V sobotu 19. augusta sa na ihrisku v Jakube uskutočnil 10. ročník Strechy BB Cupu, tradičného letného turnaja v malom futbale.

Turnaja sa zúčastnilo 12 mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Dvaja najlepší z každej skupiny postúpili do semifinále. Hralo sa systémom raz 15 minút hrubého času, podľa pravidiel Banskobystrického zväzu malého futbalu. Nechýbal guláš či skákací hrad pre deti. Turnaj vyvrcholil už tradične koncertom Paľa Drapáka, po ktorom prišla na rad ešte diskotéka, o ktorú sa postaral DJ Igor Duschek.

Prvú skupinu ovládlo Autonovo, ktoré porazilo všetkých piatich súperov. Z druhého miesta postúpila do semifinále Kemada, ktorá podľahla len víťazovi skupiny. Tretí Ortotech síce s Kemadou remizoval, ale z boja o medaily ho vyradilo horšie skóre.

Druhú skupinu vyhral tím Wild Wolf, hoci podľahol Upexu, ktorému však ani 10 bodov nestačilo na postup do play-off. Štvoricu semifinalistov totiž doplnilo mužstvo Doupy, ktoré nazbieralo 12 bodov a prvenstvo v skupine mu ušlo kvôli horšiemu vzájomnému zápasu s Wild Wolf.

V oboch semifinále zvíťazili po výsledku 3:0 víťazi skupín. Tretie miesto obsadilo mužstvo Doupy, ktoré v boji o bronz zdolalo Kemadu tesne 2:1. Vo finále, hoci sa hralo dvakrát 10 minút, sa gólovo nepresadil ani jeden tím, a tak rozhodli o víťazovi turnaja penalty. Hru nervov zvládli lepšie hráči tímu Wild Wolf, ktorí tak obhájili prvenstvo na Strechy BB Cupe.

Za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Pavol Pecho, ktorý strážil bránku víťaza turnaja. Cenu pre najlepšieho hráča 10. ročníka Strechy BB Cupu si odniesol Tomáš Kostiviar z celku Autonovo.

Kompletnú fotogalériu nájdete na konci článku.

Výsledky – Strechy BB Cup – 10. ročník – sobota 19.08.2023 – Jakub

skupina 1

Viking – Ortotech 0:2

Aquadux – Autonovo 1:3

Kemada – IQ 1:0

Viking – Aquadux 1:4

Kemada – Ortotech 0:0

IQ – Autonovo 1:3

Viking – Kemada 0:4

Aquadux – IQ 0:1

Autonovo – Ortotech 2:0

Viking – IQ 2:4

Kemada – Autonovo 1:4

Aquadux – Ortotech 1:2

Viking – Autonovo 1:6

IQ – Ortotech 2:4

Aquadux – Kemada 1:7

skupina 2

Partizán BB – Atak 0:2

Doupy – Upex 8:3

Wild Wolf – Amatéri 6:1

Atak – Doupy 2:3

Wild Wolf – Partizán BB 2:1

Amatéri – Upex 1:7

Atak – Wild Wolf 1:3

Doupy – Amatéri 2:1

Upex – Partizán BB 3:0

Amatéri – Atak 0:2

Wild Wolf – Upex 0:2

Partizán BB – Doupy 5:6

Upex – Atak 0:0

Partizán BB – Amatéri 4:2

Doupy – Wild Wolf 0:1

semifinále

Autonovo – Doupy 3:0

Wild Wolf – Kemada 3:0

o 3. miesto

Doupy – Kemada 2:1

finále

Autonovo – Wild Wolf 0:1 po penaltách