Quantcast

Dukla v 13. kole II. ligy cestovala na západ Slovenska, konkrétne do Dubnice nad Váhom. Banskobystričania v poslednom domácom zápase nedokázali zvíťaziť proti Petržalke, a tri body z Dubnice by pri súčasnom stave prišli vhod. Dubnica zase dokázala v posledných troch zápasoch prehrať iba proti Petržalke a do zápasu teda nastupovala psychicky lepšie pripravená. V neľahkom dueli však rozhodli iba dva góly, ktoré neskončili v prospech ani jedného tímu.

Domácu snahu skórovať bolo cítiť na ihrisku už od úvodných minút. To sa im aj podarilo, keď v 8. minúte si po kolmici obrana Dukly nepostrážila nabiehajúceho Mikuša, a ten v samostatnom nájazde poslal Dubnicu do vedenia. V zápätí mohlo byť už 2:0, keď v situácii 3 na 1 brankár Krejčí vyrazil Vijuševićovu strelu zo vzdialenosti desiatich metrov. Hra sa po tlaku domácich vyrovnala a oba celky bojovali o presadenie sa v strede poľa. Väčšie šance si už ani jedna strana nevytvorila a prvý polčas tak vyhrali domáci 1:0.

Do druhého polčasu nastúpila Dukla lepšie a zároveň s jasným cieľom vyrovnať čo najskôr. Aktivitou Banskobystričanov zákonite prišli aj šance. Prvú šancu v zápase však paradoxne malo domáce mužstvo, keď od pohromy zachránila spolupráca Kupčíka a Krejčího. V ďalšom priebehu však Dukla uzatvorila svoje obranné rady a zvýšila útočnú aktivitu. Očakávané vyrovnanie mohol naplniť svojou strelou Polievka, ktorý opečiatkoval iba brvno, a Prikryl naopak trafil dobre postaveného brankára Digaňa. Po sérii rohov najprv brankár hlavičku útočníka Dukly reflexívne zneškodnil, ale po ďalšom rohu sa už Starší nemýlil a vyrovnal na 1:1. Po góle Dukla cítila príležitosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V závere mohli domáci udrieť, ale strelu domáceho hráča z pokutového územia Krejčí zneškodnil. V 88. minúte ale Dukla nepovedala posledné slovo, keď center našiel nepokrytého Vajdu, ale loptu z piatich metrov nedokázal usmerniť do bránky Dubnice. Po 90. minútach sa musela oba tímy rozdeliť s bodom a na plný bodový zisk tak počkať do minimálne ďalšieho kola.

Povedali po zápase

Norbert Juračka (asistent trénera B. Bystrice): “Zápas bol vyrovnaný a šancí bolo na oboch stranách požehnane. Domáci sa na nás v úvode vrhli, čoho následkom bol inkasovaný gól. Po inkasovanom góle sme však hru pomaly vyrovnali a v druhej polke zápasu sme sa dočkali vytúženého vyrovnania. Záverečné minúty mohli rozhodnúť o víťazovi, ale myslím si, že remíza je zaslúžená. Ďalší zápas nás čaká na pôde Odeva Lipany odkiaľ verím že odídeme s plným bodovým ziskom. Chýbajú nám body z domácich zápasov, teda dúfam, že pred domácim publikom už body nebudeme strácať.”

II. liga – 13. kolo – Dubnica nad Váhom

FK Dubnica nad Váhom vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 8. Mikuš – 63. Starší. ŽK: Pleva, Štefánek – Migaľa, Kupčík, Kolláti. Zápas sledovalo 520 divákov.

Zostava FK Dubnica nad Váhom: Digaňa – Štefánek, Janco (66. Nečas), Zahranychnyy (89. Klemens), Častulín, Vojušević, Pleva, Václav, Suchý (64. Čurik), Mikuš, Pagáš.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Starší, Kupčík, Snitka, Polievka (90. Laksik), Prikryl, Migaľa (58. Kolláti), Savić, Žilinec, Vajda, Malík (64. Tóth).

Na Duklu čaká ďalší zápas vonku na ihrisku Odeva Lipany v sobotu 20. októbra o 14.30 hod.