V sobotu bolo na programe ďalšie zo sprievodných udalostí, ktoré vyvrcholia septembrovým banskobystrickým maratónom.

Foto: Dušan Šípka

Organizátori Marathon Banská Bystrica pripravili ďalšie bežecké podujatie. Po päťkilometrovom Trojkráľovom behu, ktorý sa uskutočnil v januári, sa túto sobotu stretli bežci v nákupnom centre Europa a zmerali si sily v behu do vrchu na bežeckých trenažéroch. Každý účastník absolvoval päťminútový beh do 10% stúpania, pri ktorom sa merala ubehnutá vzdialenosť. Pre víťazov vyraďovacích bojov boli pripravené vecné ceny a zároveň získali automatickú nomináciu na septembrové hlavné podujatie.

Medzi mužmi si najlepšie počínali Ivan Farbák, Andrzej Dlugosz a Patrik Falát, ktorí zabehli 1090 resp. 1070 a 1060 metrov. Medzi ženami odbehli v časovom limite najdlhší úsek Martina Merková (920m), Zuzana Malachovská (910m) a Lucia Kamenská (880m). Celkovo si trenažéry vyskúšalo dovedna 42 súťažiacich.

Jeden z organizátorov Miroslav Štrba vyslovil s celou akciou spokojnosť: “Podujatie splnilo cieľ, prilákalo širokú verejnosť a hlavnou ideou, ktorou je ‘šport ako zábava’ a silným obsadením slávnych športovcov z rôznych oblastí, dalo jednoznačný impulz pre všetkých, že šport v akejkoľvek podobe je veľmi prospešná vec.”

Beh do vrchu nebude poslednou sprievodnou akciou k Maratónu Banská Bystrica. Najbližším podujatím pre širokú verejnosť bude bežecká 24-hodinovka 10. a 11. júla na futbalovom štadióne na Štiavničkách. Navyše okrem organizovaných udalostí zaviedli ľudia stojaci za Maratónom tradíciu sobotňajších ranných behov, keď každý víkend o 8:00 v parku pod Pamätníkom SNP bežeckí nadšenci zlepšujú svoju kondíciu.

Samotný Marathon Banská Bystrica sa uskutoční v dňoch 21. až 23. septembra 2012. Súťažiť sa bude v maratóne, polmaratóne, štafetách a barefoote. V súvislosti s celou udalosťou bude pripravený bohatý sprievodný program. Doteraz zaplatilo registračný poplatok 187 záujemcov.

[youtube dfjHmA_wY7U 590 360]