Tretí septembrový víkend priniesol šieste kolo nižších futbalových súťaží. S fotoaparátom sme zavítali na šiestoligové derby medzi Sásovou a Selcami.

V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Medzibrod vonku nebodoval

Štvrtoligový Medzibrod v nedeľu 17. septembra podľahol domácej Liptovskej Štiavnici. Domáci sa ujali vedenia v úvode druhého polčasu, na čo hostia odpovedali v 52. minúte zásluhou Mateja Pánika. Liptovská Štiavnica rozhodla o svojom víťazstve v 80. minúte. Medzibrod čaká nasledujúci zápas už v stredu 20. septembra, keď o 16.00 h privíta v rámci 3. kola Slovnaft Cupu treťoligovú Rimavskú Sobotu.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Odhodlanie a všetko, čo sme si pred zápasom povedali, ostalo v šatni. V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť všetkým našim fanúšikom, ktorí merali cestu do Liptovskej Štiavnice, pretože toto bol asi najhorší výkon po trištvrte roku, čo som v Medzibrode. Náš výkon v prvom polčase sa iným slovom ako hanba ani nedá komentovať. Celé to vyvrcholilo smolným gólom pre nášho brankára, ktorého však za to vôbec neviním, také chyby sa bohužiaľ stávajú. Do druhého polčasu sme to skúsili zmeniť. Úvod bol solídny, po chybe domácich sme vyrovnali na 1:1. Mali sme tam nejaké šance, nevyužili sme ich a po ďalšej individuálnej chybe v pokutovom území sme dostali druhý gól. Je to dobrá facka pred pohárovým zápasom. Verím, že nás nakopne. Takisto verím, že takýto výkon a prístup niektorých hráčov sa už nebude opakovať, pretože je to neakceptovateľné. Takto sa futbal v tejto súťaži určite hrať nedá.“

Stretnutie 6. kola Majstrovstva regiónu Stred medzi Badínom a Staškovom bolo preložené na 27. septembra.

Majstrovstvo regiónu Stred – 6. kolo

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – TJ Sokol Medzibrod 2:1 (1:0)

Góly: 45. J. Mihálik, 80. Trnkócy – 52. Pánik. ŽK: 28. Huba. Rozhodovali: Matula – Botka, Závodský. Diváci: 160.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš – Šimúth, Belko (54. Zázrivec), Rajčok, Belluš (46. Pánik), Samuelčík (C), Neušel, Pipich (46. Čilík), Bobrovský (46. Sojka), Kohút, Pliešovský (72. Milrád). Tréner: T. Dzúrik.

Ľupča víťaznú šnúru nenatiahla

Piatoligová Slovenská Ľupča štvrtú výhru v rade nepridala. V sobotu 16. septembra podľahla vonku rozdielom triedy Tomášovciam, ktoré ešte neprehrali. Za hostí znižoval v 64. minúte na 2:1 Miroslav Bartoš, ale domáci dvomi gólmi v závere poistili svoje víťazstvo.

V. liga skupina JUH – 6. kolo

TJ Slovan Tomášovce – OFK Slovenská Ľupča 4:1 (1:0)

Góly: 31. (pen.) a 90. Nilaš, 50. Uribe, 87. Dobročka – 64. M. Bartoš. Bez kariet. Rozhodovali: Ratkovský – Dodok, Verdžák. Diváci: 120.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: L. Lakomčík – Vaňo, J. Medveď, M. Holécy (82. Vajda), Hamza, Dula (65. M. Studený), V. Giertl, Ternuščák (C), Čief, Foltáni, M. Bartoš. Tréner: M. Holécy.

Sásová stopercentná aj po derby so Selcami

Program 6. kola VI. ligy skupiny C otvorilo v piatok 15. septembra derby medzi Sásovou a Selcami. Domáci od úvodu potvrdzovali rolu favorita, keď po zásahoch Samuela Straku, Mária Markoviča a Martina Hrudkaya vyhrávali v 13. minúte už 3:0. Potom už gólové tempo upadlo, ale Sásová bez problémov dokráčala k trom bodom. V 37. minúte zvýšil na 4:0 Michal Brašeň a v 55. minúte dal výsledku konečnú podobu kapitán Saša Savić. Sásová tak po šiestich kolách vedie tabuľku s plným počtom bodov. Selce naopak ešte nevyhrali.

V sobotu bol v akcii B-tím RSC Hamsik Academy, ktorý v Krupine prehral tesne 2:1. Ďalší šiestoligisti z Banskej Bystrice a okolia hrali v nedeľu. Jakub sa na pôde nováčika TJ Tatran Čierny Balog ujal vedenia už v 2. minúte zásluhou Adama Lukáča, ale napokon si odniesol bod. Priechod si doma poľahky poradil s Hriňovou aj vďaka dvom gólom Martina Štulajtera. Šalková bodovala naplno na ihrisku dovtedy stopercentného nováčika z Látok, na výsledku 2:3 sa dvomi presnými zásahmi podieľal Tomáš Mikulec.

