Prvý z troch kvalifikačných sérií tenisového BABOLAT Tour 2018 sa konal v sobotu 6. januára. Privítala ho Baseline sport aréna v Banskej Bystrici. Víťazom turnaja sa stal domáci hráč Leon Soboda.

Tenisový turnaj detí do 10 rokov sa prezentoval výbornou hráčskou úrovňou a plnou obsadenosťou. Na podujatí štartovalo 34 mladých tenistov a tenistiek, z toho štyria boli z tenisového klubu TC Baseline Banská Bystrica.

Jeden z nich, Leon Sloboda, zdolal vo finále Natáliu Kročkovú z TC Empire Trnava 4:1 a stal sa celkovým víťazom. Ďalší domáci hráči Samuel Takáč sa prebojoval do osemfinále, Matej Maruniak si zahral finále útechy a Adam Ondrášik skončil tretí vo finále útechy.

Celkové tretie miesto patrí Jozefovi Karasovi zo Šport Parku Lúčky a Dylanovi Bairo z TC Empire Trnava. Útechu ovládla Katarína Martinková z TK Mladosť Košice.

V poradí druhý kvalifikačný turnaj sa uskutoční v sobotu 17. februára opäť v Baseline sport aréne v Banskej Bystrici.  Po troch kvalifikáciách postúpi prvých štrnásť tenistov podľa súčtu bodov priamo na turnaj MASTERS. Ďalší dvaja hráči dostanú voľnú kartu od usporiadateľa.

Turnaj MASTERS hrá 16 hráčov nasadených do štyroch skupín podľa kvalifikačného poradia. Po odohraní skupín sa bude pokračovať vyraďovacím spôsobom o každé miesto. Termín jeho konania je naplánovaný na 7. apríla 2018.