Prvý septembrový víkend priniesol štvrté kolo nižších futbalových súťaží. Spomedzi mužstiev z okolia sa podarilo zvíťaziť Slovenskej Ľupči, Sásovej či Priechodu.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z Banskej Bystrice a okolia – RSC Hamsik Academy, FK Podkonice a MFK Zvolen, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín doma prehral, Medzibrod vyrovnal v závere

Štvrtoligový Badín zaknihoval v sobotu 2. septembra prvú domácu prehru v sezóne, keď najtesnejším rozdielom podľahol Čadci, pre ktorú to je prvé víťazstvo v ročníku. Hostia skórovali v závere prvého polčasu. Badín tak ťahá negatívnu sériu, keď nevyhral v troch koloách po sebe.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Zápas nám vôbec nevyšiel. Súper prišiel s čisto defenzívnou taktikou a pred vlastnú šestnástku zaparkoval autobus. Počas celého zápasu sme sa proti prehustenej a dobre organizovanej obrane nedokázali presadiť. Našej hre chýbala myšlienka. Keď sme sa aj dostali do náznaku gólovej šance, zlyhávala nám už predfinálna fáza, a tak sme si nevytvorili prakticky žiadnu čistú gólovú príležitosť. Momentálne sa ako mužstvo trápime hlavne v ofenzíve. A keď v obrane v každom zápase vyrobíme nejakú hrúbku, body nám utekajú.“

Nováčik z Medzibrodu na svoje prvé víťazstvo v Majstrovstve regiónu ešte stále čaká. V nedeľu 3. septembra sa predstavil v Zubrohlave, kde išli domáci do vedenia v 12. minúte zásluhou Tibora Svetláka. Medzibrod čelil v 40. minúte penalte, no Samuel Ratičák prekopol bránu. Hosťom sa napokon podarilo vyrovnať v samom závere, keď lopta po rohu z ľavej strany preletela až na hranicu šestnástky a z prvej vypálil presne Michal Milrád.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Zápas sa odohral v krásnom areáli s vynikajúcimi podmienkami na futbal. Aj tímy z vyšších súťaží by závideli, ako to majú v Zubrohlave spravené. Do zápasu sme dobre vstúpili, v prvej desaťminútovke sme mali možno dva náznaky šance. Potom sme sa nezmyselne zatiahli, začali sme kopiť chyby a z prvej strely na bránu nás domáci vytrestali. Bolo tam veľa nevynútených chýb a domáci nás trošku tlačili. Potom prišla naša dobrá pasáž, kde sme mali množstvo štandardných situácií. Boli sme potrestaní penaltou po úplne nezmyselnom faule. Domáci hráč našťastie poslal loptu vysoko nad bránu. Cez polčas sme museli v šatni zvýšiť hlas. Chalani zareagovali a odohrali asi najlepší polčas v sezóne. Mali sme tlak a šance, ale dlho sme nevedeli dať gól, trápili sme sa v koncovke. Podarilo sa nám pokryť brejkové situácie domácich, no a v závere zápasu to Mišo Milrád napálil k žrdi. Máme teda aspoň bod, vzhľadom na priebeh možno málo, ale každopádne, bod zvonku sa vždy ráta. Teraz sa potrebujeme pripraviť na kvalitného súpera z Bešeňovej.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 4. kolo

ŠK Badín – Futbalový klub Čadca 0:1

Gól: 42. Práznovský. ŽK: 43. V. Slovák, 90. Bíreš – 50. Poništ, 90. Byrtus. Rozhodovali: Valíček – Lisý, Šága. Diváci: 80.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Žilinec, Pavlík, M. Giertl, V. Slovák (60. A. Urgela), R. Studený (82. Mesiarik), Kolláti, M. Caban (13. Koctúr), Bíreš (C), Rafanides (60. Vician), Výlupok. Tréner: M. Hudec.

