Aj minulý víkend bolo na futbalových trávnikoch v našim regionálnych súťažiach veselo. Prinášame vám kompletný výsledkový sumár aj s fotogalériami zo zápasov V. ligy skupiny C ŠK Sásová – OFK 1950 Priechod a I. triedy ŠK Hronec – FK Podkonice a videom z duelu II. triedy skupiny A FK – Baník Ľubietová – TJ Partizán Hiadeľ.

II. liga skupina západ – 7. kolo

Dukle sa ani na siedmy pokus nepodarilo zabodovať naplno, keď bola nad jej sily rezerva trnavského Spartaka. O jediný gól Bystričanov sa postaral Marko Barišič, ale to plynula už 89. minúta a len tak zmiernil prehru červeno-bielych. Pohronie taktiež dlhý čas prehrávalo a to s bratislavským Slovanom B od 26-tej minúty, kedy sa presadil Oliver Morócz. V 77. minúte sa ale podarilo vyrovnať Marekovi Frimmelovi a napokon sa dokonca o prvú výhru Pohronia v sezóne, a to dosť prekvapujúcu, postaral v 88. minúte Tomáš Fajčík. Ten dokonal dokonalý obrat hostí v tomto stretnutí.

MFK_Mikulas_futbal-15
MFK nezaváhalo ani v druhom domácom zápase v rade. (Foto: Ivan Golembiovský)

V súbojoch Liptovského Mikuláša padá najmenej gólov, o čom svedčalo jeho skóre 1:1 po štyroch odohraných dueloch. Zvolenčania sa ale nezľakli a dôležitý gól do šatne zaznamenal Jozef Čertík. Na definitívu sa čakalo až do samotného záveru, kedy potvrdil tri body Lokomotíve pred návštevou 350-tich divákov Mihajilo Popovič. Zvolen je ako jediný tím po aktuálnej prehre VSS Košice neporazený a postupne sa šplhá v tabuľke vyššie a vyššie, na lídra stráca tri body. Košická Lokomotíva si zgustla v debakli kola na Lipanoch. Košičania v tomto súboji nastrieľali viac gólov než v predošlých štyroch súbojoch a Lipany taktiež inkasovali viac gólov ako od začiatku sezóny. Piatimi gólovými údermi v tomto stretnutí zažiaril Róbert Jano. Východniarske derby medzi druhým Bardejovom a prvými VSS Košice dopadol prvou porážkou Košičanov, po ktorej sa Partizán uhniezdil na čele tabuľky.

TIPOS III. liga skupina STRED – 5. kolo

Železiari po výhre v 4. kole v Čadci chceli potvrdiť rolu favorita aj v domácom sobotňajšom súboji s Makovom. Skóre za ňu otvoril Migaľa v 16-tej minúte, ale pomerne rýchlo sa začínalo od nuly po vyrovnávajúcom zásahu Zimku. O pár sekúnd na to však ešte exportnejšie odpovedal Hric a prinavrátil domácim vedenie. Dôležitý bol druhý gól Migaľu na 3:1 tesne pred polčasovou prestávkou. V druhej polovici sa do čierneho triafali už len Podbrezovčania, najprv to bol Jakuba a neskôr Hric dvomi ďalšími zásahmi skompletizoval svoj hetrik a bolo vymaľované. Kremnička sa po štyroch dueloch mohla pýšiť so Strážou tým, že ešte neprehrala. Stráži zmazalo túto štatistiku v nedeľu Kalinovo a zverenci trénera Juračku si chceli tento štatút udržať aj po nedeľňajšom súboji s Liptovskou Štiavnicou. Nasmeroval ich k tomu v polovici prvého polčasu presne mieriaci Lukáš Ševčík, ale do kabín sa šlo po zásahu Tibora Svetláka na druhej strane za stavu 1:1. Druhý polčas a vlastne celé meranie síl patrilo Ševčíkovi, ktorý sa sám postaral dvomi ďalšími zásahmi o druhé víťazstvo Kremničky a udržanie jej neporaziteľnosti.

