Jarmočný víkend priniesol viacero víťazstiev tímov z Banskej Bystrice a okolia v 5. kole nižších futbalových súťaží. Doma sa zadarilo Badínu, Medzibrodu, Ľupči či Jakubu. Zo šiestoligového derby, v ktorom Sásová bodovala naplno v Šalkovej, vám prinášame aj fotogalériu.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z Banskej Bystrice a okolia – RSC Hamsik Academy, FK Podkonice a MFK Zvolen, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica. Viac o zápasoch mužstiev z okolia Zvolena sa dozviete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk.

Badín aj Medzibrod doma víťazne

Štvrtoligový Badín hostil v sobotu 9. septembra od 16.30 h súpera z Kysuckého Nového Mesta, ktorý dovtedy ešte neprehral. Badínčania naopak čakali na víťazstvo tri zápasy, ale v stretnutí sa ujali vedenia. V 39. minúte sa o to postaral Filip Rafanides, ktorý z prvej spoza šestnástky vystrelil krásne k ľavej tyči brány hostí. Domáci udržali čisté konto a v závere stretnutia poistil ich víťazstvo Roland Valent, keď z vyše 20-tich metrov vypálil nádherne do pravého horného rohu brány Kysuckého Nového Mesta.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Prvý polčas sa niesol v našej réžii. Súpera sme zatlačili na jeho polovici, boli sme silní na lopte a dobrým napádaním sa nám darilo narúšať jeho kombinácie. Okrem pekného gólu Rafanidesa sme nastrelili tyč a vypracovali sme si ďalšie príležitosti. V druhom polčase sa do hry dostali aj Kysučania, keď dokázali viac podržať loptu, ale do vyložených šancí sme ich nepustili. V závere zápasu  excelentne trafil Valent a poistil naše víťazstvo. Toto mužstvo potrebovalo odohrať takýto zápas. Nielen po výsledkovej, ale aj hernej stránke. Bude dôležité v ďalších zápasoch nadviazať na dnešný výkon.“

Nováčik Majstrovstva regiónu Stred z Medzibrodu privítal v nedeľu 10. septembra o 16.30 h Bešeňovú. Domáci otvorili skóre už v 6. minúte zásluhou Andreja Čilíka, ktorý o hodinu hry neskôr svojím druhým gólom zvýšil na 2:0. V 70. minúte pridal tretí zásah domácich Michal Milrád. Futbalisti Medzibrodu sa tak tešia z prvej výhry v štvrtej lige.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Do zápasu sme vstúpili výborne, keď sme hneď z prvej šance dokázali dať gól. To chalanom pomohlo, naštartovalo nás to. Do dvadsiatej minúty sme mali ešte nejaké náznaky a jednu tutovú šancu. Potom sa obraz hry vyrovnal, ale my sme dobre bránili a nepúšťali hostí do šancí, s výnimkou jednej štandardnej situácie, kde sa odrazená lopta dostala späť do pokutového územia a skončila na našej žrdi. Dobre sme vstúpili aj do druhého polčasu. Som rád, že sme mali na lavičke takých hráčov, akých sme mali. Dáva to trénerovi viac možností, ako vstúpiť do zápasu. Po dvoch pekných akciách sme pridali ďalšie dva góly. Mrzí ma trošku záver, ktorý sme nedohrali v takom väčšom pokoji, pretože sme mali trojgólový náskok, už sme si to mohli postrážiť. Práve naopak, hostia tam mali šance, trafili brvno, dvakrát nás podržal brankár Holko, čiže toto je taká malá čierna škvrna na víťazstve. Každopádne, tešíme sa z výhry. Sú to veľmi dôležité tri body a verím, že nás nakopnú ďalej. Chcel by som toto víťazstvo venovať všetkým ľuďom, ktorí sa starajú o medzibrodský futbal, pretože je to prvé víťazstvo v najvyššej súťaži Stredoslovenského futbalového zväzu. A venujeme ho samozrejme aj fanúšikom, ktorí chodia a povzbudzujú nás.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 5. kolo

ŠK Badín – MŠK Kysucké Nové Mesto 2:0 (1:0)

Góly: 39. Rafanides, 87. R. Valent. ŽK: 69. R. Valent – 62. Mizera. Rozhodovali: Herdel – Hraško, Jančo. Diváci: 50.

Zostava ŠK Badín: Kučera – Žilinec, Pavlík, M. Giertl, V. Slovák (76. H. Kollár), A. Urgela (89. Volko), Bíreš (C), Rafanides, Výlupok, Vician (82. Mesiarik), R. Valent. Tréner: M. Hudec.