TJ Sokol Zubrohlava – TJ Sokol Medzibrod 1:1

Góly: 12. Svetlák – 90. Milrád. ŽK: 80. Tomaštík, 88. Svetlák – 22. Samuelčík, 77. Belko. Rozhodovali: Halfar – Šlapka, Moják. Diváci: 200.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Šimúth, Belko (C), Čilík (75. Pliešovský), Hámorník (46. Pánik), Samuelčík, Neušel, Bobrovský (80. I. Bartoš), Kohút, Rajčok, Milrád. Tréner: T. Dzúrik.

Ľupča opäť vyhrala

Výborný vstup do sezóny prežívajú futbalisti piatoligovej Slovenskej Ľupče, ktorí majú po štyroch kolách na konte už tri víťazstvá. V nedeľu bodovali naplno v Tornali výsledkom 0:2. V 16. minúte poslal hostí do vedenia kapitán Peter Lakomčík a v 64. minúte zdvojnásobil vedenie Ján Kostúrik. Ľupča sa tak vyšplhala na priebežné 2. miesto.

V. liga skupina JUH – 4. kolo

FK Mesta Tornaľa – OFK Slovenská Ľupča 0:2

Góly: 16. P. Lakomčík, 64. Kostúrik. ŽK: 47. Kovács – 47. P. Lakomčík, 60. V. Giertl. Rozhodovali: Dodok – Procházka, Kelemen. Diváci: 250.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Sládeček, P. Lakomčík (C), J. Medveď, Vaňo, V. Giertl, Riša (80. Dula), Ternuščák (87. M. Majer), Foltáni (64. Čief), J. Chromek (64. Vajda), Kostúrik (80. M. Studený). Tréner: M. Holécy.

Priechod vyhral aj tretí domáci zápas

Šiestoligová Sásová si v sobotu na domácom trávniku vychutnala Hriňovú. Domáci viedli po polčase už 3:0 a po zmene strán pridali ďalších 5 kúskov, hoci aj dvakrát inkasovali. Hetrikom sa zaskvel Oto Malík, dvakrát skóroval Mário Markovič. Sásová je tak po štyroch kolách naďalej stopercentná.

S fotoaparátom sme tentokrát zavítali do Priechoda, kde sa v nedeľu v rámci 4. kola VI. ligy skupiny C predstavil B-tím RSC Hamsik Academy. Priechod vyhral aj svoj tretí domáci zápas v sezóne, o čom rozhodol v 75. minúte z bieleho bodu Peter Zehnal. Béčko hamšíkovcov tak ešte stále nebodovalo.

Jakub schytal v nedeľu v Látkach debakel 8:2. O oba presné zásahy hostí sa postaral ich najlepší strelec Filip Samson.

Šalková stratila prvé body v sezóne, keď v nedeľu uhrala bezgólovú remízu v Hliníku nad Hronom.

Selce zas v nedeľu získali prvý bod v sezóne. Vďaka gólu Lukáša Mesíka a zneškodnenej penalte v podaní výborne chytajúceho gólmana Martina Kučeru remizovali v Lovči.

VI. liga skupina C – 4. kolo

ŠK Sásová – MFK Spartak Hriňová 8:2

Góly: 23., 28. a 65. (pen.) Malík, 44. a 85. Markovič, 54. Savić, 83. M. Turčan (pen.), 87. Stacho – 57. Sendrei, 71. Vida. ŽK: 37. Vida. Rozhodovali: Foltán – Osvald, Barboriak. Diváci: 120.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – O. Poljovka, Vozár (64. M. Turčan), Brašeň, Stacho, Malík (82. Dubovický), Hrudkay (46. Savić (C)), Markovič, Tkáč, Straka, R. Turčan. Tréner: A. Dubovický.

TJ Družstevník Látky – TJ ŠK Sokol Jakub 8:2

Góly: 11., 31., 36. a 53. Kurák, 47. Vreštiak, 62. Halaj, 80. Babic, 84. Mikuš – 26. a 29. Samson. ŽK: 51. Stupár – 40. Bednár, 43. Badinský. Rozhodovali: Holas – Markovič, Pataki. Diváci: 250.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Datko, Kupec (C), Chmelík (89. Kubacký), Bednár, Badinský, Trnka, Ševčík (46. D. Greško), Majoroš, Samson, Laktiš. Tréner: J. Slobodník.

