V 3. kole nižších futbalových súťaží sa darilo Slovenskej Ľupči či Šalkovej. Štvrtoligisti z blízkeho okolia Banskej Bystrice naopak nevyhrali. Fotogalériu vám prinášame z derby Jakub – Sásová aj z Ľubietovej, kde natáčala epizódu populárna zábavná relácia mapujúca dianie v dedinskom futbale.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z Banskej Bystrice a okolia – RSC Hamsik Academy, FK Podkonice a MFK Zvolen, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín neudržal vedenie, Medzibrod na výhru čaká

Štvrtoligový Badín hostil v sobotu 26. augusta od 16.30 h nováčika zo Zubrohlavy. Domácich poslal v 49. minúte do vedenia Andrej Urgela, ktorý si z ľavého krídla zasekol loptu do vnútra šestnástky a vyslal peknú strelu do vzdialenejšieho horného rohu brány. Zápas sa ale napokon skončil deľbou bodov, keďže hostia v 73. minúte vyrovnali na 1:1, keď po centri zľava hlavičkoval presne Jakub Václav.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „V prvom polčase sme nehrali dobre. Chýbal nám pohyb, nemalo to emócie a kazili sme veľa prihrávok. V šatni sme si niečo povedali a začiatok druhého polčasu bol dobrý. Dali sme gól a následne sme si vypracovali ďalšie dobré gólové príležitosti, ale trápime sa s koncovkou. Neodskočili sme na rozdiel dvoch gólov a prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu. V závere to už potom bolo z našej strany nervózne a chýbali nám aj fyzické sily na to, aby sme zápas strhli na našu stranu.“

Medzibrod na svoje prvé víťazstvo ako nováčik v Majstrovstve regiónu Stred – IV. lige stále čaká. V nedeľu 27. augusta od 16.30 h podľahol domácemu Krásnu nad Kysucou 2:0. Prvý gól inkasoval Sokol v závere prvého dejstva z penalty, druhý v 75. minúte. Hostia dohrávali od 81. minúty o desiatich po vylúčení Ivana Belluša.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme byť hlavne pozorní v defenzíve, hroziť z rýchlych brejkov a byť aktívni po zisku lopty. To sa nám ale vôbec nedarilo. Vzadu to možno fungovalo, ale vpredu sme boli ustráchaní, rýchlo sme sa zbavovali lôpt. Súper bol aktívnejší. Prvý gól sme dostali z penalty, takej no… predchádzala tomu chyba pri bránení rohového kopu. Do druhého polčasu sme si povedali, že to skúsime zvrátiť, budeme viac napádať súpera. Paradoxne nás domáci pribili pred šestnástku hneď po rozohraní druhého polčasu. Trafili brvno, potom sme si dali skoro vlastný gól, kde brankár stihol na čiare zasiahnuť. Po týchto momentoch sme sa však dostali do hry, mali sme tam dve dobré šance. Domáci potom mohli uzavrieť zápas, mali tam tutovku, potom dali druhý gól. My sme dostali nezmyselnú červenú kartu a zápas sa už len dohrával. Takéto výkony asi na body stačiť nebudú, musíme byť odvážnejší. Akoby sme sa báli tejto súťaže, že čo sa stane. Sme nováčik, čiže je to možno logické u niektorých hráčov, ale zas máme aj skúsených hráčov, ktorí túto súťaž hrali. Ja verím, že to z chalanov opadne a budeme sa zlepšovať.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 3. kolo

ŠK Badín – TJ Sokol Zubrohlava 1:1 (0:0)

Góly: 49. A. Urgela – 73. Václav. Bez kariet. Rozhodovali: Kyseľ – Ratkovský, Hlaváčová. Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Žilinec, V. Slovák (66. Pavlík), Kolláti, M. Caban, A. Urgela (83. Mesiarik), Bíreš (C), Rafanides (75. M. Giertl), Výlupok (75. Lešták), Vician (66. R. Studený), R. Valent. Tréner: M. Hudec.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou – TJ Sokol Medzibrod 2:0 (1:0)

Góly: 41. Koleno (pen.), 75. Švancar. ŽK: 68. Ševčík, 88. Podolak – 12. Neušel. ČK: 81. Belluš. Rozhodovali: Krajči – Botka, Závodský. Diváci: 212.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Šimúth (78. Samuelčík), Belko (C), Čilík (73. Hámorník), Pipich (56. Pipich), Neušel, Pánik (56. Belluš), Bobrovský, Kohút, Rajčok, Milrád (73. Pliešovský). Tréner: T. Dzúrik.

Slovenská Ľupča zdolala Detvu

Piatoligová Slovenská Ľupča si pripísala druhú výhru v sezóne. V nedeľu na domácom trávniku išla proti Detve do vedenia v úvode druhého polčasu zásluhou Jána Kostúrika. Približne 300 divákov sa potešilo opäť v závere stretnutia, kedy pridal gólovú poistku Michal Čief.

