sa prikláňalo raz na jednu, raz na druhú stranu. V tretej tretine Kremničania vyslali na súpera pätnásť striel a aj vďaka tomu sa im podarilo vyrovnať a doviesť zápas do samostatných nájazdov. V tých svoj tím podržala Lucia Janicová, keď vychytala všetky nájazdy. Druhým hrdinom Tigers sa stal Búrik, ktorý ako jediný svoj nájazd premenil. Za obetavý výkon si mladé tigre berú cenné dva body od jedného z favoritov druhej ligy.