Popri ďalších podujatiach na Námestí SNP, v sobotu odštartoval aj 21. ročník medzinárodného United Europe Jazz Festivalu. Nielen milovníci jazzovej muziky si určite prídu na svoje aj v nedeľu.

IMG_8040Slnečné lúče, ale aj Vínšpacírka či otvorenie letnej sezóny spojené so spustením prevádzky fontány na Námestí SNP v sobotu 30. apríla lákali do centra Banskej Bystrice. Súčasne priamo v hornej časti námestia zahájili aj 21. ročník obľúbeného jazzového festivalu.

Podujatie zahájilo vystúpenie maďarských Lakatos „Ürge“ Jazz Band, po ktorých sa predstavilo známe NBS trio s Mirom Poprádim a nasledovalo vystúpenie Traditional dixie Stompers z Lučenca. Večer zavŕšil koncer Big Band Mundana z poľského Radomu.

Festival na Námestí SNP pokračuje aj v nedeľu 1. mája od 13-tej hodiny. Postupne vystúpi swingový orchester ZUŠ J. Cikkera, BB Dixieland Jazz Band s Dášou Libiakovou, hostia z Poľska a Českej republiky a na záver od 17-tej hodiny Bratislava Hot Serenaders, ktorých vo swingovom rytme doplnia tanečníci FS Urpín.

V rámci festivalu prebiehajú tradične vystúpenia aj v ďalších európskych mestách. Tento rok to po skončení banskobystrického festivalu bude v poľských mestách Zakopane a Muszyna, maďarskom Šalgotarjáne a českom Hradci Králové.