V sobotu 25. júna sa na Donovaloch konal 23. ročník turnaja O superpohár starostu obce Donovaly a Mareka Hamšíka. Z turnaja, na ktorom triumfovali futsalisti MIBA Banská Bystrica, vám prinášame aj fotogalériu.

Zápasy sa hrali systémom dvakrát 15 minút vo formáte 4+1. Šesť mužstiev bolo rozdelených do dvoch základných skupín. Turnaj odštartoval o 9.00 h slávnostným výkopom pri ihrisku pomenovanom po významnom donovalskom športovcovi Elmírovi Lackovi.

Na turnaji sa predstavili aj mužstvá z 1. ligy Banskobystrického zväzu malého futbalu, konkrétne Hančurka Team, FC Nemce a Simacek (na turnaji pod menom Šimáček B. Bystrica). Najväčším favoritom boli futsalisti MIBA Banská Bystrica, ktorí získali v uplynulej sezóne najvyššej slovenskej futsalovej súťaže striebro. Domácim tímom bol Sokol Donovaly a šesticu mužstiev doplnilo banskobystrické Autonovo.

Prvú skupinu ovládol domáci Sokol Donovaly, ktorý deklasoval FC Nemce aj Šimáček. Druhú semifinálovú miestenku si vybojoval Šimáček, ktorý zdolal FC Nemce hneď v prvom stretnutí turnaja. Druhú skupinu vyhrala podľa očakávania MIBA. Do semifinále sa prebojoval aj Hančurka Team z Liptovskej Lúžnej, ktorý odsunul do boja o piate miesto Autonovo.

Prvé semifinále prinieslo liptovské derby, keďže sa proti sebe postavili tímy Donovál a Liptovskej Lúžnej. Po 8-gólovej prestrelke napokon uspel domáci Sokol. V druhom semifinále sa bránková sieť vlnila len raz – po zásahu hráčov MIBA Banská Bystrica, ktorí tak postúpili do finále.

Hráči Šimáčeku si po tesnej prehre čiastočne napravili chuť v dueli o bronz, keď o jeden gól zdolali Hančurka Team. Rovnaké skóre prinieslo aj finále, v ktorom bola o gól lepšia MIBA Banská Bystrica. Domáci Sokol Donovaly sa tak musel uspokojiť so striebrom.

Za najlepšieho hráča na turnaji bol vyhlásený Filip Rafanides z víťazného mužstva. Cenu pre najlepšieho brankára si prevzal Michal Bobor z domáceho celku. Sokol Donovaly našiel vo svojich radoch aj najlepšieho strelca turnaja, ktorým sa so 7 gólmi stal Peter Vlček. Pred semifinálovými zápasmi spestrila program turnaja súťaž v penaltách. Zo značky pokutového kopu to najviac padalo Lukášovi Rišovi.

O superpohár starostu obce Donovaly a Mareka Hamšíka – 23. ročník – sobota 25.06.2022 – Donovaly

I. skupina

FC Nemce – Šimáček B. Bystrica 2:4

Sokol Donovaly – FC Nemce 5:1

Sokol Donovaly – Šimáček B. Bystrica 7:2

Poradie: 1. Sokol Donovaly, 2. Šimáček B. Bystrica, 3. FC Nemce

II. skupina

Hančurka Team L. Lúžna – Autonovo B. Bystrica 5:2

Hančurka Team L. Lúžna – MIBA B. Bystrica 0:2

Autonovo B. Bystrica – MIBA B. Bystrica 8:3

Poradie: 1. MIBA B. Bystrica, 2. Hančurka Team L. Lúžna, 3. Autonovo B. Bystrica

Semifinále

Sokol Donovaly – Hančurka Team L. Lúžna 5:3

MIBA B. Bystrica – Šimáček B. Bystrica 1:0

O 5. miesto

FC Nemce – Autonovo B. Bystrica 2:4

O 3. miesto

Šimáček B. Bystrica – Hančurka Team L. Lúžna 3:2

Finále

Sokol Donovaly – MIBA B. Bystrica 2:3