Súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu pokračovali počas tretieho septembrového víkendu druhým kolom.

Dvaja stopercentní nováčikovia

Prvé tri stretnutia 2. kola 1. ligy sa odohrali v Jakube už v stredu 13. septembra. Nováčik Gunners vyhral aj svoj druhý zápas medzi bystrickou elitou, keď zdolal Simacek. Majster naopak ešte nebodoval, Skackavú porazili celkom jednoznačne Galacticos. Z prvej výhry v sezóne sa teší 1. FC DAN, ktorý prevýšil FC Nemce. Ďalšie dva zápasy 2. kola 1. ligy sa odohrali v Jakube v sobotu 16. septembra. Nemce 2012 viedli nad Hančurka Teamom po polčase dvojgólovým rozdielom, ale napokon len remizovali.

Na čelo tabuľky sa vyšplhal nováčik. Enzo uštedrilo Aquaduxu, ďalšiemu novému tímu v 1. lige, debakel kola, a naďalej je tak stopercentné. Za Enzo skóroval 5-krát Ivan Šteiniger aj Tomáš Hlavatý, obaja sa zaradili medzi strelcov kola. Zároveň išlo o najgólovejší zápas kola.

1. liga – 2. kolo – Jakub

Gunners – Simacek 4:2 (2:1)

Góly: S. Bálint 2, M. Bezděka, J. Medveď ml. – T. Považan, nie je v zápise.

Galacticos – Skackavá 10:3 (3:1)

Góly: F. Rafanides 2, P. Tužinský 2, R. Greško 2, F. Kaľavský 2, E. Gaško 2 – J. Vavák, M. Pavlík, S. Kršák. ŽK: R. Greško – J. Vavák, P. Ďurčík.

FC Nemce – 1. FC DAN 4:7 (2:2)

Góly: I. Varga 3, D. Kiedžuch – M. Demčo 3, P. Kohár 2, D. Kaňuk, P. Vozár. ŽK: S. Maskaľ (1. FC DAN).

Hančurka Team – Nemce 2012 3:3 (0:2)

Góly: S. Fongus 2, Š. Serafin – E. Filipko, S. Václavík, S. Chladný. ŽK: E. Filipko.

Enzo – Aquadux 17:3 (6:2)

Góly: I. Šteiniger 5, T. Hlavatý 5, S. Knižka 3, R. Môcik 2, P. Strieš, M. Fábry – T. Lasheen 2, A. Mokrý. ŽK: S. Gallay (Aquadux).

ŠKP B200 opäť suverénne

Na čele tabuľky 2. ligy nájdeme ŠKP B200, ktoré zvíťazilo pohodlným rozdielom aj v druhom kole, keď deklasovalo Hellius. Svoj druhý zápas v sezóne vyhral aj tím Malonas, ktorý si poľahky poradil s EFCE Brocak. Po dvoch kolách má na konte 6 bodov aj nováčik Arsenal FC, ktorý tesne zdolal Jogu Bonito. Starí páni sa tešia z prvej výhry v 2. lige, celkom presvedčivo prevýšili Erimu „98“. Až piatimi gólmi im k trom bodom pomohol Peter Matúška, ktorý sa tak zaradil medzi strelcov kola.

2. liga – 2. kolo – Jakub

Arsenal FC – Joga Bonito 4:3 (3:1)

Góly: M. Mesík 3, T. Bartošík – T. Garaj, S. Bálint, J. Bílek. ŽK: R. Môcik (Arsenal FC)

FK Plus – Partizán BB – odložené

FC Vlkanová – Pingoši 9:3 (5:0)

Góly: F. Lehocký 3, I. Šteiniger 2, J. Styk 2, B. Sršeň, J. Mrváň – R. Vaterka, A. Duriš, J. Škurla. ŽK: I. Šteiniger.

Hellius – ŠKP B200 0:8 (0:3)

Góly: M. Polóny 2, P. Ondrejka 2, P. Spodniak 2, P. Uhliarik, R. Žila.

Erima „98“ – Starí páni 2:11 (0:6)

Góly: M. Vesel, M. Sitarčík – P. Matúška 5, V. Čaniga 3, J. Strelec 3.

EFCE Brocak – Malonas 1:7 (0:3)

Góly: J. Plžik – J. Murin 2, M. Badinský, H. Lehotský, Mat. Dušička, M. Funiak, L. Hudák.

Amatéri otočili zápas s Borussiou

Na čele 3. ligy sú po dvoch kolách tri 6-bodové celky. Ateeray položil základy víťazstva nad Sosaurusom v prvom polčase. Plný počet bodov má aj AC Tornádo, ktoré ale vyhralo kontumačne. Amatéri prehrávali po 25-tich minútach s Borussiou už 4:1, pričom 4-krát skóroval Rastislav Bartelt. Amatéri však v druhom polčase predviedli obrat kola, keď strelili 7 gólov po sebe, a naďalej sú tak bez straty bodu. Najmenej gólov v rámci celého kola priniesol remízový duel medzi Dynamom a FC Salve.

3. liga – 2. kolo – Nike aréna

Atak – Sparta 4:6 (1:2)

Góly: D. Panáček 3, M. Paulik – L. Koppa 2, A. Rusnák 2, S. Škuta, P. Tešlár. ŽK: D. Jablonský, D. Tkáč (obaja Sparta).

Dynamo – FC Salve 1:1 (1:1)

Góly: Y. Yavnyk – M. Buzák. ŽK: T. Zhansaitov (Dynamo).

FC Medojed – Viking Stavanger 8:4 (2:1)

Góly: V. Sklenka ml. 4, P. Kurinec 2, R. Petráň, nie je v zápise – D. Savel 2, L. Laubert, Mich. Lakomčík.

Borussia – FK Amatéri 5:8 (4:1)

Góly: R. Bartelt 4, Ľ. Masár – L. Jeziorski 2, M. Pilát 2, M. Repčín 2, L. Melaga 2. ŽK: R. Bartelt.

Bezvetrie – Iná Liga 7:5 (3:3)

Góly: P. Kollárik 2, M. Hrnčiar 2, P. Širka 2, B. Koczkás – J. Bubeník 3, P. Šimo, A. Bubeník. ŽK: M. Glončák, E. Šavrtka (obaja Bezvetrie).

Ateeray – Sosaurus 6:4 (6:1)

Góly: O. Zrubák 2, Z. Binder, P. Mažgut, M. Tóth, M. Béreš – J. Chriaštel 3, M. Krajčovič.

Ajax – AC Tornádo 0:5 kontumačne

ANK Pegi – Svorka vlčákof 3:3 (0:2)

Góly: J. Bednár 2, L. Handzuš – A. Slobodník 2, Š. Král. ŽK: I. Chmelík, T. Handzuš – L. Dekyšský.

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 171 gólov (priemer 10 gólov na zápas)

Najlepší strelci: Ivan Šteiniger, Tomáš Hlavatý (Enzo – 1. liga), Peter Matúška (Starí páni – 2. liga) – 5 gólov

Najviac gólov: 1. liga – Enzo – Aquadux 17:3 (6:2)

Najmenej gólov: 3. liga – Dynamo – FC Salve 1:1 (1:1)

Zápas kola: 3. liga – Borussia – FK Amatéri 5:8 (4:1)

Obrat kola: 3. liga – Borussia – FK Amatéri 5:8 (4:1)

Debakel kola: 1. liga – Enzo – Aquadux 17:3 (6:2)