Futbalové súťaže sú naplno rozbehnuté, až na najvyššiu Fortuna ligu, ktorá mala reprezentačnú prestávku. Banskobystrická Dukla zavítala na pôdu Dubnice nad Váhom, Rakytovce vyzvali v súboji o čelo tabuľky Kováčovú, derby sa konalo v Sásovej, kam pricestovali futbalisti Hrochote. Pohľad na spomínané zápasy a na mnoho ďalších vám ponúkame v pravidelnom sumári futbalového diania v našom regióne.

Vo fotogalérii pod článkom nájdete fotky zo zápasu Iskra Horné Pršany – TJ Slovan Malachov.

II. liga – 13. kolo

V piatok večer odštartoval 13. kolo duel Pohronia so žilinským B-čkom. Vyše tisíc divákov sa dočkalo jediného gólu až v 75. minúte. Jeho autorom bol Peter Ďungel, ktorý rozhodol o ďalších troch bodoch pre rozbehnuté Pohronie. To ako jediné ešte neprehralo a za vedúcou Skalicou je len vinou horšieho skóre. Záhoráci totiž nečakane nestrelili gól na ihrisku posledného Bardejova a museli sa uspokojiť s bodom. V nedeľu uzavreli trináste kolo nováčikovia v lige – Dubnica s Banskou Bystricou. Aj tieto dva tímy sa museli uspokojiť so ziskom bodu. S Duklou to nevyzeralo ružovo, keď inkasovala už v ôsmej minúte z kopačky Rajmunda Mikuša. Posledné slovo však predsa mali červeno-bieli, keď sa v 63. minúte podarilo vyrovnať Matejovi Staršiemu. Viac v samostatnom článku.

TIPOS III. liga Stred – 11. kolo

Jedenáste kolo tretej ligy bolo pomerne chudobné na góly. Rezerva Podbrezovej si čiastočne napravila chuť po domácom debakli 0:6, ktorý utrpela s Ružomberkom B. V Žabokrekoch sa jej síce nepodarilo prekonať obranu Martina, ale stačilo to na bezgólovú remízu. Zvolenčania sa po vypadnutí zo Slovnaft Cupu môžu plne sústrediť na ligové záležitosti. V domácom prostredí silné Kalinovo dokázal prekonať už v druhej minúte Erik Hric. V 34. minúte mohol Zvolen výrazne priblížiť k trom bodom Totkovič, ale nepremenil pokutový kop. V úvode druhého polčasu sa lámal chlieb, kedy hráči Kalinova potvrdili štatistiky z domácich zápasov. Gólman Zvolena Lehocký bol prekonaný Pešićom a Ribeirom a po obrate si skóre 2:1 si už postrážili.

IV. liga JUH – 11. kolo

Šláger kola sa v sobotu konal v Rakytovciach, ktoré v pozícii štvrtého tímu tabuľky hostili vedúcu Kováčovú. Súboj priniesol symbolicky jediný gól a to v samotnom závere. Jeho strelcom bol Denis Koreň, ktorý sa stal hrdinom Rakytoviec. Tie preskočili Kováčovú, avšak patrí im ,, iba” druhá priečka. Na prvú sa vyšvihla Šalková, ktorá si zgustla na Pliešovciach. Do 65. minúty ale svietil stav 1:1, až v tomto momente posielal favorita do vedenia Zimnikoval, keď premenil ponúknutú príležitosť v podobe penalty. V rozpätí ďalších 14-tich minút nový líder ligy strelil ešte tri góly a s prehľadom ovládol zápas. Ďalší kandidát na titul Medzibrod si pripísal prvú prehru, keď za kratší koniec ťahal v Slovenských Ďarmotách. Badín sa dostal do pozitívnej bilancie čo sa týka výhier a prehier, keď deklasoval Tornaľu poltuctom gólov v jej sieti. Dva zásahy si pripísal Ševčík, po jednom Hudec, Brašeň, Kohút a Ďurta.

V. liga skupina C – 11. kolo

V 11. kole pútal pozornosť duel ambicióznej Sásovej s Hrochoťou. Hostia napriek horšiemu postaveniu v tabuľke potrápili Sásovanov a nakoniec ich aj zdolali. Strojcami jej víťazstva sa stali Iosif Baitar a Vladimír Maľa, ktorí pokorili súpera v poslednej štvrťhodine hry. Podkonice si výhrou nad Bacúchom upevnili vedúcu pozíciu, do kariet im zahrala aj prehra druhej Sásovej. Darilo sa Selciam, ktoré pomerne vysoko zdolali ašpiranta na prvenstvo Banskú Štiavnicu. Ústrednou postavou bol Patrik Kapičák, keď v priebehu dvoch minút naklonil misky váh na stranu Seliec gólmi na 2:1, respektíve 3:1. To sa udialo tesne pred uplynutím hodiny hry. V 87. minúte definitívne spečatil cennú výhru Faltáni premenením jedenástky. Skóre duelu otváral v 16-tej minúte Číž, samozrejme aj on má veľký podiel na úspechu Selčanov. Nedarilo sa hráčom Jakuba, ktorí sa v Krupine nedokázali presadiť a odišli domov bodovo naprázdno.

