V druhom majstrovskom zápase jarnej časti odohrala Dukla zápas na pôde Tatranu Krásno nad Kysucou. Duel sa hral po dvojtýždňovej pauze, keďže zápasy v Liptovskom Hrádku a s Lučencom bol odložené v dôsledku dažďov. Duklisti potrebovali získať na pôde Krásna všetky tri body, aby si udržali nádeje na prvé miesto v tabuľke.

Do stretnutia vstúpili lepšie Duklisti. Už v 9. minúte sa im podarilo streliť úvodný gól. Pričinil sa o to Radoslav Ďanovský, ktorý otváral skóre. Po nedovolenom zákroku dostali v 21. minúte Kollár a Chupáč žlté karty. Dobré rozohraný zápas potvrdil Ďanovský aj v 38. minúte, keď z jeho kopačky už Duklisti viedli 2:0. Do kabíny tak odchádzali Banskobystričania s dvojgólovým vedením.

Po polčase prišlo k zmenám, keď v 46. minúte striedali domáci aj hostia. Ďaňovský bol pri chuti a svoj dobrý výkon spečatil v 55. minúty, keď zaknihoval hetrik a hostia viedli pohodovým náskokom 3:0. V 61. minúte sa najúspešnejší strelec zápasu odobral na lavičku a na ihrisku ho vymenil Valent. O štyri minúty neskôr bol potrestaný žltou kartou Zumrovski. Duklisti domácim nedovolili skórovať a brankár Krejčí si tak pripísal prvé čisté konto v jarnej časti súťaže.

TIPOS III. liga Stred – 18. kolo – Krásno nad Kysucou

TJ Tatran Krásno nad Kysucou vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 9., 38., 55. Ďanovský. ŽK: Chupáč – Kollár, Zumrovski. Zápas sledovalo 400 divákov.

Zostava TJ Tatran Krásno nad Kysucou: Gavlák – Staňo (46. Kopásek), Beniač, Ševčík (65. Pagáč), Pagáč (65. Dzirbík), Jakubec, Koleno, Rajnoha, Macura (65. Harman), Ševčík, Chupáč (C)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Herich, Gaško, Zumrovski (67. Urgela), Tóth, Laksik (75. Kostúrik), Kolláti (46. Ševčík), Kollár (85. Lukáč), Snitka, Savić (C), Ďanovský (61. Valent)

V 19. kole privíta Dukla na domácej pôde MFK Žarnovicu v nedeľu 15. apríla o 10.30 hod.