Počasie futbalu po dlhšom čase prialo a tak sme sa mohli pozrieť na zaujímavé súboje, ktoré uplynulý víkend priniesol. Pozornosť sa sústredila do Badína, kde Jupie hostilo Šalkovú či do Seliec, kde sa predstavila Sásová.

Sásova sa so Selcami rozišla nerozhodne

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 4. kolo

Železiari sa predstavili na ihrisku vedúceho celku skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži. Sobotňajšie meranie síl, ktoré sa uskutočnilo v Zlatých Moravciach, gól neprinieslo. Podbrezovčania si teda v nadstavbovej časti naďalej držia neporaziteľnosť a ostávajú na treťom mieste, ktoré by znamenalo udržanie sa v lige.

II. liga – 23. kolo

V 23. kole sa nedarilo rezerve Podbrezovej, ktorá podľahla ašpirantovi na titul Popradu najtesnejším rozdielom zásahom Štefana Zošáka z 24-tej minúty. Na nulu prehrala aj zvolenská Lokomotíva s nižšie postaveným Interom Bratislava. Jediným tímu z nášho regiónu, ktorý uspel, bolo FK Pohronie. To poslal do vedenia proti Komárnu tesne pred uplynutím polhodiny hry Marián Kovařík. Samir Nurković ale dokázal za hostí na začiatku druhého polčasu vyrovnať. Posledné slovo mal a tri body pre pohronské mužstvo zariadil o dvadsať minút neskôr Marek Frimmel.

TIPOS III. liga Stred – 18. kolo

Po vynútenom oddychu kvôli nepriaznivému počasiu z minulého týždňa Dukla nastúpila v nedeľu v Krásne nad Kysucou. Po tomto súboji sa na strane favorizovaných červeno-bielych skloňovalo hlavne jedno meno. Domáci Tatran totiž tromi gólmi pokoril Radoslav Ďanovský a to v priebehu deviatej až 55-tej minúty. Detvania 24. marca v Čadci získali svoj prvý bod, no svoje konto v Martine nezveľadili, prehrali tam tesne 1:2. V tretej minúte druhého dejstva vyrovnával za Detvu Danijel Čeprnja, ale ani to na zisk bodu Detve nestačilo. V posledných minútach rozhodol o sobotňajšom víťazstve domácich Michal Vojvoda. Lučenec si doma poradil v ťaháku kola so štvrtým Liptovským Hrádkom 3:1 a pred Duklou sa drží ligového trónu s náskokom jedného bodu a so zápasom k dobru.

IV. liga JUH – 16. kolo

V nedeľu sa oči upierali aj na duel Jupie – Šalková. Jupie chcelo svojmu súperovi vrátiť prehru 0:3 z jesene. Ich plány ale nalomil Pavol Dobrík posielajúc Šalkovú do vedenia už v 19-tej minúte. Približne 100 fanúšikov sa v Badíne dočkalo vyrovnania, keď sa presadil v 68. minúte Richard Hanák. Rozuzlenie tohto derby prišlo v 90-tej minúte, keď v posledných sekundách zápasu rozhodol o výhre hostí Miroslav Debnár. Prvý jarný zápas pred vlastnými fanúšikmi odohrali Rakytovce s Vinicou. V boji tímov zo spodných vôd tabuľky išlo o veľa. V prvom polčase sa necelá stovka fanúšikov gólu nedočkala, ale v tom druhom padli góly tri. Na radosť domácich nie do brány gólmana Mráza, ktorý si udržal čisté konto. Vinicu pokoril presnou strelou Maroš Fojtík a Daniel Kohút si pripísal hneď dva presné zásahy. Vedúci Medzibrod zvládol aj zápas na horúcej pôde v Hriňovej. Strojcami výhry 0:3 boli Belko, Pipich a Sedliak. Lídrovi zahralo do kariet, že azda ich najväčší rival v boji o prvenstvo Poltár zakopol proti Tornali. V tomto stretnutí prišiel o výhru v posledných minútach.

V. liga skupina C – 16. kolo

Ostro sledované derby sa konalo aj v piatej lige. Selčania v ňom narazili na susednú Sásovú. Pre Selčanov to bol prvý jarný duel, pretože ich predošlé dva museli byť preložené. O výsledku sa rozhodlo už za úvodných 33 minút. Peter Stacho poslal v 16-tej minúte Sásovú do vedenia a v spomínanej 33. minúte potešil gólom na 1:1 väčšinu z 200 divákov Lukáš Ríša. Selce ako jediné v súťaži doteraz neremizovali, až v tomto derby si pripísali nerozhodný výsledok. Hráčov Priechodu čakala jarná premiéra, keď sa predstavili v Jakube. Jakub v nedeľu poslal do vedenia Miloš Mišány, ale rýchlo reagoval Radovan Kulík a po polčase to bolo 1:1. Poslednému Priechodu sa napokon nepodarilo zabodovať. V závere strhol víťazstvo na stranu domácich Mário Markovič a druhým zásahom poisťoval Mišány. Tretia Lovča dokázala poraziť lídra z Lovče a na popredných priečkach je to veľmi tesné. Do bojov o titul má čo povedať aj Jakub, ktorý okupuje tretie miesto.

