V troch atletických disciplínach (beh na 50 m, skok do diaľky a hod kriketovou loptičkou) a v turnaji vo vybíjanej súťažilo v štyroch vekových kategóriách vyše 100 chlapcov a dievčat.

Sasovsky Trojboj - 04.05.2016 - Banska Bystrica

V poradí už 11. ročník športového podujatia Sásovský trojboj sa odohrával v stredu na Základnej škole Ďumbierska 17. Jeho celkovým víťazom a zároveň držiteľom putovného pohára sa stala hosťujúca škola. Najlepší žiaci jednotlivých disciplín si so sebou odniesli medaily, diplomy a množstvo zaujímavých cien, ktoré im udeľoval slovenský reprezentant v biatlone Matej Kazár a riaditeľ víťaznej školy Patrik Ferianc. Celkovo medzi sebou súperili žiaci prvého stupňa štyroch základných škôl, a to  ZŠ Bakossova, ZŠ Pieninská, ZŠ Sitnianska a ZŠ Ďumbierska 17.

V celkovom poradí Sásovského trojboja sa tak na prvom mieste umiestnila ZŠ Ďumbierska 17, za ňou ZŠ Sitnianska, na treťom  mieste ZŠ Pieninská a štvrtou bola ZŠ Bakossova. Rovnako vo vybíjanej obsadila prvé miesto ZŠ Ďumbierska 17, za ňou sa umiestnila ZŠ Sitnianska a ZŠ Bakossova.

Sásovský trojboj je súčasťou Olympijského festivalu detí mesta Banská Bystrica a tento rok sa stal aj sprievodnou akciou pri kandidatúre nášho mesta na titul Banská Bystrica – Európske mesto športu 2017.