Športová hala na Štiavničkách hostil v utorok 26. decembra už 17. ročník Štefan cupu. Na turnaji súperilo medzi sebou viac než 70 hráčov z ôsmich tímov a nechýbali medzi nimi známe futbalové mená ako Považanec, Pich či Pečovský.

Turnaj bol rozdelený na dve skupiny po 4 mužstvá. V A skupine rozhodlo o umiestnení lepšie skóre, keďže tím Skúsence a aj New Faces mali po sedem bodov. Z B skupiny postúpili s 9 bodmi tím MIBA a so 6 bodmi sa na druhej priečke umiestnila FIT aréna.

Pred vyraďovacími bojmi sa o 13.00 hod konal exhibičný zápas Vyčarujme deťom úsmev. V zápase nastúpili tímy Vladimíra Moravčíka a Vladimíra Konského. Jedinečnú šancu si zahrať proti nim mali ja diváci. Celková vyzbieraná Suma 4200 eur poputovala na budovanie ihriska v mestskom parku.

Následne už boli na programe play off zápasy. V prvom semifinále sa stretol víťaz A skupiny Skúsence, ktorý prehral s FIT Arena 2:3. V druhom semifinálove porazil víťaz B skupiny MIBA tím New Faces 3:2. V penaltách o tretie miesto zvíťazil New Faces nad Skúsence 3:1. Finále ovládli hráči Fit arény, ktorí porazili MIBU 3:1. Najlepším hráčom bol Filip Rafanides, najlepším strelcom Michal Faško a najlepším brankárom Adam Krejčí z tímu MIBA.

“S priebehom turnaja som veľmi spokojný. Zúčastnilo sa tu viacero amatérskych, ako aj profesionálnych futbalistov z okolia ale aj z miest ako bol Jablonec, Ostrava či Zürich. Veľmi ma zaujal finálový zápas, v ktorom FIT aréna porazila MIBU, čím jej oplatila prehru zo základnej skupiny,” zhodnotil podujatie organizátor Vladimír Ivan.

Konečné poradie:

1. miesto: Fit aréna
2. miesto: MIBA Banská Bystrica
3. miesto: New Faces

Individuálne ocenenia:

Najlepší hráč: Filip Rafanides (Fit aréna)
Najlepší strelec: Michal Faško (Predátori)
najlepší brankár: Adam Krejčí (MIBA Banská Bystrica)