Futbalisti banskobystrickej Dukly chceli potvrdiť dobrú formu aj v 12. kole II. ligy vo Zvolene, kde líder tabuľky hostil v sobotou popoludní Bardejov. V posledných ôsmich zápasoch Dukly padlo zakaždým 3 a viac gólov, no tentokrát o víťazovi rozhodol jediný presný zásah, o ktorý sa postarali domáci.

Mužstvo Dukly naposledy prehralo ešte v auguste a doma plánovalo zaznamenať tretiu výhru v rade proti desiatemu Bardejovu. Domácim túto úlohu uľahčil Lukáš Horváth, ktorý najprv v 12. minúte videl žltú kartu za protesty a v 20. minúte sa po tvrdom faule a druhej žltej karte porúčal predčasne pod sprchy a oslabil tak Bardejov.

Očakával sa tlak a postupne aj góly Dukly. Domáci však od tohto momentu nehrali podľa svojich predstáv a ich útočné akcie zlyhávali v nepresnej koncovke. Zaujímavé príležitosti mal Jozef Dolný, ktorý však najprv mieril vysoko nad a následne bola jeho nádejná strela zblokovaná. Gól v prvom polčase nepadol a hostia tak pred druhým dejstvom živili nádej na bodový zisk.

Ešte v prvom polčase sa dostal na ihrisko Miladin Vujošević, ktorý mal oživiť ofenzívu Banskobystričanov. To sa kanonierovi z Čiernej Hory darilo a napokon sa stal aj hrdinom stretnutia, keď takmer po hodine hry premenil na dvakrát svoju veľkú príležitosť v pokutovom území.

Keďže hostia hrali na ihrisku lídra o desiatich, len ťažko sa im dostávalo do príležitostí, vďaka ktorým by mohli vyrovnať, či nebodaj otočiť výsledok. Hráči Dukly sa zas snažili pridať ďalšie góly, no napokon sa museli uspokojiť len jediným. Ten však na výhru domácich stačil. Dukla tak vyhrala po tretíkrát v rade, pričom z posledných siedmich duelov vyhrala šesť.

II. liga – 12. kolo – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – Partizán Bardejov BŠK 1:0 (0:0)

Góly: 58. Vujošević. ŽK: 12. Horváth, 90+3. Švec. ČK: 20. Horváth (po druhej ŽK). Stretnutie sa hralo bez divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Nosko, Richtárech (90. P. Vajda), Uhrinčať (39. Vujošević), Starší, Laksik, Dolný (65. V. Tóth), Kupčík, Snitka (C), Frimmel, Prikryl.

Zostava Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko (C) – Akahwakou, Švec, Romulo (63. Petko), Horváth, Jarzebak, Dzurík, Mikolaj (63. Selimi), Stachura (76. Černák), Lukáč (76. Elmazi), Serečin (41. Tatar).

15 FK Poprad 10 1 0 9 12:30 -3-6

Futbalistov banskobystrickej Dukly čaká v 13. kole II. ligy zápas na ihrisku Šamorína, ktorý sa odohrá v nedeľu, 18. októbra od 10:30 hod.