Počas uplynulého víkendu sa v nižších futbalových súťažiach bojovalo opäť o cenné body, pričom sa odohralo hneď niekoľko derby stretnutí a práve z jedného z nich Vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Dukla tesne zdolala Bardejov

Futbalisti banskobystrickej Dukly potvrdili úlohu favorita na prechodnom domácom štadióne vo Zvolene proti Bardejovu, ktorý hral po dvoch žltých kartách a následnom vylúčení Lukáša Horvátha od 20. minúty o desiatich. Dukla presilovku využila až takmer po hodine hry, keď sa na dvakrát presadil striedajúci Miladin Vujošević. Išlo o jediný gól zápasu a kanonier z Čiernej Hory tak rozhodol o výhre Banskobystričanov, ktorá je už tretia v rade.

Derby ovládla Kováčová, Rakytovce späť do čela

V 11. kole III. ligy bolo na programe derby medzi domácim Zvolenom a hosťujúcou Kováčovou. Aj keď sa hovorí, že derby nemá favorita, v tomto zápase bola prevaha jasne na strane hráčov Kováčovej, ktorí otvorili skóre už v 10. minúte gólom Skydana. V druhom polčase hostia zabrali naplno a po vyše hodine hry zvyšoval na 0:2 Čákovský. V 77. minúte už bolo rozhodnuté, keďže Hric premenil pokutový kop a v závere stretnutia ešte prikrášlil výhru Kováčovej Macuľa.

Rakytovce vyhrávali na pôde Kalinova v 25. minúte už o dva góly, keď sa v 15. minúte presadil Duvnjak a na 0:2 zvyšoval Vavák. Domáci sa v úvode druhého polčasu dostali do zápasu gólom Máča, no zakrátko prinavrátil hosťom dvojgólové vedenie Marchuk, ktorý premenil penaltu. V 73. minúte ešte Máč z priameho kopu znížil svojím druhým gólom v zápase na 2:3, no nič to už nezmenilo na tom, že Rakytovce si odviezli všetky body a vrátili sa na čelo tabuľky.

Šalková doma zaváhala, Podkonice deklasovali Hriňovú

Šalková bola podľa tabuľkového postavenia v sobotnom dueli s Poltárom favoritom, no v samotnom zápase sa trápila v koncovke. Hostia išli navyše v 28. minúte do vedenia po góle Richarda Šágu. Bol to napokon jediný presný zásah v zápase, keďže domáci nedokázali skórovať ani raz. V závere stretnutia sa navyše červenalo pred očami Juraja Chovanca, ktorý si vybil frustráciu na hosťujúcom brankárovi.

Badín sa na ihrisku Čierneho Baloga ujal vedenia v 21. minúte, keď skončil gólom strelecký pokus Urgelu. Partizán vyrovnal o 5 minút neskôr vďaka presnej hlavičke Giertla po nakopnutej lopte zo štandardky. Hostia išli do vedenia opäť v 30. minúte, keď si loptu do vlastnej siete zrazil Pančík. Domácim sa podarilo vyrovnať 37. minúte po krásnej strele Balca a výsledkom 2:2 sa zápas aj skončil.

V derby sa body delili, Sásová uspela v Lieskovci

Pozornosť pútalo derby stretnutie medzi Selcami a Priechodom. Domáci boli v zápase favoritom, no papierové predpoklady išli v samotnom zápase bokom. Stav stretnutia bol dlho bezgólový, až v 77. minúte poslal hostí do vedenia Peter Zehnal. Črtalo sa tak veľké prekvapenie, no Selčania predsa len dokázali vyrovnať, keď im v 90. minúte zaistil aspoň bod Matúš Mesík.

Sásová vyhrala v Lieskovci najtesnejším rozdielom, keď sa v závere prvého dejstva postaral o jediný gól zápasu Rastislav Kollár, ktorý zakončoval presnou hlavičkou po centri z pravej strany. Pre Sásovú je to už tretia výhra v rade. Jakub vyhrával na domácej pôde s Ladomerskou Vieskou od 12. minúty vďaka gólu Pánika, no hostia dokázali zápas otočiť a vyhrať 1:2.

Poniky zdolali Čierny Balog, Brusno prehralo v Braväcove

Dva tímy zo stredu tabuľky, Braväcovo a Brusno delil pred ich vzájomným zápasom len jeden bod a očakával sa tak vyrovnaný priebeh. Skóre otvorili v 11. minúte hostia po presnom zakončení Parobeka, na čo domáci odpovedali v 29. minúte gólom Maguru, ktorý sa presadil aj tesne pred prestávkou a Braväcovo tak viedlo 2:1. V 59. minúte zvýšil na 3:1 z bieleho bodu Tešlár, na čo Brusno zareagovalo už len gólom Šagáta zo 67. minúty a všetky body tak ostali v Braväcove.

Šláger 11. kola I. triedy sa odohral medzi druhými Ponikami a tretím Tatranom Čierny Balog. Po prvom polčase viedli hostia, keď v 28. minúte premenil pokutový kop Tomáš Štulajter. Druhá 45-minútovka patrila zas domácim. Poniky vyrovnali v 74. minúte po góle Andreja Piara a v 82. minúte už viedli, keď sa strelecky presadil Richard Valent. Ten pridal v 90. minúte ešte gólovú poistku a Poniky sa tak po skvelom obrate radovali z veľmi cenných troch bodov.

Líder prehral v Čiernom Balogu, rezerva Šalkovej si vychutnala Horné Pršany

Ľubietová sa vyhla prehre s Tajovom v 2. kole vďaka kontumácii v jej prospech, no tentokrát nulu lídra z kolónky prehier už nadobro vymazali hráči rezervy Tatrana Čierny Balog. Mužstvo Baníka prežilo úvodný tlak a v 37. minúte otvorilo skóre po rohovom kope, keď loptu dostal za bránkovú čiaru Grofčík. Domáci však vstúpili do druhého dejstva namotivovaní a po dvoch góloch Petra Švantnera otočili zápas vo svoj prospech.

Šalková B stiahla stratu na lídra na 6 bodov vďaka vysokej výhre na pôde Horných Pršian, keď sa na celkových jedenástich góloch v domácej sieti podieľal až piatimi presnými zásahmi Martin Štulajter. Harmanec si na domácom ihrisku v Uľanke poradil s Malachovom, Staré Hory si pripísali presvedčivé víťazstvo na pôde Mičinej a Baláže uštedrili debakel Pohronskej Polhore.