Vyše 150 nadšencov absolvovalo v piatok päťkilometrový okruh v centre Banskej Bystrice v rámci prvého ročníka Trojkráľového behu. Prvý zo série prípravných pretekov na hlavné športové podujatie roka – septembrový maratón, bol príjemným spestrením sviatočného programu.

Trasa Trojkráľového behu viedla od štartu v blízkosti Barbakanu cez Lazovnú ulicu, okolo mestského parku, cez Fortničku, Dolnú ulicu, Námestie SNP, Kapitulskú ulicu k Pamätníku SNP, odkiaľ pretekári smerovali cez park na Hornú ulicu smerom do cieľa. Nenáročnú trasu odbehol aj primátor Peter Gogola, so svojim časom však spokojný nebol. Najviac ho potešila slušná účasť športovcov.

Organizáciu pretekov zabezpečovali usporiadatelia spoločne s Mestskou políciou. Podujatie si nevyžiadalo odklon premávky z priľahlých ulíc centra. Člen organizačného výboru pretekov Miroslav Štrba poďakoval všetkým bežcom za účasť a pripomenul, že Trojkráľový beh budú nasledovať ďalšie: „Chceme tak postupne pripravovať Banskobystričanov na septembrový maratón,“ poznamenal.

Prvým bežcom v cieli a víťazom preteku sa stal 19-ročný Peter Ďurec, nasledovali ho Peter Garaj a Luboš Pavlík. Všetci traja muži, rovnako ako víťazky z kategórie žien vyhrali štartovné na jesenný maratón. Kompletné poradie Trojkráľového behu bude zverejnené v sobotu na stránkach organizátora pretekov – marathonbb.com.