I. Trieda – 11. kolo

Vedúce Brezno si upevnilo vedúcu pozíciu bez boja. Poniky na vzájomný zápas nepricestovali a o pridelení bodov pre domácich sa tak rozhodne úradne. Trápiaca sa Slovenská Ľupča si v nedeľu pripísala cenný skalp. Dokázala poraziť druhý tím tabuľky Osrblie a to pomerom 3:0. Pre Partizán to bola ešte len druhá porážka v sezóne. Na veľkom úspechu sa dvomi zásahmi podieľal Adam Klinčík a jeden zaznamenal Samuel Ternuščák. Lučatín si mohol povedať, že tri body zostali doma. Nováčik viedol v 67. minúte už 3:0, o čo sa postarali Lichý, Balík a Sedliak. Hostia sa zmohli na čestný zásah z kopačky Petríka. Posledný Hronec bodoval druhýkrát v priebehu ročníka vďaka domácej remíze 2:2 s Jasením. Brusno sa drží v blízkosti popredných tímov aj po súboji s Čiernym Balogom. V ňom bolo bližšie k výhre po presnej strele Zemana z úvodu, za Tatran ale dokázal vyrovnať v 56. minúte Vozár, a tak si mužstvá body podelili.

II. trieda skupina A – 11. kolo

Vedúca Šalková B chcela pokračovať vo víťaznom ťažení aj v Dúbravici. Avšak domáci tím bol proti. V 73. minúte vyhrával 3:2 a ak by vtedy svoj druhý gól v zápase dal Dvorovenko Šalková mohla vyjsť bodovo naprázdno. Dvorovenko penaltu nepremenil a v 87. minúte zachránil aspoň bod pre favorita vyrovnávajúcim gólom Ján Šimčík. Na chrbát dýcha lídrovi najmä Riečka, ktorá doma podľahla najtesnejším rozdielom Harmancu. Strelecké hody sa konali v Športovom areáli Baláže, kde domáce stretnutia hráva B tím Seliec. Domáci s Tajovom do 53. minúty prehrávali 2:3, ale následne strhli víťazstvo kanonádou na svoju stranu. Olbert a Mořingl sa presadili hneď dvakrát, Matonok si pripísal jeden gól. Domácim pomohol nechtiac vlastným gólom kapitán Tajova Mažgut. Aj zásluhou tejto výhry sa Baláže držia na popredných priečkach. Ľubietová si chcela vylepšiť bilanciu na trávniku Mičinej. Obranu Mičinej prekonali Sauka a Valach a v 25. minúte mala našliapnuté k plnému bodovému zisku. V 66. minúte znížil za domácich Karkalík, ale Ľubietová si postrážila tesný náskok až do konca.

II. trieda skupina B – 11. kolo

V jedenástom kole sa odohral boj o prvé miesto v Čiernom Balogu. Domáci Tatran B privítal v sobotu Beňuš. Oba tímy mali na konte rovnako – 22 bodov, delilo ich len skóre. V prvom polčase gól nepadol. Naň si hŕstka divákov musela počkať do 61. minúty, kedy hostí do vedenia poslal Šajgalík. O dvanásť minút sa pridal jeho kolega Chládek a vyzeralo to tak, že Beňuš s jedným náhradníkom na lavičke zvíťazí a bude novým lídrom súťaže. Čierny Balog sa ale vzchopil, Zelený a Muránsky v závere vyrovnali na 2:2. Rovnaký počet bodov ako spomínané celky mala na konte aj Heľpa, ktorá mohla využiť remízu ašpirantov na titul. V Michalovej ale prehrala, keď rozhodujúci gól strelil v 66. minúte Tomáš Spišiak.

I. liga Ženy – 7. kolo

Po týždňovej prestávke sa cez víkend odohralo v poradí siedme kolo najvyššej ligy žien. Bystričanky cestovali do Myjavy, na pôdu tretieho tímu tabuľky. Domáce futbalistky sa pustili do Dukly od úvodných sekúnd a výsledkom bol gól hneď v prvej minúte. Jeho autorom bola Kristína Panáková. Neuplynula ani polhodina hry a gólmanka Tišliarová vyťahovala loptu zo siete po druhý raz. Na 2:0 zvýšila Andrea Bogorová. Skóre sa následne menilo na začiatku druhého polčasu, kedy Panáková svojim druhým gólom zvyšovala už na 3:0. Debakel ale banskobystrické hráčky nedovolili. V 69. minúte sa k exekúcii nariadenej penalty postavila Sára Kršiaková a stanovila výsledku konečnú podobu 3:1. Myjavčanky si teda naďalej držia domácu stopercentnú bilanciu. Vedúce Slovanistky ani druhý Bardejov nezaváhali, deklasovali Ružomberok hokejovo 9:0. Zaujímavosťou je, že za Slovan sa presadilo až osem hráčok. Košičanky prekvapili bratislavský NMŠK 1922. Základy trojbodového ťaženia postavili už v prvom polčase dvomi gólmi Vaškovej a Baníkovej. Za hosťujúci tím stihla pridať v 87. minúte znižujúci gól Badžgoňová, ale ten na body nestačil. Pre Lokomotívu to bola druhá výhra v sezóne.

10 MFK Dukla Banská Bystrica 7 1 1 5 5:15 4

Vo fotogalérii nájdete fotky zo zápasu Iskra Horné Pršany – TJ Slovan Malachov. Fotoreportáž zo zápasu Rakytovce – Kováčová, sme priniesli v samostatnom príspevku.