TJ Sokol Medzibrod – OŠK Bešeňová 3:0 (1:0)

Góly: 6. a 66. Čilík, 70. Milrád. ŽK: 40. Neušel, 60. Pánik, 90. Samuelčík – 6. A. Bartoš, 78. Teličák, 81. Kompiš. Rozhodovali: Šašváry – Ukropová, Botka. Diváci: 250.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Šimúth, Belko (C), Rajčok, Čilík (72. Hámorník), Samuelčík, Neušel (77. I. Bartoš), Zázrivec (62. Kohút), Pánik (62. Pipich), Bobrovský, Milrád (77. Pliešovský). Tréner: T. Dzúrik.

Ľupča vyhrala po tretíkrát v rade

Piatoligová Slovenská Ľupča sa v sobotu o 16.30 h na domácom trávniku stretla s Radzovcami. Domáci zaknihovali tretiu výhru v rade, keď zvíťazili najtesnejším rozdielom. O jediný gól duelu sa v 33. minúte postaral Lukáš Riša, ktorý hlavičkoval presne k pravej tyči brány hostí po centri z ľavej strany šestnástky.

V. liga skupina JUH – 5. kolo

OFK Slovenská Ľupča – OŠK Radzovce 1:0 (1:0)

Gól: 33. Riša. ŽK: 77. Bencsík. Rozhodovali: Konček – Varga, Kaličiak. Diváci: 150.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Sládeček, P. Lakomčík (C), J. Medveď, Vaňo (65. M. Bartoš), V. Giertl (65. Mádel), Riša, Ternuščák, Čief (65. J. Chromek), Vajda (39. Foltáni), Kostúrik (83. Dula). Tréner: M. Holécy.

Sásová stopercentná aj po derby v Šalkovej

Program 5. kola VI. ligy skupiny C otvoril v sobotu o 19.00 h, pod umelým osvetlením, banskobystrický súboj medzi Šalkovou a Sásovou. Skóre duelu otvorili v 20. minúte hostia, keď sa po rohovom kope z pravej strany presadil z prvej Ondrej Poljovka.

Približne 250 divákov čakalo na ďalšie góly do záveru prvého polčasu. Sásová zdvojnásobila svoje vedenie v 43. minúte, keď kapitán Saša Savić vysunul na ľavé krídlo Olivera Ďurtu, ten poslal prízemný center pred bránu, kde poľahky zakončil Oto Malík. Krátko na to znížila Šalková späť na rozdiel jediného gólu. Denis Štubniak poslal výbornú prienikovú prihrávku na pravé krídlo Patrikovi Lašútovi, ktorý išiel do šestnástky a skóroval.

Hráči Sásovej si už v druhom polčase tesné vedenie postrážili, a tak majú po piatich kolách plný počet bodov. Šalková zas zaznamenala prvú prehru.

B-tím RSC Hamsik Academy privítal v nedeľu o 16.30 h v Hrochoti nováčika TJ Tatran Čierny Balog. Domáci predviedli skvelý vstup do zápasu, keď už v 7. minúte viedli po dvoch zásahoch Patrika Kukučku a góle Erika Mlynárika 3:0. V závere prvého polčasu sa strelecky presadili aj hostia, ale rezerva hamšíkovcov si v úvode druhého dejstva prinavrátila trojgólový náskok zásluhou Martina Žirka. Tatran ešte duel zdramatizoval, keď v 70. minúte znížil na 4:2 a v závere pridal aj kontaktný gól.

Selce v nedeľu na domácom trávniku vyhrávali nad Hliníkom nad Hronom od 25. minúty, keď sa presadil Vladimír Túry. Hostia však po zmene strán tromi gólmi otočili stav stretnutia. Selčania tak na prvú výhru v sezóne stále čakajú.

V ďalšom šiestoligovom derby hostil Jakub v nedeľu Priechod. Už v 7. minúte poslal domácich do vedenia Filip Samson, ale hostia v 20. minúte vyrovnali zásluhou Simona Bálinta. V 29. minúte prinavrátil Jakubu vedenie Róbert Greško a tesne pred prestávkou skóroval po druhýkrát v stretnutí Samson. Kanonier domácich skompletizoval hetrik v 79. minúte, čím dal výsledku konečnú podobu 4:1 a zaradil sa na čelo tabuľky strelcov VI. ligy skupiny C.