IV. liga skupina JUH – 5. kolo

V piatom kole skončil zápasy Jupie a Rakytoviec rovnako 1:1. Prvý gól v súboji Krtíša a Rakytoviec, kde sa rozhodlo o výsledku v priebehu troch minút, padol pomerne neskoro v 50-tej minúte, na radosť rakov skóroval Malatinec. O tri minúty však vyrovnal Filip a to ešte nevedel, že stanovil konečnú podobu výsledku 1:1. Jupie hostilo tabuľkového suseda, neporazenú Kováčovú. Na gól sa v Badíne čakalo až do úvodu druhého dejstva, vtedy sa z nariadenej penalty presadil Dominik Škubák. Do kariet zahrali Jupie hneď dve vylúčenia súpera v priebehu troch minút po druhých žltých kartách a v oboch prípadoch šlo o slovné napadnutie rozhodcov. Od 63. minúty tak hral podlavicko-badínsky celok v početnej výhode o dvoch hráčov, no napriek tomu sa presadili len hostia, čo sa nevidí často. V 86. minúte odmenil snáď neporaziteľnú Kováčovú za jej bojovnosť Dominik Kudlík, takže dvaja Dominikovia sa postarali o remízu 1:1. Jupie si tak mierne napravilo chuť po minulotýždňovej úvodnej prehre v Revúcej. Práve tá dostala výprask od rezervy Šalkovej, ktorá napodobnila nedávnu presvedčivú výhru 0:5 nad poslednými Olovármi. Za Šalkovú otváral skóre Chovanec, ďalej sa presadil kanonier Palovič. Gól dal aj Debnár, ale najviac sa darilo Pavlovi Dobríkovi s tromi gólmi, ktoré stihol dať za devätnásť minút!

V. liga skupina C – 5. kolo

Futbal - V. liga skupina C - SK Sasova vs. OFK 1950 Priechod - 04.09.2016 - Banska Bystrica
Rozhodca vyťahuje v 78. minúte červenú kartu pre brankára Sásovej Čavoja

V 5. kole lákalo derby Sásovej s Priechodom. Priechod, ktorý ešte nebodoval naplno, bol v prvom polčase aktívnejší a už v štvrtej minúte pohrozil gólmanovi Čavojovi Schmidtmayer. Veľkú šancu si vytvorili aj domáci, keď po rohovom kope mieril Dubovický do brvna. V závere polčasu mal gól na kopačke hosťujúci Hejčík, ale Čavoj odolal. Druhá 45-minútovka pôsobila vyrovnanejším dojmom, približne po hodine hry Schmidtmayer v samostatnom úniku nevyzrel na Čavoja, od ktorého sa lopta našťastie pre Sásovú odrazila na hornú tyč, čiže na brvná to bolo 1:1. Čavoj držal svoj tím nad vodou, ale v 78. minúte sa nechal vylúčiť za zákrok rukou mimo pokutového územia. Z následného priameho kopu Mořingla sa opäť zatriasla vrchná konštrukcia brány. Priechod početnú výhodu nedokázal zužitkovať na vytúžený a zaslúžený gól a rozišiel sa so Sásovou pred 350 divákmi zmierlivo a bez gólov 0:0. Pre Priechod to bola tretia remíza v rade, Sásovčania ťahajú šnúru troch súbojov bez prehry. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku. Selčania v ďalšom zaujímavom meraní síl privítali Jakub. Ten sa ujal rýchlo vedenia v desiatej minúte zásluhou Michala Čiefa, ale Filip Koctúr ešte do polčasu dvomi zásahmi v 30. a 32. minúte naklonil misky váh na stranu domáceho mužstva. V druhom polčase sa presadili už len domáci, konkrétne dvakrát Serhiy Kurta. Ten tak dopomohol Selciam k druhej výhre a udržaniu neporaziteľnosti v tejto sezóne, zatiaľ čo Jakubu sa nedarí. Zaujímavosťou je štvrtá remíza Hliníka nad Hronom v rade, či výhra poslednej Hrochote nad vtedy druhou Lovčou. Vedúcu Banskú Štiavnicu na čele tabuľky nahradil po dvoch prehrách tohto doterajšieho lídra spod Sitna Partizán Čierny Balog.

Futbal - I. trieda - SK Hronec vs. FK Podkonice - 04.09.2016
Hronec (fialové dresy) si v súboji s Podkonicami pripísal svoju prvú výhru v sezóne

