V sobotu 24. júna sa na Donovaloch uskutočnil 24. ročník turnaja v malom futbale o Superpohár starostu obce Donovaly a Mareka Hamšíka. Prvenstvo na turnaji obhájili hráči MIBA Banská Bystrica.

Okrem bystrického futsalového extraligistu sa na turnaji predstavilo tradičné turnajové mužstvo Autonovo Banská Bystrica, domci Sokol Donovaly a dvaja zástupcovia 1. ligy Banskobystrického zväzu malého futbalu – Hančurka Team z Liptovskej Lúžnej a FC Nemce. Turnaj sa hral systémom každý s každým, dvakrát 12 minút. Nechýbala ani tradičná súťaž v kopaní penált.

Turnaj po roku opäť ovládla MIBA Banská Bystrica, ktorá v prvom zápase dňa porazila Hančurka Team len tesne, ale následne uštedrila debakle Nemciam a Autonovu. Hoci sa hralo systémom každý s každým, finále sa napokon odohralo, keďže domáci Sokol Donovaly taktiež zvládol prvé tri svoje stretnutia, a tak bol posledný duel programu priamym súbojom o prvé miesto.

Sokol si podobne ako MIBA pripísal dve vysoké víťazstvá, a tak sa zdalo, že bude pre obhajcu náročnou prekážkou. Extraligoví futsalisti si však putovný pohár udržali aj na ďalší rok, keďže zvládli úlohu favorita a zdolali Donovaly 4:1. Tretí skončil Hančurka Team, ktorý síce vstúpil do turnaja dvomi prehrami, no potom porazil FC Nemce aj banskobystrické Autonovo.

Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Pavol Pecho z víťazného tímu MIBA Banská Bystrica. Jeho spoluhráč Filip Rafanides si odniesol cenu pre najlepšieho strelca a víťazom v penaltovej súťaži sa stal Lukáš Brezniak z Hančurka Teamu. Domáci Sokol Donovaly mal vo svojich radoch najlepšieho hráča turnaja Daniela Kohúta. Na dodržiavanie pravidiel dohliadali rozhodcovia Vladimír Kosec a Michal Béreš. Na turnaji nechýbal ani starosta obce Donovaly Miroslav Daňo.

Jozef Varga, organizátor turnaja: „Sme veľmi spokojní, lebo vydržalo nám počasie, nikto sa nezranil a chlapci sa vypäli k výborným výkonom. Škoda, že MIBA v priamom súboji o prvé miesto porazila domáce Donovaly, ktoré sme sa snažili dať do veľmi dobrej zostavy. Nepodarilo sa, ale nejde tu len o výsledok, ale o to, aby sa ľudia stretli, porozprávali a zabavili. Ďakujem všetkým zúčastneným tímom aj organizátorom za to, že sme to znovu zvládli. Teším sa na ďalší ročník.“

Výsledky – 24. ročník o Superpohár starostu obce Donovaly a Mareka Hamšíka

Hančurka Team – MIBA Banská Bystrica 2:3

Autonovo BB – FC Nemce 4:2

Sokol Donovaly – Hančurka Team 8:1

MIBA Banská Bystrica – FC Nemce 7:0

Sokol Donovaly – Autonovo BB 5:3

Hančurka Team – FC Nemce 4:1

MIBA Banská Bystrica – Autonovo BB 9:0

Sokol Donovaly – FC Nemce 9:0

Hančurka Team – Autonovo BB 8:3

Sokola Donovaly – MIBA Banská Bystrica 1:4

Konečné poradie:

1. MIBA Banská Bystrica
2. Sokol Donovaly
3. Hančurka Team
4. Autonovo BB
5. FC Nemce