VI. liga skupina C – 5. kolo

FK Šalková – ŠK Sásová 1:2 (1:2)

Góly: 45. Lašút – 20. O. Poljovka, 43. Malík. ŽK: 83. Palovič – 79. Ďurta, 81. Markovič. Rozhodovali: Dodok – Fábry, Haring. Diváci: 250.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pet. Dobrík (C), Štubniak, Revaj, Pázmány (38. Hlavatý), Matis, Šimčík (77. M. Tuček), Štubian, Lašút (77. T. Tuček), Majer, Palovič. Tréner: D. Vernarský.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš (66. Hrudkay), Stacho (72. Šabo), Malík (88. M. Turčan), Markovič, Ďurta, Vozár, M. Tkáč, O. Poljovka, Straka, Savić (C). Tréner: A. Dubovický.

RSC Hamsik Academy B – TJ Tatran Čierny Balog 4:3 (3:1)

Góly: 4. a 7. Kukučka, 5. Mlynárik, 50. Žirko – 45. Strelec, 70. Kvietok, 90. M. Giertl. ŽK: 18. Boľf, 67. Novak, 89. Mazúch – 51. Úradník, 52. Kováčik, 55. Strelec, 75. F. Giertl, 79. M. Kupec, 85. L. Kupec. Rozhodovali: Kolofík – Tůma, Kruppa. Diváci: 140.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Blažek – Baitar (C), Boľf (32. Žirko), B. Túry, Longauer (80. Hraško), Fofe, Puškár, Mandík (80. Mazúch), Novak, Mlynárik (58. Repa), Kukučka. Tréner: P. Zlevský.

FK Selce – Obecný futbalový klub Hliník nad Hronom 1:3 (1:0)

Góly: 25. V. Túry – 50. Domiňák, 58. Gordulič, 81. Marunčiak. ŽK: 37. L. Mesík, 53. T. Hudec, 77. Švantner, 84. J. Mesík, 90. Jančík – 47. Mukhamedov. Rozhodovali: Katreniak – Kúchen, Belán. Diváci: 250.

Zostava FK Selce: Kučera – Gallay, T. Hudec, Uhliarik, Klačan, Švantner, V. Túry, J. Túry (77. Lasheen), J. Mesík (C), L. Mesík (46. Zhurauliou, 77. Jančík), S. Caban (58. Maruniak). Tréner: P. Flasík.

TJ ŠK Sokol Jakub – OFK 1950 Priechod 4:1 (3:1)

Góly: 7., 42. a 79. Samson, 29. R. Greško – 20. Bálint. ŽK: 71. Samson – 81. Sojak. Rozhodovali: Medveď – Tokár, Schober. Diváci: 200.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Mišány (C), Lukáč, Datko (54. Majoroš), Bednár, Badinský (54. A. Šimko), Trnka (85. Kubacký), Samson, R. Greško, Laktiš, Macko (80. D. Greško). Tréner: J. Slobodník.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – Šinkovkin (34. Vozár), P. Reptiš, R. Reptiš, Zehnal (C), Bálint (61. Barta), Sojak, Nazhimiden (46. Janík), Ondrejka (61. Rakyta), Chrobák (46. Z. Cimerman), M. Štulajter. Tréner: N. Dikácz.

Ľubietová schytala deviatku

Na 5. kolo 7. ligy ObFZ BB budú chcieť čo najskôr zabudnúť futbalisti Ľubietovej, ktorí na ihrisku Jasenia schytali zdrvujúci debakel 9:0. Z druhej výhry v sezóne sa radujú Poniky, ktoré v druhom polčase otočili zápas s Michalovou zásluhou Vladimíra Filipča a Erika Ivaniča. Malachov je stále bez bodu, keď prehral rozdielom triedy v Braväcove. B-tím Slovenskej Ľupče nestačil na nezdolaného lídra tabuľky z Hronca a rezerva Podkoníc z Lučatína zas s prehľadom bodovala naplno na pôde béčka Tatrana Čierny Balog.

Hiadeľ v šlágri deklasoval Harmanec

V rámci 5. kola 8. ligy ObFZ BB sa v nedeľu odohral súboj dvoch dovtedy stopercentných celkov. Hiadeľ ale doma nedal Harmancu šancu, keď vyhral 5:0. Postupne skórovali Peter Lupták, Dušan Vaník, Milan Gregor, Dominik Šrot a Peter Haviar.

Staré Hory doma porazili Tajov a vyšplhali sa na 3. priečku, pričom na výsledku 3:1 sa dvomi gólmi podieľal Peter Širáň. Riečka doma naložila béčku Šalkovej sedmičku, hetrikom sa prezentoval Lukáš Zachar. Horné Pršany bodovali naplno v Balážoch po výsledku 1:4, dvakrát skóroval Martin Riečan.

5 0 0 5 10:21 0

Sumár nižších súťaží z predchádzajúceho kola nájdete tu. Sumár III. ligy Západ z uplynulého kola nájdete tu.