V sobotu, 16. februára sa v areáli Selce – Dubiny konali Majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačiek v skokoch na lyžiach. Vďaka krásnemu počasiu, príjemnému prostrediu a množstvu divákov išlo o veľmi vydarené podujatie.

Na Majstrovstvách Slovenska štartovalo celkovo 36 skokanov a skokaniek, pričom v piatich súťažných kategóriách sa predstavili aj zástupcovia z Poľska a Česka. Skákalo sa na troch mostíkoch, a to K 14, K 20 a K 40. Návštevníci videli skvelé športové výkony a popri povzbudzovaní mladých skokanov si mohli pochutiť aj na kotlíkovom guláši, pričom otvorených bolo aj niekoľko bufetov.

„Podujatie by som zhodnotil na čistú jednotku, aj podľa počtu divákov. Vyšlo nám počasie a ľudia mali dobrý športový zážitok. Majstrovstvá Slovenska sú významné podujatie, a po dlhom čase nám fungujú tak ako majú,“ zhodnotil so spokojnosťou v hlase predseda skokanského úseku SLA, Ján Tancoš.

V kategórii predžiakov zvíťazil Matej Huntoš z KPSL Banská Bystrica. Medzi mladšími žiačkami triumfovala na mostíku K 20 Ella Wittmanová, ktorá reprezentuje ŠKL Banská Bystrica. Súťaž mladších žiakov vyhral Teodor Bezúch z domáceho SKI Club Selce. Na najväčšom mostíku K 40, ktorý je 42 metrov vysoký, sa stal majstrom Slovenska v kategórii starších žiakov Hektor Kapustík z  KPSL Banská Bystrica. V druhom kole sa mu podarilo doskočiť do diaľky 35,5 metrov, čo bol zároveň najdlhší súťažný skok podujatia.

Súťažiaci mali možnosť po skončení druhého kola skákať mimo hlavnej súťaže o najdlhší skok, bez bodového hodnotenia štýlu. Český skokan Daniel Škarka v rámci tejto záverečnej exhibície stanovil nový rekord mostíka K 40 a to na vzdialenosť 39,5 metra.

Selčianske Dubiny boli dejiskom veľmi vydarených pretekov. Diváci odchádzali domov spokojní a obohatený o dobrý športový, ale aj spoločenský zážitok. Ako to v Dubinách vyzeralo, môžete vidieť v našej fotogalérii, ktorú nájdete pod článkom.