I. Trieda – dohrávka 15. kola

V dohrávke 15. kola išlo v piatok o šláger Braväcova s Podkonicami, čiže druhého s prvým. Lepšie do neho vstúpil líder z Podkoníc, keď klasický gól do šatne dal Michal Rusnák. Na ďalšie zatrepanie sa bránkovej siete sa čakalo až do 82. minúty. A keďže skóroval Tomáš Klinec, Podkonice vyhrali 0:2 a ukázali svoju kvalitu aj proti jednému z najsilnejších súperov.

FK Sokol Braväcovo vs. FK Podkonice 0:2

I. Trieda – 16. kolo

Braväcovo narazilo o dva dni po súboji s vedúcim tímom na tretie Osrblie a prehralo tam. O všetkom sa rozhodlo až v záverečnej štvrtine zápasu, kedy padli štyri góly. Z nich len jeden do siete Osrblia a to z kopačky Mária Škvarku, čo na body pre Braväcovo nestačilo. Podkonice opäť neinkasovali a Ponikám uštedrili osemgólovú nádielku. O ňu sa postarali len traja hráči. Štyrmi trefami do čierneho sa ukázal Andrej Dubovický a hetrik zaznamenal jeho kolega Tomáš Klinec. Skóre otváral po štvrťhodine hry Tomáš Libič. Šalková B chcela odčiniť vysokú prehru 1:9 s Čiernym Balogom, no ani domáce prostredie jej v sobotu nepomohlo. Za Šalkovú sa presadil Tomáš Tuček, keď vyrovnával na 1:1 gólom do šatne. V 61. minúte dokonca domáci viedli zásluhou Maroša Kútika, no nešťastníkom sa stal práve strelec Šalkovej Tuček, ktorý vlastencom zariadil vyrovnanie v 72. minúte. V závere Strelec a Ľupták otočili zápas v prospech Tatranu. Slovenská Ľupča po týždňovej prestávke nastúpila na svoj zápas v Brusne a po 26-tich minútach vyhrávala 0:1 vďaka strelcovi Patrikovi Foltániovi. Domáci však otočili z 0:1 na 2:1, keď sa presadili Zeman a Spodniak. Pre Ľupču to bola ešte len tretia prehra.

II. trieda skupina A – 16. kolo

Úvodné dve kolá druhej triedy skupiny A boli odložené a tak svoju jarnú púť začala až túto nedeľu. Selciam B žreb 16. kola priradil Lučatín, s ktorým naposledy prehrali 0:6. Podobne tomu bolo aj tentokrát v športovom areáli Baláže. Prehru 0:5 zariadili Hirka, Turčan, Zlevský, Sedliak a Vaník. Favoritovi súťaže tak zimná prestávka zrejme neublížila. Tajov vyhrával už od druhej minúty gólom Patricka Greška nad Harmancom. Následne hostia otočili na 1:2. V 54. minúte ešte Tajovčania držali nerozhodný výsledok, keď na 2:2 dával Michal Kucka. Harmancu sa ale podarilo strhnúť výhru na svoju stranu, v závere sa ukázal najmä Daniel Kiedžuch, ktorý dvomi gólmi z 68. a 87. minúty dokonal hetrik a zabezpečil Harmancu všetky body. Malachovu sa podarilo naložiť Ľubietovej, ktorej patrí druhé miesto. Hetrikom sa blysol Ján Bartolovic, ktorý prispel veľkou mierou k tomuto prekvapeniu.

II. trieda skupina B – 10. kolo

Práve túto nedeľu sa konali prvé súboje jarnej časti v druhej triede skupine B. Jasenie bolo v jesennej fáze stopercentné, čo chcelo potvrdiť aj doma proti Michalovej. Žiadny nečakaný výsledok sa nezrodil, za favorita sa presadilo hneď päť rôznych futbalistov. A to Petrík, Gaboň, Havran Lupták a Weisenbacher. Adama Rišu tak nemohla nepremenená penalta z úvodu mrzieť. Prekvapiť sa nepodarilo ani poslednej Pohronskej Polhore, ktorá privítala Dolnú Lehotu. A to napriek tomu, že vyhrávala 2:0 už v deviatej minúte. Hostia do polhodiny hracieho času vyrovnali a následne úplne ovládli tento súboj. Za prekvapenie môžeme považovať výhru Polomky v Beňuši. Tímy delila jedenásťbodová priepasť, no napriek tomu to nič neznamenalo. Za Polomku skóre otváral Dupák po štvrťhodiny hry, ale pomerne rýchlo domáci Floch vyrovnal na 1:1. Rozdielový gól na 1:2 strelil v 57. minúte Juraj Zajak a o chvíľu neskôr nečakaný úspech spečatil Miroslav Harvan.

Banskobystrické futbalistky nedokázali Prešovu streliť ani gól

Pred dvomi týždňami sa futbalistky Banskej Bystrice a Prešova stretli na východnom Slovensku, tento víkend v rámci dohrávky 2. kola ich čakal súboj pod Urpínom. Ani jeden zápas však nepoznal víťaza. V Prešove sa zrodila remíza 1:1, druhý zápas hraný na umelej tráve na Štiavničkách gól nepriniesol.

Sport Ladies Club Banská Bystrica vs. 1. FC TATRAN Prešov 0:0

1. Partizán Bardejov 12 12 0 0 51:8 36
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 12 11 0 1 45:6 33
3. Spartak Myjava 12 9 0 3 41:16 27
4. NMŠK 1922 Bratislava 12 7 1 4 21:20 22
5. ŠKF VIX Žilina 11 6 0 5 21:18 18
6. MFK Ružomberok 12 3 3 6 20:28 12
7. FC Nitra 12 3 0 9 23:36 9