Malý futbal má v meste pod Urpínom dlhoročnú tradíciu. Bystrická „miniliga“ má pred sebou už 42. sezónu. Ak chcete byť jej súčasťou, svoj tím môžete prihlásiť do 23. augusta.

„Veľmi vítané sú nové mužstvá. Ak máte radi futbal, chcete sa hýbať, hľadáte voľnočasovú aktivitu a máte okolo seba partiu podobných nadšencov, neváhajte a prihláste sa do našich súťaží. Registrované tímy majú možnosť prihlásiť sa napríklad aj na Majstrovstvá Slovenska v malom futbale či Winter Cup (zimné MSR). Najlepší hráči sa môžu prebojovať do banskobystrického tímu v Superlige, alebo až do reprezentácie Slovenska. Neustále pracujeme na zlepšovaní podmienok pre hráčov. Najviditeľnejší posun môžu hráči badať na samotných ihriskách, ktoré, jedno po druhom, prechádzajú renováciou. Hráčom takisto ponúkame mediálny servis, či už fotogalérie zo zápasov, alebo reportážne články,“ prihovára sa potencionálnym novým mužstvám Lukáš Berec, predseda Banskobystrického zväzu malého futbalu.

Dva dni po konci termínu na prihlásenie mužstva do súťaží BBZMF, v piatok 25. augusta o 18.00 h, sa v aule SZU uskutoční valné zhromaždenie výkonného výboru BBZMF a vedúcich prihlásených mužstiev. Prihlasovanie prebieha prostredníctvom tohto formulára – PRIHLASOVACÍ FORMULÁR BBZMF SEZÓNA 2023/2024.

Začiatok súťaží je naplánovaný na 8. a 9. septembra. Pokiaľ ide o ihriská, to v Jakube je nové a Nike aréna (pod fakultou UMB na Tajovského) by mala byť prerobená tento mesiac. Ihrisko na Tatranskej čaká na vyhodnotenie žiadosti o dotáciu, ktorá bola podaná na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Ak by bola žiadosť úspešná, tak termín na výmenu plochy je do konca roka 2023. Nateraz je tak isté to, že 1. a 2. liga sa bude hrať v Jakube. Systém každej súťaže bude teda záležať od počtu mužstiev, ktoré sa prihlásia do 23. augusta. Na valnom zhromaždení bude jedným z hlavných bodov rozloženie líg.

Štartovné na mužstvo ostáva nezmenené, teda 100 €Členský poplatok za hráča sa zvyšuje z 20 € na 25 €. K tomuto kroku BBZMF pristúpil, nakoľko sa zvýšili náklady na chod súťaží. Na druhej strane, vďaka renovácii ihrísk sa môžete tešiť na kvalitnejšiu infraštruktúru.