Obecný futbalový klub Hliník nad Hronom – FK Šalková 0:0

Bez kariet. Rozhodovali: Kuteľ – Gajdica, Vajdel. Diváci: 120.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pa. Dobrík (85. M. Tuček), Štubniak, Mikulec (C), Revaj, Pázmány, Matis (66. Palovič), Šimčík, Štubian (80. T. Tuček), Lašút, I. Majer. Tréner: D. Vernarský.

Telovýchovná jednota Lovča – FK Selce 1:1

Góly: 82. D. Urgela – 34. L. Mesík. ŽK: 33. V. Túry, 89. Hudec. Rozhodovali: Libiak – Polomský, Hrmo. Diváci: 120.

Zostava FK Selce: Kučera – M. Blaško, Gallay, Hudec, J. Klačan, V. Švantner, V. Túry (64. Jančík), J. Túry (90. S. Caban), Zhurauliou (78. Maruniak), J. Mesík (C), L. Mesík. Tréner: P. Flasík.

OFK 1950 Priechod – RSC Hamsik Academy B 1:0

Gól: 75. Zehnal (pen.). ŽK: 30. Bálint, 38. M. Štulajter, 80. Zehnal, 84. Ondrejka, 87. Janík – 35. Palko. Rozhodovali: Kolofík – Baláž, Kruppa. Diváci: 260.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel (C) – P. Reptiš, Vozár, Šinkovkin, Zehnal, Janík (90. Nazhimiden), Ondrejka, Sojak, Bálint (79. Rebek), Z. Cimerman (63. Rakyta), M. Štulajter. Tréner: N. Dikácz.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Blažek – Mazúch (46. Škamla), Boľf, B. Túry, Baitar (C), Fofe, Puškár (68. Sláva), Palko, Faleye, Mlynárik, Šteiniger. Tréner: P. Zlevský.

V derby uspeli Strelníky

Štvrté kolo 7. ligy ObFZ BB prinieslo v nedeľu derby dvoch susedných obcí. Strelníky sa ujali vedenia v 25. minúte, keď po štandardke hlavičkoval presne Adam Zvara. Na 0:2 zvýšil v 82. minúte Adrián Rusnák, ktorý sa dobre zorientoval pred bránou. Domáca Ľubietová už len v 86. minúte skorigovala na konečných 1:2, keď sa po rohu z ľavej strany presadil hlavou na zadnej tyči Michal Lakomčík.

Malachov hostil v nedeľu béčko Slovenskej Ľupče a hoci dvakrát viedol, prvé body v sezóne si napokon nepripísal. Na zásah Lukáša Dvorského zo 14. minúty odpovedal už v 18. minúte Alek Szarowski. Domáci si prinavrátili vedenie v úvode druhého dejstva zásluhou Jána Bartolovica, ale rezerva Ľupče zápas otočila, vďaka čomu je už tri zápasy v rade bez prehry. V 72. minúte vyrovnal Martin Oravec a v 89. minúte rozhodol svojím druhým gólom v stretnutí Szarowski.

Harmanec porazil Riečku, nezaváhal ani Hiadeľ

Na čele najnižšej súťaže, 8. ligy ObFZ BB, nájdeme Hiadeľ, ktorý v nedeľu vyhral v Dúbravici 1:3, takže ešte nestratil ani bod. Po štyroch kolách má na konte 12 bodov aj Harmanec, ktorý v nedeľu proti Riečke strelil oba svoje góly už v úvode zápasu. Horné Pršany získali prvé body v sezóne, keď v nedeľu doma zdolali dovtedy neporazené Staré Hory. Tajov v nedeľu na domácom trávniku porazil Mičinú, ktorá dvakrát vyrovnala, ale tretíkrát sa jej to už nepodarilo.

4 0 0 4 8:17 0

Sumár nižších súťaží z predchádzajúceho kola nájdete tu. Sumár III. ligy Západ z uplynulého kola nájdete tu.