Piate kolo bolo pre väčšinu tímov šiestym zápasom kvôli predohrávke 14. kola, ktorá sa odohrala vo štvrtok. Slovenská Ľupča v ňom hostila Bacúch a o jediný gól sa postaral za Ľupču v 32. minúte Dávid Selecký, čím naservíroval Bacúchu prvú prehru v sezóne. Dobré výkony predvádza Brusno – Ondrej, ktoré v súboji s rezervou Šalkovej vyhrávalo v tesne po uplynutí štvrťhodiny hry 2:0 gólmi Šagáta a Parobeka. Jednoznačne malo našliapnuté na štvrtú výhru, ktorá by ho vystrelila na druhú pozíciu. Proti bol ale Martin Štulajter, ktorý dvomi gólmi v druhom polčase zariadil deľbu bodov. Hronec chcel v nedeľu prvýkrát bodovať naplno, do cesty sa mu postavili Podkonice. Dôležitý bol rýchly gól domácich z druhej minúty, ktorý zaznamenal Ján Gajdoš. Ten priniesol pokoj na kopačky Hronca a ešte väčší gólom na 2:0 v 32. minúte Martin Frimm. Hronec si už udržal čisté konto a gólman Peter Uriaš sa mohol radovať z prvého čistého konta a celý tím hlavne z prvej výhry v prebiehajúcom ročníku. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku. Po piatom kole zostávajú neporazenými tímami Osrblie a Braväcovo.

II. trieda skupina A – 5. kolo

Vedúce Strelníky nedostali nič dlžné svojmu názvu a rozstrieľali Horné Pršany pomerom 7:2, kde ani dva góly Tomáša Tótha na body hosťom nestačili. Stretnutie druhého s tretím medzi neporazenými tímami Lučatínom a Malachovom sa skončil jednoznačným triumfom domáceho Lučatína. Tam sa zrodili dvaja dvojgólový strelci – Igor Šišiak a Michal Sedliak. Riečka si ľahko poradila v úlohe favorita s Hronsekom, kde dával dva góly Radoslav Ráno, podobne ako v predohrávke 14. kola v Tajove. Prvý bod získal Hiadeľ, Tajov vyhrával nad Starými Horami 2:0 už v 19-tej minúte, ale napokon sa musel uspokojiť len s bodom po góloch Jána Chrastinu v 34. a 38. minúte. V Tajove sa tak rozhodlo o výsledku 2:2 v prvom polčase. Prekvapením bolo, že Králiky ťahali prvýkrát za kratší koniec a to v zápase s Dúbravicou. Zaujímavý je aj fakt, že inkasovali s Dúbravicou až štyrikrát, pričom v prechádzajúcich troch stretnutiach len trikrát. Video zo zápasu Ľubietová – Hiadeľ nájdete na konci článku.

II. trieda skupina B – 3. kolo

V treťom kole bol najtesnejším výsledkom výsledok 2:0, ktorým Heľpa zdolala Polomku a po dvoch meraniach síl si ako jediná drží čisté konto. Ďalší súboj Jasenia s Pohronskou Polhorou skončil pol tuctom gólov v sieti hostí. Ešte viac gólov padlo na Beňuši, ktorý narazil na lídra – rezervný tím Braväcova a skončilo to rozdielom siedmych zásahov. Beňuš si tak na prvú výhru musí počkať. Podobne aj Sihla, ktorá dopadla ešte horšie. Nešťastných trinásť gólov jej stihli nasúkať hráči Tatranu Čierny Balog B. Najviac zahviezdili päťgólový Michal Lupták a s hetrikom Michal Muránsky.

I. liga Ženy – 2. kolo

Banskobystrické futbalové Ladies si v sobotu zmerali sily so Šaľankami. Gólu sa diváci v Radvani nedočkali, zrodila sa bezgólová remíza. V úvodnom kole si poradili Bystričanky na pôde Michaloviec. Od 29. minúty hrali bez vylúčenej Janky Lukáčovej, ktorá zmarila veľkú príležitosť súpera. Napokon sa tento čin javil možno ako rozhodujúci, Sport Ladies napriek početnej nevýhode dokázali skórovať a vďaka gólu Lívie Lipovej zo štandardky počas plynúcej 78. minúty vyhrali nad Michalovčankami najtesnejším rozdielom. Sport Ladies sú jediným tímom, ktorý v dvoch úvodných súbojoch neinkasoval, čisté konto majú aj Trenčianske Teplice, ale tie odohrali len jeden zápas.

Sport Ladies Club B. Bystrica – FK Slovan Duslo Šaľa 0:0
FC Nitra – Slovan Bratislava 2:8
Slovan TrenčianskeTeplice – Zemplín Michalovce 4:0
Union Nové Zámky – Spartak Myjava 0:3
ŠKF VIX Žilina – Partizán Bardejov 1:3

1. Spartak Myjava 2 2 0 0 7:1 6
2. Partizán Bardejov 2 2 0 0 6:2 6
3. Sport Ladies Club Banská Bystrica 2 1 1 0 1:0 4