V. liga skupina JUH – 3. kolo

OFK Slovenská Ľupča – MFK Detva 2:0 (0:0)

Góly: 46. Kostúrik, 89. Čief. ŽK: 31. Ternuščák, 55. Mádel, 81. Riša, 89. M. Studený – 18. T. Ostrihoň, 21. Piliar, 23. J. Chabada, 61. Vilhan, 81. Ďurica, 90. Sekereš. Rozhodovali: Varga – Verdžák, Markovič. Diváci: 300.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Sládeček, P. Lakomčík (C), J. Medveď, Mádel (78. Vaňo), Riša, M. Bartoš (46. V. Giertl), Ternuščák, J. Chromek (72. Vajda), Foltáni (86. M. Studený), Kostúrik. Tréner: M. Holécy.

Po troch kolách stopercentná Šalková aj Sásová

Už v piatok 25. augusta bola v akcii šiestoligová Šalková, ktorá hostila nováčika z Lovče. Na úvodný gól kapitána domácich Petra Dobríka zo 7. minúty ešte hostia odpovedali, ale potom už mala jasne navrch Šalková. V 25. minúte jej prinavrátil vedenie Dušan Matis a po zmene strán úradoval Richard Pázmány, ktorý skóroval dvakrát, a to ešte predtým nepremenil penaltu. V 79. minúte dal výsledku konečnú podobu 5:1 Tomáš Mikulec. Šalková tak má po troch kolách 9 bodov.

V nedeľu pútalo pozornosť derby medzi Jakubom a Sásovou. Približne 250 divákov videlo prvý gól v 42. minúte, kedy po prihrávke Ondreja Poljovku z ľavej strany šestnástky zblízka upratal loptu do odkrytej brány Oto Malík. Sásová zvýšila na konečných 0:2 v 68. minúte, keď po štandardke rozohranej nakrátko poslal Mário Markovič z ľavého krídla prízemný center a na zadnej tyči pohodlne skóroval Roman Radoš. Sásová má tak aj po troch kolách plný počet bodov. Derby medzi Jakubom a Sásovou neprinieslo ani jednu kartu.

Ďalší šiestoligisti z banskobystrického okresu nebodovali. Priechod prehral v sobotu v Krupine 2:0. Selce sú ešte bez bodu, keď v nedeľu doma prehrali s Dudincami 1:5. Na svoje prvé body čaká aj B-tím RSC Hamsik Academy, ktorý v nedeľu doma v Hrochoti podľahol zatiaľ stopercentnému nováčikovi z Látok 1:2.

VI. liga skupina C – 3. kolo

FK Šalková – Telovýchovná jednota Lovča 5:1 (2:1)

Góly: 7. Pe. Dobrík, 25. Matis, 59. a 69. Pázmány, 79. Mikulec – 21. Páleník. ŽK: 71. Šimčík – 56. Hrmo, 72. Bien. Rozhodovali: Priadka – Fábry, Jodas. Diváci: 150.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pe. Dobrík (C), Štubniak, Mikulec (80. Mastiš), Revaj, Pázmány, Matis (65. Pa. Dobrík), Šimčík, Štubian (67. Majer), Lašút, Hlavatý. Tréner: D. Vernarský.

MFK Strojár Krupina – OFK 1950 Priechod 2:0 (0:0)

Góly: 55. Sporiš, 75. Paľov. ŽK: 23. Sporiš, 72. Haško, 90. Mokoš – 16. R. Reptiš. ČK: 90. R. Reptiš (po druhej ŽK). Rozhodovali: Kováč – Balga, Gallo. Diváci: 100.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – P. Reptiš, Vozár, R. Reptiš, Janík, Sojak, Ondrejka (46. Bálint), Zehnal (C), Barta (63. Nazhimiden), Z. Cimerman, M. Štulajter. Tréner: N. Dikácz.

RSC Hamsik Academy B – TJ Družstevník Látky 1:2 (1:2)

Góly: 23. Ceniga – 12. Kudlík, 40. Vreštiak. ŽK: 31. Novak, 51. Uhliar, 80. Šteiniger – 14. Kubiš, 45. Gondáš. Rozhodovali: Holas – Pašák, Kováč. Diváci: 170.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Dovec – Novak, Boľf, B. Túry, Baitar (72. Volko), T. Uhliar (52. E. Mlynárik), Puškár, Sláva (C) (72. Žirko), Ceniga, Faleye (60. Fehérvári), Šteiniger. Tréner: P. Zlevský.

FK Selce – TJ Slovan Dudince 1:5 (0:3)

Góly: 67. Maruniak – 22., 44. a 60. Marunčiak, 41. Strhársky, 89. Mikulai. ŽK: 38. Jančík. Rozhodovali: Bálint – Kúchen, Belán. Diváci: 100.