VI. liga skupina C – 6. kolo

ŠK Sásová – FK Selce 5:0 (4:0)

Góly: 6. Straka, 8. Markovič, 13. Hrudkay, 37. Brašeň, 55. Savić. ŽK: 31. J. Mesík, 82. S. Caban. Rozhodovali: Petrík – Medveď, Račko. Diváci: 300.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš, Brašeň, Stacho (61. M. Turčan), Hrudkay, Markovič (39. Šabo), Vozár, Tkáč, O. Poljovka, Straka, Savić (C). Tréner: A. Dubovický.

Zostava FK Selce: Kučera – J. Túry, J. Mesík (C), T. Hudec, Gallay, Uhliarik, S. Caban, Klačan, Zhurauliou (63. Maruniak), V. Túry, Jančík. Tréner: P. Flasík.

MFK Strojár Krupina – RSC Hamsik Academy B 2:1 (1:1)

Góly: 17. Sporiš, 72. Babiak – 28. Kukučka. ŽK: 24. Babiak, 25. Valica, 82. Paľov, 90. Murín – 35. Kukučka, 41. Fofe. ČK: 86. Kukučka (po druhej ŽK), 90. P. Zlevský (tréner). Rozhodovali: R. Balga – M. Balga, Dobosová. Diváci: 80.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Blažek – Hraško (46. Longauer), Baitar (C), B. Túry, Novak (65. Žirko), Repa, Fofe, Nketan, E. Mlynárik (84. Mazúch), Sláva (84. Mandík), Kukučka. Tréner: P. Zlevský.

TJ Tatran Čierny Balog – TJ ŠK Sokol Jakub 1:1 (1:1)

Góly: 21. Belko (pen.) – 2. Lukáč. ŽK: 83. Pečovský – 15. D. Greško, 77. Majoroš, 83. Kubacký. Rozhodovali: Palider – Varga, Schober. Diváci: 250.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – L. Kupec, Lukáč, D. Greško (38. Kubacký), Mišány (C), Bednár, Badinský, Datko, Trnka, Samson, Majoroš (90. Handzuš). Tréner: J. Slobodník.

OFK 1950 Priechod – MFK Spartak Hriňová 4:0 (1:0)

Góly: 22. Bálint, 50. a 77. Štulajter, 65. Ondrejka. ŽK: 74. Barta – 59. Hanes. Rozhodovali: Holas – Markovič, Pažický. Diváci: 200.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel (C) – Šinkovkin, P. Reptiš, R. Reptiš, Zehnal, Sojak (61. Vozár), Chrobák (66. Rebek), Ondrejka (72. Barta), Z. Cimerman (72. Nazhimiden), Bálint, M. Štulajter. Tréner: N. Dikácz.

TJ Družstevník Látky – FK Šalková 2:3 (1:1)

Góly: 45. Kubiš (pen.), 77. Kurák – 17. a 81. Mikulec, 75. Palovič (pen.). ŽK: 34. Krkoš, 69. Kubiš, 89. Stupár – 44. Majer, 50. Lašút, 62. Mikulec, 63. Hlavatý. Rozhodovali: Osvald – Barboriak, Foltán. Diváci: 250.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pet. Dobrík (C), Pav. Dobrík (78. M. Tuček), Štubniak, Hlavatý, Revaj, Šimčík (90. D. Vernarský), Mikulec, Majer, Palovič, O. Chovanec (46. Lašút, 90. T. Tuček). Tréner: D. Vernarský.

Poniky deklasovali Strelníky

Malachov nebodoval ani v 6. kole 7. ligy ObFZ BB, keď doma vysoko podľahol Beňušu. Druhú priečku tabuľky okupuje B-tím Podkoníc z Lučatína, ktorý nastrieľal domácej Michalovej až 9 gólov. Poniky po týždni opäť vyhrali, keď doma aj vďaka hetriku Adama Hroša deklasovali Strelníky. Brusno doma zdolalo béčko Tatrana Čierny Balog a Ľubietová podľahla rozdielom triedy rezerve Slovenskej Ľupče.

Hiadeľ vyhral aj v Riečke

Aj po 6. kole je stále bez straty bodu líder tabuľky 8. ligy ObFZ BB. Hiadeľ uspel aj v Riečke, hoci od 62. minúty prehrával 2:1. V 63. minúte vyrovnal svojím druhým gólom Dušan Vaník a v 75. minúte rozhodol o výhre hostí Martin Sedliak. Len s lídrom tabuľky zatiaľ stratil body Harmanec, ktorý doma zdolal najtesnejším rozdielom Pohronskú Polhoru. Dúbravica získala prvé body v sezóne, keď doma prevýšila Mičinú.