Zostava FK Selce: M. Kučera – Maruniak, M. Blaško, J. Klačan, Švantner, V. Túry, S. Caban, J. Túry, Jančík, Zhurauliou, J. Mesík (C). Tréner: P. Flasík.

TJ ŠK Sokol Jakub – ŠK Sásová 0:2 (0:1)

Góly: 42. Malík, 68. Radoš. Bez kariet. Rozhodovali: Dodok – Priadka, Hromník. Diváci: 250.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Kupec (C), Bednár, Mišány (87. D. Greško), Badinský (74. Lukáč), Trnka, Ševčík, Samson, Macko (74. Laktiš), Handzuš (46. Sanitra), Šimko. Tréner: J. Slobodník.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš (79. M. Turčan), Stacho, Malík (61. Hrudkay), Markovič, Tkáč (46. Brašeň), Ďurta, Vozár, O. Poljovka, Straka, R. Turčan (C). Tréner: A. Dubovický.

V Ľubietovej bola oslava

Iná liga, populárna zábavná relácia, ktorá prináša divákom pohľad na všetky stránky dedinského futbalu, oslavovala v nedeľu 5 rokov od prvej epizódy. Oslava sa konala v neďalekej Ľubietovej, keďže práve tam historicky prvá epizóda vznikla. Domáci Baník hostil v stretnutí 3. kola 7. ligy ObFZ BB Poniky.

Skóre stretnutia otvorila Ľubietová, keď po faule na Patrika Chromeka premenil penaltu v 40. minúte Michal Lakomčík. Chromek sa podieľal aj na druhom góle domácich, keď v 51. minúte zblízka z dorážky dostal loptu za bránkovú čiaru. Poniky hrali od 68. minúty po druhej žltej karte Erika Ivaniča o desiatich, ale napriek tomu dokázali v 77. minúte znížiť na 2:1, keď sa po centri z ľavej strany presadil na zadnej tyči Jaromír Knoška.

Posledné slovo však mal Baník. V 82. minúte si Frederik Sauka nabehol do voľného priestoru na hrote útoku a zoči-voči gólmanovi hostí nezaváhal. Štáb Inej ligy pripravil pre prítomných divákov súťaže pred stretnutím, cez polčas aj po zápase, pričom zábava na ihrisku pokračovala až do skorých ranných hodín.

Béčko Slovenskej Ľupče si v piatok pripísalo prvú výhru v 7. lige, keď doma proti Brusnu otočilo z 1:2 na 3:2. Rezerva Podkoníc v sobotu vonku obrala o všetky body dovtedy stopercentné Braväcovo. Malachov ešte nebodoval, v nedeľu prehral v Jasení 4:0.

Mičiná otočila zápas a deklasovala Horné Pršany

Tretím kolom pokračovala aj najnižšia súťaž – 8. liga ObFZ BB. Po troch zápasoch má 9 bodov Hiadeľ, ktorý po zásahoch Dominika Šrota a Martina Sedliaka z prvého polčasu doma zdolal Dolnú Lehotu 2:0. Ďalšie duely sa odohrali v nedeľu. Staré Hory doma porazili béčko Priechodu, o čom rozhodol v 79. minúte Ján Kúdelka. Harmanec prehrával s B-tímom Šalkovej od 9. minúty, ale otočil na 3:1, pričom dvakrát skóroval Róbert Matejka. Harmanec tak ešte nestratil ani bod.

Riečka zviedla s Dúbravicou 8-gólovú prestrelku. Už v 2. minúte poslal domácich do vedenia z priameho kopu Ján Šimčík a po zásahoch Šimona Spišiaka a Igora Knoppa platil v 36. minúte stav 3:0. V závere prvého dejstva znížil na 3:1 Andrej Drako. V 53. minúte prinavrátil Riečke 3-gólové vedenie Lukáš Zachar, ale Dúbravica dvomi gólmi v krátkom slede zdramatizovala duel. V 63. minúte strelil svoj druhý presný zásah Drako a hneď vzápätí znížil na rozdiel jediného gólu Marek Dvorovenko. Stav 4:3 však platil len pár desiatok sekúnd, keďže v 65. minúte upravil svojím druhým gólom na konečných 5:3 Spišiak.

Horné Pršany vyhrávali po zásahoch Branislava Krajčíra a Tomáša Tótha v 26. minúte 0:2 na ihrisku Mičinej. Domáci však predviedli po zmene strán skvelý obrat, keď od 68. minúty nastrieľali 5 gólov. Dvakrát sa strelecky presadil Andrej Bánovský aj Marek Haring, raz skóroval Andrej Dula. Mičiná tak získala prvé body v sezóne, zatiaľ čo Horné Pršany ešte nemajú ani jeden.

3 0 0 3 6:17 0

Sumár nižších súťaží z predchádzajúceho kola nájdete tu. Sumár III. ligy Západ z uplynulého kola nájdete tu.